Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy będziemy mieć III WŚ?

ArturAVS 22 Sep 2022 10:37 15093 720
lampy.pl
 • #1
  ArturAVS
  Moderator HP/Truck/Electric
  Ostatnie deklaracje oraz ogłoszona mobilizacja w Federacji Rosyjskiej zapewne budzi niepokój, w powiązaniu z agresją na Ukrainę rodzi się pytanie; Czy naprawdę stoimy przed widmem trzeciej wojny światowej? Czy stary satrapa spełni swe groźby i użyje AW (Atomic Weapon, broni atomowej/jądrowej)? Czy czeka Nas koniec znanego nam świata? Opcje pokojowego rozwiązania są raczej nikłe, więc jak? Budować schrony i czekać na apokalipsę?
 • lampy.pl
 • #2
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  USmani od lat, systematycznie rozwalają kraj za krajem i 3wś nie było. Teraz też nic się nie zmieni.
 • #4
  sanfran
  Network and Internet specialist
  Quote:
  W wolnych od pracy społecznej chwilach zajmował się Mistrz Oh pracami badawczymi innego rodzaju: i tak na przykład stworzył metodę odkrywania planet zamieszkanych przez istoty rozumne na bardzo wielką odległość. Jest to metoda „klucza a posteriori”, niesłychanie prosta, jak każdy pomysł genialny. Rozbłysk nowej gwiazdki na firmamencie, tam, gdzie dotąd gwiazd nie było, świadczy o tym, że właśnie rozpada się planeta, której mieszkańcy osiągnęli wysoki stopień cywilizacji i odkryli sposoby wyzwalania energii atomowej.


  Stanisław Lem. Dzienniki gwiazdowe. Podróż trzynasta
 • #5
  Chris_W

  Level 38  
  Będzie. Nie wiem czy teraz z powodu Rosji, ale w ciągu 20 lat ryzyko wojny światowej ( a raczej quasi-światowej) oceniam na 60-70%
  Ludzie już tak mają że nagromadzone problemy rozwiązują walką - a spoleczeństwa poprzez wojny - to taki spadek po małpach które też się wiecznie biją ( i drą japę przy tym) o byle co...
  Z tej wojny na Ukrainie światowa raczej nie powstanie, chyba że obalą Putina, wtedy jest to możliwe, przy odpowiednim zmotywowanie społeczeństwa ( prowokacje pod obcą flagą). Putin jest za mądry aby się w to wciągnąć, ale ktoś inny bez wyobraźni ( następca po zamachu) w obliczu porażki i zapaści gospodarczej może się zdecydować.
 • #6
  Citizen75
  Level 16  
  Poniżej jest film nawiązujący swoją treścią do "przepowiedni", biblijnej Apokalipsy i "teorii spiskowych". Moim zdaniem przestawia on to co obecnie dzieje się na świecie i to czego możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości. Film został umieszczony w serwisie Youtube 8 stycznia 2021, na ponad rok zanim wybuchła wojna na Ukrainie i rozpoczyna się on "rywalizacją" Rosja - USA, które walczą rękami Ukraińców na dachu chińskiego domu (o dominację nad Chinami?). W tle piramida Iluminatów co może sugerować, że to wszystko odbywa się pod ich kontrolą. Mamy koronowirusa z ludzką twarzą co z kolei może sugerować, że został on stworzony ręką człowieka. Mamy zniszczenie Paryża (przepowiednie).

  Od 2:16 minuty mamy strzelca zabijającego orła, symbol władzy polityków. Jest to upadek wielkiej nierządnicy z Apokalipsy, upadek świata polityki i "demokracji". Widoczny w tle arabski napis prawdopodobnie oznacza "upadek".

  2:25 mamy Apokaliptyczną niewiastę (Nemezis?) i nad jej głową wieniec z gwiazd dwunastu. Zjawisko astronomiczne.

