Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy CS3 1052D2-S - jak dostać się między bęben, a obudowę?

JogibabuWWA 25 Sep 2022 00:22 237 7
Bosch
    JogibabuWWA
    Level 7  
    Cześć,

Czytając wasze posty udaje mi się ogarniać proste naprawy pralek Bosch (wymiana amorków, blokady drzwi, grzałki), które mam w domu, u Mamy i na działce, ale przyszedł czas na Candy u dziewczyny. Coś wpadło między bęben, a obudowę (ponoć nie fiszbin, ale też nie wiadomo co dokładnie). Czytam różne wasze wpisy, że Candy nie jest proste w ogarnięciu, jakieś zgrzewane przednie panele itp. Jak w tym modelu dostać się pod bęben? Zdjęcie fartucha nie powinno być problemem, ale czy da się w niej ściągnąć przednią ściankę ? Rozumiem, że żeby dostać się tam jakimś druciakiem i pogrzebać, ewentualnie wyciągnąć grzałkę, może coś będzie widać. Nie mniej, pytanie - czy przedni panel jest zdejmowalny, czy nie?

Z góry dziękuję za pomoc. :)
  • Bosch
  • Bosch
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 43  
    Niestety w Candy obudowa pralki jest zgrzewana i nie ma możliwości demontażu przedniej ścianki. Zbiornik również jest zgrzewany w większości modeli choć bywały przypadki Slimów z rozkręcanym zbiornikiem. Usunięcie ciała obcego tylko jak już pisał kolega @78db78 przez otwór powstały po demontażu grzałki lub węża zbiornik - pompa, innej możliwości nie ma.
    JogibabuWWA
    Level 7  
    Byłem, osłuchałem i to jednak nie ciało obce, ale może odgłos padających łożysk. Po zakręceniu bębna ręką słychać nieregularne szumy/obcieranie. Coś mi się wydaje, że ta Candy szybko padnie i naprawa nie będzie opłacalna.
    Nie mniej dziękuję za informacje o tej pralce, będę wiedział w przyszłości jak się do niej zabierać.
    Kenworth 18
    Level 43  
    Dodaj, zdjęcie tabliczki znamionowej pralki. Zobaczymy ile by kosztował zbiornik do tego cuda. Obcieranie bębna o zbiornik nie wróży tej maszynie długiego żywota.
    JogibabuWWA
    Level 7  
    Candy CS3 1052D2-S - jak dostać się między bęben, a obudowę?

Ten dźwięk ciężko nazwać szuraniem bębna, bardziej jakby coś na łożyskach. Będziemy eksploatować i nasłuchiwać.
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 43  
    Sprawdź luzy poprzeczne bębna względem zbiornika bo zbiornik tani nie jest: https://czescizamienneagd.com.pl/pl/p/CANDY-Zespol-pioracy/1738
    Zespół piorący można wysłać do naprawy póki nie ma dużych luzów i ogromnego hałasu przy wirowaniu bo gdy zbagatelizuje się problem to pozostanie wymiana zbiornika lub pralki.
    JogibabuWWA
    Level 7  
    Kenworth 18 wrote:
    Sprawdź luzy poprzeczne bębna względem zbiornika bo zbiornik tani nie jest: https://czescizamienneagd.com.pl/pl/p/CANDY-Zespol-pioracy/1738
    Zespół piorący można wysłać do naprawy póki nie ma dużych luzów i ogromnego hałasu przy wirowaniu bo gdy zbagatelizuje się problem to pozostanie wymiana zbiornika lub pralki.

Bardzo dziękuję za wskazówki :)