Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ikea Medelstor GHE423DB4 - nie grzeje

irreligious 22 Sep 2022 22:15 120 0
    irreligious
    Level 12  
    Czytając fora, typowe usterki grzania, to spalona grzałka, uszkodzony czujnik obrotów pompy lub spalony przekaźnik. Moja zmywarka miała trochę inną usterkę, otóż grzałka posiadała przebicie do obudowy.

Teoretycznie usterka łatwa do wykrycia, jednak instalacja w moim domu posiada wyłącznik różnicowo-prądowy, który to o dziwo nie zadziałał, dlatego nie sprawdzałem grzałki pod kątem przebić. Stało się tak ponieważ w tym modelu w przypadku przebicia na grzałce "szaleje" przekaźnik sterujący, który wywołuje błąd przekaźnika, który to z kolei powoduje, że zmywarka nie uruchamia grzałki, a więc nie dochodzi do zwarcia z uziemieniem.

(Pomiar rezystancji pomiędzy grzałką a obudową wychodził różnie - od 1 MΩ do 5 MΩ, niby bardzo dużo, jednak tester izolacji elektrycznej przy 250V pokazywał już 10 KΩ)

Dodatkowo załączam kilka porad odnośnie tego modelu:
    1) Uruchomienie trybu serwisowego - jak w poniższych instrukcjach:
    www.elektroda.pl
    www.elektroda.pl
    2) Błędy których nie ma w instrukcji, a które przetestowałem na mojej zmywarce:
    błąd i64 - przerwa w obwodzie grzałki,
    błąd i66 - błąd przekaźnika / przebicie na przekaźnik (taki błąd miała moja zmywarka)
    błąd i67 - jw. tylko że dla drugiego przekaźnika
    3) Na płycie sterującej są dwa przekaźniki od grzałki
    4) Model ten nie posiada czujnika obrotów pompy
    5) Model ten jest podobny do Electrolux ESL4201LO
    6) Katalog części do tej zmywarki jest dostępny na stronie Electrolux-a po wpisaniu kodu z tabliczki (91107604403)
    shop.electrolux.co.uk
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003