  2:30 - sąd ostateczny

  2:36 - upadek apokaliptycznego Babilonu czyli systemu finansowego całego świata.

  To tylko kilka "ciekawszych" wydarzeń jakie nas czekają. Kiedy one przeminą nastąpi na świecie pokój i wybawienie spod władzy polityków, banksterów, korporacji, religii. Zbawienia nie będzie, będzie wybawienie dla tych co przeżyją te wydarzenia. • #7
  sanfran
  Network and Internet specialist
  To ja z innej beczki. Kto pamięta grę Cannon Fodder? Pierwszy raz ją widziałem na Komputerze Amiga 500.
  Miała fajną piosenkę „rozbiegową”.
  Tłumaczenie słów na polski:
  Wojna, nigdy nie była tak zabawna
  Wojna, nigdy nie była tak zabawna
  Wojna, nigdy nie była tak zabawna
  Wojna, nigdy nie była tak zabawna

  Idź do swojego brata
  Zabij go swoją bronią
  Zostaw go leżącego w mundurze
  Zdychajacego w słońcu

  Wojna

  (I tu się tekst zapętla)
 • lampy.pl
 • #8
  mat343
  Level 14  
  ArturAVS wrote:
  Czy stary satrapa spełni swe groźby i użyje AW (Atomic Weapon, broni atomowej/jądrowej)?

  Jeśli przeprowadzi te swoje oszukańcze referenda i uzna te samozwańcze republiki za swój teren, to ewentualny atak na te tereny pewnie uzna za atak na całą Rosję, być może to będzie dla niego pretekst do użycia broni jądrowej. Ale nawet jeśli użyje tej broni na Ukrainie to zachód nałoży po prostu totalne sankcje i wyrazi wielkie oburzenie, nikt nie pójdzie na wojnę światową z tego powodu. Takie USA broni jądrowej użyło na cywilach i to dwa razy(jako jedyny kraj w historii świata) i mało kto już o tym pamięta, bo mocarstwo atomowe zawsze może więcej. Ograniczenia w uzbrojeniu i walki zbrojne są bardziej w kierunku niewielkich krajów które można w razie czego łatwo i szybko podbić. A same wojny pomiędzy mocarstwami ewoluowały bardziej w kierunku handlowym(sankcyjnym), walka zbrojna między nimi jest mocno nieopłacalna.
 • #9
  2konrafal1993
  Level 36  
  mgim wrote:
  Tylko jak "padalec ze wschodu" będzie na krawędzi trumny - to co mu szkodzi nacisnąć spust. Do tego chyba dąży.

  Nie wiem do czego dąży ale wiem że nie tylko on odpowiada za odpalenie rakiet. Reżim tam jest ale są też wojskowi i oligarchowie, oni na to nie pozwolą bo to by oznaczało koniec Rosji. Gdyby miał taką akcję przeprowadzić to oni zajmą się nim i jego wiernymi ludźmi. Jest ryzyko użycia atomu ale będzie to ładunek bardzo mały i jeśli uderzy to w miejsce strategiczne na ukrainie, tylko tam bo Ukraina nie należy do NATO które gdyby zostało zaatakowane musiało by odpowiedzieć, NATO wyrazi ogromne zaniepokojenie i chyba nie dużo więcej by 3WŚ nie nastąpiła. Jeśli to zrobią to dlatego by pokazać NATO że "my jesteśmy gotowi". Putin robi dobrą robotę, powoli rozp... wszystko co ma i jego śmierć mogła by przynieść gorszego czuba a tego my nie chcemy i Ukraina też. Dlatego Putin ma żyć. 3WŚ jest blisko, bo idzie duży kryzys a każdemu kryzysowi towarzyszy wielka wojna.
 • #10
  Tommy82
  Level 41  
  Zgadzam się z @Chris_W Ryzyko wojny jest w najbliższym czasie wysokie i coraz większe z każdym dniem i to niekoniecznie z powodu sytuacji na Ukrainie a dla tego że po prostu dawno nie było "porządnej wojny" i ludziom źle mózgi działają. U nas na przykład juz na ostatkach rezerwy jedzie pokolenie które w świadomy sposób wojny doświadczyło. Natomiast najmłodsze to ludzie którzy od dziecka żyli w czasach gdzie wszystko było w sklepie albo do kupienia z dostawa do domu.

