Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vw T4 - AFN zamiast ABL VW T4

kipank1010 23 Sep 2022 00:04 123 2
    kipank1010
    Level 2  
    Witam, chciałem się pochwalić swoim nowym osiągnięciem w starym transporterze mianowicie zmieniłem silnik z ABL na AFN. To vw i to vw to 1.9 i to 1.9, ale to tylko tak piknie wygląda w głowie poszedłem na łatwiznę i nie montowałem komputera pedału liczników itd dawca było passeratti 110km. Na wstępie silnik jest zupełnie inny. Brakuje miejsc na śruby pompa wody jedynie dedykowana z żadnego innego 1.9 nie pasuje brak możliwości zamontowania oryginalnej łapy prawej półosi do bloku króciec wody na głowicy od czoła jest inaczej montowany i ma tylko jeden czujnik (30,-) to akurat udało się ogarnąć seat alhambra N90693101 jeden przed drugi. Pasek alternatora napędza wszystko w padacie poza klima w T4 napędza wszystko poza wspomaganiem i tym samym na miejscu pompy wspomagania trzeba zamontować dodatkowa rolkę ja zastosowałem rolkę napinacza org z AFN na długiej śrubie i tuleje dystansowej pasek 5pk1525. No tak ale jak pali bez kompa? wsadziłem pompę wtryskowa z ABL (na linkę) rozrząd standardowo ale pompę trzeba było przestawić o ząb w przód i regulacje i tak mam wychylona na max ale zapala na widok kluczyka. Turbo które przyczyniło się do całego zabiegu bo ABL nie wytrzymał autostrady na wolnej skrzyni ?? To turbo jest hybryda korpus ciepły standard T4 korpus zimny standard rozwiercony wirnik tłoczący vw 130km ze zmiennej geometrii. Całość pracuje równo cicho i leci na czerwonym polu obrotomierza. W razie pytań zapraszam.
    kipank1010
    Level 2  
    Na razie nie tankowałem ale dam znać będę go sprawdzał w przyszłym tygodniu.