Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiomagnetofon Unitra Condor problem z prawym kanałem przy odsłuchu z magnetofo

Magnetoq 28 Sep 2022 12:22 366 4
 • #1
  Magnetoq
  Level 4  
  Witam problem mam z odsłuchem prawego kanału (buczenie, żadnego dźwięku z kasety) z magnetofonu. Radio gra prawidłowo. Nadmienię ze wskaźnik diodowy sygnału lewego jest prawidłowy tzn. przy radio nie działa natomiast przy odbiorze magnetofonu działa.
  Natomiast prawy świeci na pełnym zakresie cały czas czy to radio gra czy magnetofon gra.
  Radiomagnetofon Unitra Condor problem z prawym kanałem przy odsłuchu z magnetofo
  Gdzie mogę szukać przyczyny bo raczej na pewno jest to płytka magnetofonu. Jeszcze nadmienię że na wciśniętym REC działa jak powinien wskaźniki wysterowania działają równo.
 • #2
  DamianRTV
  Level 27  
  Do czyszczenia przełączniki, Izoststy jak i cały REC izostat, zacznijmy od tego, na wyłączonym sprzęcie popsikaj preparatem do styków - nie WD-40... Poruszaj parę razy góra dół, albo jak on tam leży w prawo / lewo - zimny lut... Lupa i szukać. Pozdrawiam serdecznie Damian
 • #3
  marian1981.02
  Unitra equipment specialist
  Magnetoq wrote:
  Jeszcze nadmienię że na wciśniętym REC działa jak powinien wskaźniki wysterowania działają równo.
  Ale czy nagrywanie na taśmę działa?
 • #4
  Klaudek669
  Level 16  
  Z opisu wynika że możesz mieć problem z listwą zapis, odczyt. trzeba zacząć właśnie od isostatów. Przyjrzyj się też złączom. Są wykonane ze srebra technicznego które czernieje i potrafi stracić styk. Przy wkładaniu mechanizmu musisz trafić takim bolczykiem w fasolkę czarnej prowadnicy żeby to poprawnie działało. Ten magnetofon to nieszczęście. Ile ja sie z tym kiedyś nawalczyłem to głowa mała...
 • #5
  DamianRTV
  Level 27  
  Listwę zapisu jak pisałem wcześniej...napisze jaśniej. Proszę ją odlutowac i rozebrać na blacie, zabrać np. kartkę papieru z zeszytu i styki z tego srebra t. przejechać parę razy na kartce by usunąć nalot na styku. Starannie rozebrać zawleczkę wysunąć najlepiej robić sobie zdjęcia krok po kroku by potem zrobić po kolei składając. Użyć płyn na czyszczenia styków.
  Nie zaszkodzi jeszcze wyczyścić piny lutownicze z tej listwy w środku gdzie ocierają się te blaszki.
  Potem lupa w oko i "rzucić okiem" na zimne luty, a schemat ma? inne przełączniki od źródła dźwięku też mnie zaszkodzi wyczyścić, potencjometry też, przy okazji preparat za konserwuje peer-ki- potencjometry. Ale to już wychodzę poza program. Najpierw listwa - powodzenia.