  A na Ukrainie Putin ma problem. Z jednej strony mobilizacja to to czego się bali z powodów protestów z drugiej boi się o swoje 4 litery. Pewni ludzie którzy mogli do tej pory robić interesy za co byli putinoiwi wdzięczni tę możliwość straciło ba nawet nie mogą się w luksusach swobodnie pławic.
  Mobilizacja częściowa jest po to żeby niektórzy chociaż pomyśleli ze może wezmą kogoś innego. Ale to jest szacowane na okolice 1% pracujących mężczyzn pracujących w Rosji. Oczywiście nie wszyscy zmobilizowani to pracujący ale chodzi o porównanie rzędów wielkości. Z drugiej strony wśród wszystkich pracujących pewnie tylko jedna trzecia czy czwarta będzie w wieku podlegającym mobilizacji. A to juz jest potencjał na zrobienie dziury pokoleniowej.
  Pewnie nie wszyscy trafią na wojnę bo cześć zmobilizowanych będzie musiała polatać dziury w całej Rosji, będą też potrzebować mechaników etc. W teorii bez wojny poborowego nie można przymusem wysłać za granicę. Dla tego będzie sfałszowane referendum i nie pojadą walczyć za granicę a będą bronić rosji.
  Czy putin urzyje atomowego guzika? Raczej nie skoro tym straszy. Bo jak by mu tak odpaliło to Chiny nie były by zadowolone z rożnych względów. Podobnie USA wykorzystało by szerszy wachlarz środków a pakowanie się w konflikt z NATO to już dla rosji jest game over na chwilę obecną.
  Ale zastrzec należy że Putin i tak może stać nad trumną i być mu wszystko jedno. Generalnie lepsza opcją był by poczytalny cynik zagoniony w kozi róg jak niepoczytalny wariat w tym samym rogu.
  Podobno maja mobilizować w pierwszej kolejności tych z doświadczeniem wojskowym więc poleci po biedocie w pierwszej kolejności, bo reszta się od wojska potrafiła wysmigać ale cześć z nich może też zahaczyć. No i nie wiadomo czy to nie jest już mobilizacja na znacznie większa skalę. Na pewno musi polecieć po części europejskiej bo na wschodzie już pewnie nie ma kogo mobilizować.
  No i sankcje zaczynają być dopiero teraz na poważnie odczuwane, natomiast w Rosji dobrze nie jest ze sprzętem bo próbują pozyskiwać tam gdzie sprzedawali płacąc np w ropie po promocyjnym kursie.
  Natomiast po wprowadzeniu w Rosji nowych przepisów dot mobilizacji to już prawie jest rozkaz 227. Natomiast do normalnego poboru w Rosji stawiło się w tym roku podobno ok 25% reszta na rożne sposoby np zwiewając do Kazachstanu etc Czy to do losowego kraju czy to do tego gdzie mają jakieś korzenie. Podobnie będzie z tą mobilizacją. Więc jej skala na dzień dobry może przekraczać 300 tys.
 • #11
  Citizen75
  Level 16  
  Również w swoich przepowiedniach Alois Irlmaier opisuje III wojnę dość szczegółowo. Rosja ma zaatakować Niemcy. Zostanie użyta broń chemiczna (i) lub biologiczna. Na koniec zostanie zrzucona bomba atomowa do Morza Północnego i fala tsunami zaleje północ Europy.

