Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wedkarstwo

krzywy 07 Kwi 2003 15:23 2404 11
  • #1 07 Kwi 2003 15:23
    krzywy
    Poziom 2  

wedkuje ktoś?

• #2 07 Kwi 2003 19:27
    heniek
    Poziom 12  

Wędkarstwo należy do jednych z więkrzych moich "pirdolców".
    Zaczynałem łowic w kałuży po ulewnych deszczach ( miałem wtedy dwa lata) . Lowię już 33 lata i umrę z wędką w dłoni i z miernikiem w kieszeni

• #3 07 Kwi 2003 20:15
    ankuch
    VIP Zasłużony dla elektroda

krzywy napisał:
    wedkuje ktoś?

Z taką dupcią chętnie :wink:

• #4 08 Kwi 2003 07:43
    grzechugd
    Poziom 21  

dobrze że zaczęliście ten temat
    mam takie pytanko
    czy ktoś wie jak zrobić elektroniczny czujnik brań

• #5 08 Kwi 2003 09:00
    Owsik
    Poziom 22  

G&G napisał:
    dobrze że zaczęliście ten temat
    mam takie pytanko
    czy ktoś wie jak zrobić elektroniczny czujnik brań

Przeszukaj elektrode https://www.elektroda.pl/inne/ pod numerem 30 ;)

• #6 08 Kwi 2003 12:17
    grzechugd
    Poziom 21  

Dzieki za informaacje, przejrzłam ale potrzebny mi o inny schemat sygnalizatora.
    Chodzi o to aby sygnalizaror dziłał wtedy gdy pociągana jest żyłka
    A może dało by się przerobić zwykłą myszke komputerową :)

• #7 08 Kwi 2003 12:34
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zamontuj taki mały wyłącznik krańcowy.

• #8 08 Kwi 2003 12:45
    Roger00
    Poziom 17  

Je też wędkuję. A wskaźnika nie opłaca się raczej robić bo można tanio kupić gotowy z regulacją czułości, pamięcią brań itp.( chyba,że dla własnej przyjemności). Lepszym patentem jest kołowrotek z wbudowanym czujnikiem brań (+ wolna szpula), ja mam takowy (Robinson Taurus). Jest to bardzo proste rozwiązanie, można by było pomyśleć nad przeróbką zwykłego kołowrotka na coś podobnego.

• #9 08 Kwi 2003 16:49
    Andy_1978
    Poziom 10  

Ja nie wędkuje i nie zamierzam. Hmm, strasznie gryzą komary. Jest oczywiście możliwe zrobienie odstraszacza, ale to nie zawsze działa jak trzeba.

• #10 08 Kwi 2003 19:23
    heniek
    Poziom 12  

Ja robiłem sygnalizatory na scalonym multiwibratorze monostabilnym.
    Była to kość z podwójnym multiwibratorem - czyli na jednym układzie można było zrobić sygnalizator do dwóch wędek (stanowisko wędkarskie)
    Sygnalizatora tego już nie posiadam gdyż pewnego razu będąc na rybach musiałem go sprezentować pewnemu upierdliwemu wędkarzowi . Facetowi tak się spodobał , że dla świętego spokoju mu go dałem .
    Więcej sygnalizatorów nie robiłem gdyż tak to już jest na rybach - jeśli ktoś się dowie że potrafisz coś takiego zmajstrować to Ci będzie truł za uszami żebyś i jemu coś takiego zrobił . 10 lat temu to była sensacja nad wodą . Pamiętam jak zakupiłem kij z drgającą szczytówką -ludziska podchodzili , kpili z tego kija , ale jak na koniec łowienia wyciągałem siatkę z wody to każdy chciał łowić w tym miejscu ( a to sprawa nie miejsca a śmiesznie delikatnego kija )
    W sobotę poszukam schematu mojego sygnalizatora i jak znajdę to dam znac . Układ jest bardzo prosty i tani w wykonaniu

• #11 23 Sie 2006 22:31
    szicu
    Poziom 10  

A wie ktoś jak najprościej zrobić sygnalizator brań na drgającą szczytówkę? Chciałbym żeby było to dziecinnie proste gdyż jestem laikiem w dziedzinie elektroniki.

• #12 31 Sty 2009 18:47
    admin1004
    Poziom 10  

witam kolegów wedkarzy a ja mam takie pytanko czy dało by sie zrobić radiopowiadomienie do sygnalizatora jakąś w miare prostą i tanią konstrukcja nie chodzi mi o te z dzwonka do dzwi zna ktos z was jakiś taki schemacik a morze ktoś takie radiopowiadomienie robił

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME