Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KISAB pozyskał 7,5 mln euro na rozszerzenie produkcji bezdefektowych wafli SiC

ghost666 28 Sep 2022 00:34 354 0
 • KISAB pozyskał 7,5 mln euro na rozszerzenie produkcji bezdefektowych wafli SiC
  Silnie napędzany przez segment pojazdów elektrycznych, światowy rynek urządzeń z węglika krzemu (SiC), rośnie z łączną roczną stopą wzrostu na poziomie 34%. Zastosowania SiC są nadal ograniczone ze względu na słabą jakość podstawowego materiału substratów. Nowatorska i innowacyjna technologia firmy Kiselkarbid i Stockholm AB (KISAB), wywodząca się z Uniwersytetu Technicznego w Linköping, umożliwia hodowlę praktycznie pozbawionych wad wafli SiC i obiecuje zrewolucjonizować obszar tych urządzeń.

  Yole Développement, najbardziej szanowana w branży firma zajmująca się analizą rynku, szacuje, że w 2027 r. segment ten będzie wart 6,3 miliarda dolarów i określiła KISAB jako: „innowacyjną technologię wzrostu SiC”.  Runda inwestycyjna o wartości 7,5 miliona euro była prowadzona przez Fairpoint Capital z udziałem wspierających podmiotów, w tym Industrifonden, Ingka GreenTech i LPE. „Zdolność KISAB do ekonomicznej produkcji wolnych od wad płytek SiC zapewni producentom komponentów mocy drastycznie ulepszony sposób na zwielokrotnienie wydajności i budowanie większych jednostek przy wyższych napięciach” — wskazał Hadar Cars, dyrektor inwestycyjny w Fairpoint Capital. „KISAB wkrótce będzie również mógł dostarczać wolne od wad 8-calowe wafle SiC, co jeszcze bardziej zwiększy jej konkurencyjność. Jesteśmy zachwyceni dołączeniem do firmy, ponieważ wchodzi ona w bardzo ekscytującą fazę komercjalizacji. [...] Ulokowaliśmy kapitał w marce KISAB w 2018 roku ze względu na znakomite badania nad tą technologią” — powiedział Per Anell, starszy dyrektor ds. inwestycji w Industrifonden. „Nie możemy się doczekać dalszego wspierania KISAB w następnym etapie i witamy Fairpoint w tej podróży”.

  „Cieszymy się, że możemy przyjąć Fairpoint Capital jako nowego współwłaściciela, ponieważ KISAB wchodzi w fazę komercjalizacji” — wskazał Johan Ekman, dyrektor generalny i założyciel KISAB. „Niedawno zaczęliśmy wysyłać próbki naszych wafli klientom, a obecnie będziemy mogli zwiększyć produkcję, aby pomóc im w wytwarzaniu produktów lepszej jakości przy wyższych wydajnościach”.

  Źródło: https://www.eeweb.com/kisab-raises-e7-5m-to-expand-production-defect-free-sic-wafers/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11382 posts with rating 9627, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.