  Alois Irlmaier mówił "Widzę trzy cyfry: dwie ósemki i dziewiątkę, ale nie wiem, co one oznaczają ani w jakim czasie je umieścić". Suma tych cyfr to 25. Dziwnym zbiegiem okoliczności ostatnio pojawiła się informacja, że członek niemieckiego rządu publicznie ostrzegł przed dniem 24 września 2022 roku, iż w tym dniu (po tym dniu, 25 września?) może wydarzyć się "coś wielkiego". Może to tylko zbieg okoliczności.
 • #12
  Tommy82
  Level 41  
  @Citizen75
  25-ty to niedziela najlepszy moment na jakąś powaloną akcje bo Europa czy NATO będzie miała ograniczenia decyzyjne. W to że ktoś zdąży wydać rozkaż zestrzelenia środka napadu powietrznego jest wysoce wątpliwe.
  Raczej z broni ABC prędzej skorzystali by z B i C mimo koncepcji atomowego uderzenia de eskalacyjnego. Taki atak Biol-Chem to pewien problem bo nie wiadomo jak na to odpowiedzieć bez atomowej eskalacji a ten szczebelek zostanie w rosyjskiej ręce.
  Eksplozja podwodna Atomowa to stary pomysł ZSRR na zalanie wschodniego wybrzeża USA wielką falą. Natomiast eksplozja na wodach międzynarodowych to nie jest atak atomowy na żadne państwo
 • #13
  Chris_W

  Level 38  
  Równie dobrze może to być wrzesień 88r ;)
  Także liczby w astrologii są tak wdzięczne że wszystko dopasujesz ;)
 • #14
  Pan.Kropa
  Level 28  
  mgim wrote:
  Jeżeli zostanie użyte 20% ładunków nuklearnych - to Ziemia zmieni orbitę. Wszyscy o tym wiedzą. Tylko jak "padalec ze wschodu" będzie na krawędzi trumny - to co mu szkodzi nacisnąć spust. Do tego chyba dąży.
  Przeceniasz moc broni atomowej. Uderzenie komety która zgładziła dinozaury jest oceniana na siłę 10 miliardów bomb atomowych która spadła na Hiroszimę. Więc nawet jakby zdetonować wszystkie bomby atomowe i wodorowe jakimi dysponuje ludzkość to wątpliwe żeby to znacząco wpłyneło na orbitę ziemi. Tak że uważam że wybuchy takich bomb dla ziemi są jak pierdnięcie komara.
 • #15
  r103
  Level 31  
  A to nie mamy już przypadkiem 3 wojny - od 24 lutego chyba ?
 • #16
  Janusz_kk
  Level 35  
  ArturAVS wrote:
  Czy stary satrapa spełni swe groźby i użyje AW

  Nie użyje, to tylko straszenie, jakby chciał użyć to dawno by to zrobił. Ale sam nie decyduje, rozkazy wydają generałowie i to chyba 3 się musi zgodzić, a oni nie są w ciemię bici, mają rodziny, chcą żyć, wiedzą co czeka świat jak jej użyją.

  Dodano po 38 [sekundy]:

  Szybciej putinowi kulkę w łeb wpakują niż się zgodzą na atom.
 • #17
  ArturAVS
  Moderator HP/Truck/Electric
  Janusz_kk wrote:
  Szybciej putinowi kulkę w łeb wpakują

  To już dawno powinni zrobić.
 • #18
  mychaj
  Level 34  
  ArturAVS wrote:
  To już dawno powinni zrobić.

  Nie przypadkowo unika bezpośredniego kontaktu...
  Inna rzecz że cały czas gdzieś tam na margiesie przewija się pojęcie ,,strefy wpływów" tak jakby do ruskich nie docierało że Europa jako taka politycznie się zmieniła - nie ma już żelaznej kurtyny, nie ma pańśtw satelit...a my państwa środka już dawno powinniśmy zerwać tę łatkę ,,postsovietów".
 • #19
  ArturAVS
  Moderator HP/Truck/Electric
  r103 wrote:
  A to nie mamy już przypadkiem 3 wojny - od 24 lutego chyba ?

