Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie kocioł kondensacyjny

Jan Bat 22 Sep 2022 20:24 165 2
    Jan Bat
    Level 8  
    Witam, od tego sezonu zainstalowałem kocioł jednofunkcyjny Termet ecocondens silver + zasobnik CWU 120L. Zauważylem, że przy uruchomieniu przez programator pokojowy kocioł wstępnie uruchamia tylko pompkę cyrkulacyjną, a dopiero po trzech minutach pracy pompki odpala płomień. Jest tak tylko przy pierwszym odpaleniu każdego dnia, gdy woda w instalacji jest zimna. Zmieniałem trochę parametry pracy kotła i mogłem coś przestawić, ale może to norma w tych kotłach i tak ma być. Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.
    vojtas1985
    Level 14  
    Cześć
    z instrukcji :
    "odpowietrzanie układu wodnego kotła; kocioł cyklicznie włącza i wyłącza pompę na 20 sek. przez czas 3 minut

Uwaga: tryb odpowietrzania automatycznie uruchamia się za każdym razem, gdy kocioł podejmuje pracę po zaniku
    napięcia zasilania."
    Jan Bat
    Level 8  
    Rozumiem, że kocioł włącza cyklicznie pompkę przez 3 minuty po zaniku zasilania elektrycznego, też czytałem instrukcje, ale tu zaniku napięcia nie było, a sytuacja z uruchomieniem tylko pompy przez 3 minuty powtarza się codziennie rano jak instalacja wychłodzoną po nocy, później kocioł pracuje normalnie

Dodano po 7 [minuty]:

Dodam jeszcze, że kocioł współpracuje z programatorem De Dietrich, który został po starym kotle z otwartą komorą spalania. Wróciłem też do ustawień fabrycznych i też to samo