Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyszczenie bębna w Riso GR 2710 - pomocy

14 Lis 2005 18:10 1858 8
 • Poziom 10  
  Witam. Chciałbym dowiedzieć się czy są jakieś "domowe sposoby" na przeczyszczenie bębna w w/w risografie, chodzi o to, że bęben nie równo podaje farbę i znajduje się ona tylko na części matrycy. Dodatkowo pokazuje co parę kartek brak farby, pomimo całej tuby. Dodam, że maszyna stała 2 lata nie używana, przebieg 2 mln. Pilnie proszę o pomoc.
  Pozdr.Agraph
 • Specjalista - kserokopiarki
  radzę powierzyć to serwisowi , może wystarczy tylko regulacja bębna ' koszt około 150 zł
 • Poziom 26  
  Czy faktycznie źle podaje,i roprowadza farbę,czy matryca od spodu jest miejscami czysta?Czy może sama matryca(sito) zaschło?Najczęściej zasycha to sito,sama farba i dozowniki raczej pomimo 2lat nie powinny.Nie przydażyło mi się to jeszcze,aczkolwiek jeśli chodzi o sito to wodą z płynem można to wymyć,ale uważać na to czym się myje bo włoski i cząstki np.szmatki mogą pozostać w oczkach sita.
 • Specjalista - kserokopiarki
  jeżeli maszyna woła o farbę co chwila , uszkodzona lub zapowietzona pompa
  dlatego jest malo farby
 • Poziom 10  
  1. Siatka na bębnie jest słabo nasączona farbą ( matryca się do niej nie przykleja i czasami spada). Praktycznie brak śladów drukowania na kopiach. 2. Zakładam, że pompa jest zapowietrzona, czy odpowietrzanie pompy można przeprowadzić samemu ??
  3.Czym można umyć ( rozpuścić ) farbę na siatce w riso ??

  Dzięki za info.
  Pozdr.Agraph
 • Specjalista - kserokopiarki
  nie ma powodu żeby go myć a tym bardziej rozpuszczać farby , farba nie zasycha
  aby odpowietrzyć trzeba rozebrać bęben i zrobić to ręcznie
  procedura opisana jest w serwice manualu , jeżeli Pan nie jest serwisantem z doswiadczeniem w riso lepiej tego nie robić przynajmniej bez dokumentacji są tam bardzo ważne ustawienia i czego lepiej nie ruszać
 • Poziom 10  
  Czyli wychodzi na to, że wszystkiemu winna jest pompa....gdzie mogę zdobyć, service manual do tego riso, może macie go Panowie lub znacie link, z którego można go pobrać. ...(( czy znacie koszt wymiany takiej pompy ??))

  pozdr.Agraph
 • Poziom 14  
  Witam.
  Riso to taka zabawka nietypowa, tak jak kolega powiedział niema co myć tego bębna. Poco się brudzić. Można spróbować odpowietrzyć w ten sposób: otwieramy drzwi i blokujemy czujnik kawałkiem metalu, tak aby maszyna myślała, że są zamknięte wprowadzamy kod 62 i delikatnie [b]centralnie [/b]naciskamy dekiel w tubie z farbą. Jak faktycznie maszyna ma za mało farby to pompa się załączy i pociągnie powietrze a potem farbę Trzeba to robić z czuciem jak zamożno przydusimy to dekielek się przekrzywi i farba będzie wylatywała z drugiej strony.


  Moim zdaniem najpierw trzeba zacząć od odkręcenia tylnej obudowy. I zobaczyć czy wałek drukujący jest w czasie drukowania dociskany do bębna. Czy działa sol.
  W diagnostyce to kod 68. Często tak jest, że jak wałek nie dociska kartki do bębna to matryca po wyjęciu bębna z maszyny nie trzyma się go.
  Teraz farba w bębnie :D

  Jak wyjmiesz tubę z bębna to dłuższa antena powinna być zanurzona w farbie. Na całej długości bębna powinna być równa ilość farby. Jak tak nie jest. To trzeba się ubrudzić. Rozebrać to cudo i sprawdzić wszystkie elementy. Co? Pasek zębaty, Jest tam kółko zębate o bardzo małej średnicy, które napędza „drut” rozprowadzający farbę. Czasem potrafi się ukręcić. Pyzatym wałek (w bębnie ten duży) napędzany jest poprzez sprzęgło jedno kierunkowe- czasami też się psuje.
  Na razie tyle.
  Czekam następnych wieści.
  :oops:
 • Specjalista - kserokopiarki
  mam maszyny na obsłudze co maje po 6mln i nigdy nie wymieniłem pompy to jest ostatnia rzecz jaka brał bym pod uwage