  Ale to wojna FR->UA a nie światowa.
 • #20
  Chris_W

  Level 38  
  Zależy kto wpakuje te kulkę, jak grupa wojskowych jastrzębi to będzie tylko gorzej, bo oni żyją z wojny i na wojnie najlepiej się "wykazują" - tacy pójdą na wojnę bo będą widzieć szansę dla siebie, a jak ktoś z grupy gołębi to zrobi przysługę światu ;)
 • #21
  Justyniunia
  Level 35  
  Arturze, strach o tym pisać, ale uważam, że tak.
  Ten facet to czubek, a jeszcze teraz ktoś mu zrujnował całą ambicje. Ukrainczycy obnażyli tę wątłą konstrukcję, więc tym bardziej uważam, że należy się go bać. Teraz już mu pewnie wszystko jedno.
 • #22
  vodiczka
  Level 43  
  Tommy82 wrote:
  Czy putin urzyje atomowego guzika? Raczej nie skoro tym straszy.
  To zależy od rozwoju sytuacji. Gdyby teraz chciał go użyć to by nie straszył tyko użył.
  Co jednak nastąpiłoby gdyby Ukraińcy wyparli Rosjan z obwodów donieckiego i ługańskiego a następnie próbowali odbić Krym?

  Jest przypowiastka o "dwóch takich", kończąca się zdaniem: Po co jedliśmy te żaby?
  Pewności nie mam ale jest prawdopodobne, że gdyby Putin i Żeleński znali przed atakiem Rosjan, obecne i przyszłe skutki wojny
  to Żelenski zrzekłby się Krymu a Putin wspierania separatystycznych republik.
 • #23
  Donpedro_z_Otwocka
  Level 15  
  Wy tak serio???

  Na świecie non stop trwa ileś tam konfliktów zbrojnych, kilka zamrożonych a kilka czynnych. Niektóre ciągną się dziesięcioleciami, że już prawie nikt nie pamięta, kto zaczął. Przykład - konflikt izraelsko-palestyński. Tak, tak. Ci Żydzi, którzy w 6-letniej wojnie byli poszkodowani, zaraz potem rozpętali swoją własna wojnę, która trwa już ile dziesięcioleci?

  To, ze przez ostatnie 20 lat w Europie był względny spokój, dało wam najwyraźniej złudzenie istnienia pokoju światowego. I stąd wasz obecny niepokój.
 • #24
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  r103 wrote:
  A to nie mamy już przypadkiem 3 wojny - od 24 lutego chyba ?
  To nie wojna, tylko konflikt. Żadna ze stron nie wypowiedziała wojny drugiej.
 • #25
  ArturAVS
  Moderator HP/Truck/Electric
  Justyniunia wrote:
  Arturze, strach o tym pisać, ale uważam, że tak.

  Jednym słowem koniec znanego nam świata się zbliża.
  vodiczka wrote:
  jest prawdopodobne, że gdyby Putin i Żeleński znali przed atakiem Rosjan, obecne i przyszłe skutki wojny
  to Żelenski zrzekłby się Krymu a Putin wspierania separatystycznych republik.

  Gdyby towarzysz car miał trochę oleju w głowie to próbowałby dogadać się pokojowo, teraz to jest stary zmęczony własną głupotą człowiek który usiłuje wyjść z konfliktu "z twarzą". Tak obserwując historię, to widzę iż nasza cywilizacja po prostu musi co kilkadziesiąt lat wejść w jakiś konflikt totalny. O ile w dawnych czasach takie konflikty miały bardziej narodowościowe podłoże, to obecnie chodzi wyłącznie o pieniądze oraz zasoby naturalne. FR przecież może być samowystarczalna, więc po co im ta wojna? My, Polska zapewne w razie totalnego konfliktu to i tak dostaniemy mocno po tyłku znajdując się w takim a nie innym położeniu geograficznym. Pierwsze zagrożenie dla Polski widzę ze strony BY jako sojusznika FR, choć może "wschodnia flanka" pewnego związku mogła by być swego rodzaju barykadą. Oby tylko w razie W nie powtórzyła się sytuacja z II WW, gdzie sojusznicy nas olali dopóki sami nie zostali zaatakowani.
 • #26
  r103
  Level 31  
  ArturAVS wrote:
  r103 wrote:
  A to nie mamy już przypadkiem 3 wojny - od 24 lutego chyba ?

  Ale to wojna FR->UA a nie światowa.


  Jakby to była wojna FR-UA - to by się skończyła po tygodniu...

  To jest wojna FR-UA/USA/GB/PL i parę jeszcze rejestracji - te pozostałe literki zapewniły broń i amunicję, rozpoznanie /satelity/, planowanie działań i /o czym cicho sza/ dowodzenie itd... Niektóre z tych literek np przyjęły 5 milionów uchodźców z UA...
 • #27
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  ArturAVS wrote:
  Oby tylko w razie W nie powtórzyła się sytuacja z II WW, gdzie sojusznicy nas olali dopóki sami nie zostali zaatakowani.
  O święta naiwności... Uważasz, że John z Billem ze środkowego Kansas ruszą palcem w prawie Bulandy, o której nigdy nie słyszeli?
  Dadzą nam jakieś militarne ochłapy jak obecnie robią z Ukrainą i będą z boku obserwować. Podsycając co jakiś czas konflikt, żeby długo się tlił.
  W interesie usa leży nie szybkie zakończenie tylko jak najdłuższe wykrwawianie się obu stron.

  Obejrzyj ten wykład Georga Friedmana.
  https://www.brighteon.com/700a1eda-eb31-45f0-b0d6-f3b07986212b
  Wiele wyjaśnia. Rok 2015.
 • #28
  khoam
  Level 41  
  SP5IT wrote:
  W interesie usa leży nie szybkie zakończenie tylko jak najdłuższe wykrwawianie się obu stron.

  A w zasadzie utrzymanie produkcji własnego przemysłu zbrojeniowego na jak najwyższym poziomie. Robią tak od lat. Teraz trafiło na Ukrainę, więc zabici w tej wojnie są "bliżsi" nam niż ci, co ginęli na Bliskim Wschodzie.
  Kasa, kasa, kasa.
 • #29
  ArturAVS
  Moderator HP/Truck/Electric
  r103 wrote:
  To jest wojna FR-UA/USA/GB/PL i parę jeszcze rejestracji - te pozostałe literki zapewniły broń i amunicję, rozpoznanie /satelity/, planowanie działań i /o czym cicho sza/ dowodzenie itd...

  Masz rację, tyle że oficjalnie nie biorą w tej wojnie udziału.
  SP5IT wrote:
  W interesie usa leży nie szybkie zakończenie tylko jak najdłuższe wykrwawianie się obu stron.

  To wiem. Od lat się zastanawiam dlaczego USA wtyka nos w każdy konflikt zbrojny na świecie i dochodzę do jednego wniosku; Mają darmowy poligon doświadczalny dla nowego typu uzbrojenia oraz kasę dla branży zbrojeniowej. To napędza ich gospodarkę.
  SP5IT wrote:
  O święta naiwności... Uważasz, że John z Billem ze środkowego Kansas ruszą palcem w prawie Bulandy, o której nigdy nie słyszeli?

  Jeśli dostaną rozkaz wyjazdu na "pokojową misję", to chyba będą musieli go wykonać? Choć już raz USA się sparzyło w Wietnamie chociażby, tu też zauważam przerośnięte ambicje aby być "pępkiem świata".
 • #30
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  I jeszcze jeden ciekawy wykład, który rozjaśni to, co obecnie dzieje się na świecie:  Peter Zeihan. Polecam również inne jego wykłady.