Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OLED - sony vs philips vs samsung

zajecc 28 Sep 2022 13:53 1002 7
    zajecc
    Level 9  
    Cześć, stoję przed zakupem nowego telewizora, mój obecny Philips 65PUS7304/12 idzie w odstawkę, teraz chce kupić OLED lub QD-OLED na oku mam:

1. Philips 65OLED936/12

2. Samsung QD-OLED S95B 65 cali

3. Sony QD-OLED XR-65A95K

Do czego ma służyć? Głównie filmy i seriale, platformy Amazon Prime i HBO, do tego mnóstwo filmów w 2160p.10bit.HDR.TrueHD.7.1.Atmos lub DTS. Oprócz tego PS4+. Przeczytałem każdą z trzech recenzji i jestem trochę skołowany, przy philips "nagroda EISA 2022/2023", Samsung to "Najlepszy telewizor OLED na rynku!" a sony to "najlepsza jakość obrazu w 2022 roku!". Sami najlepsi ale który ma największy sens? Philips ze swoimi 758 nitawmi vs trochę ponad 900 nitów w Sony przy podobnej czerni i całej reszcie ale z Ambilight i niższą ceną jest dużo gorszy? Co Wy byście wybrali?
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    W tej klasie produktów róznice są marginalne. Szczerze to mówie.
    Ja bym sie skupił na odtworzeniu tych filmów, które chcesz oglądać - czyli kilka filmów na pendrive, do sklepu i testujesz czy prawidłowo odtwarza.
    gadek80
    Level 29  
    Również zastanów się jak możesz jeszcze z niego korzystać. Ja zanim zdecydowałem się na kolejny telewizor przeanalizowałem z czego mogę jeszcze korzystać, bo kiedy kupiłem Panasonica wtedy jedynym kryterium był obraz okazało się, że reszta mocno leżała. Mało aplikacji, przeglądanie filmów, zdjęć z dysku oraz wyszukiwanie folderów porównywalne do przeszukiwania plików smartfonie.
    Sony, Philips ma androida i wiele aplikacji, nie znam ich ale jedną z nich jest Kodi do oglądania filmów. W innych systemach żeby mieć Kodi musisz podłączyć laptopa. Aplikacje np do podglądu monitoringu są chyba tylko na androidzie. Nie wiem jak z Philipsem oled, ale ledy z Philipsa są dosyć awaryjne, to już nie jest ta marka co kiedyś.
    Sam osobiście nie lubię Samsunga, bo ma kiepskiego pilota, bez klawiatury numerycznej a pilot nie rozumie polskich komend głosowych. Ja kilku często używam ale w LG takich jak "Wyłącz TV po 30 minutach" lub "wyłącz ekran TV" kiedy telewizor służy mi jako odtwarzacz muzyki więc nie musisz ich gdzie daleko w menu szukać. Komunikacja ze smartfonem też słabo u niego wypadła.
    Najwygodniejszy w obsłudze okazał się LG z pilotem magic z kursorem na ekranie którym mega szybko wpisujesz potrzebne słowa w wyszukiwarce, pewnie z 3-4 razy szybciej niż strzałkami na pilocie.
    Ale to musisz się sam przekonać jak to jest wygodne, bo być może dla Ciebie pilot jest dalej pilotem, ale jednak w LG pilot i użytkowanie systemu smart nabiera nowego znaczenia :)
    https://www.youtube.com/watch?v=c01QJDLExnU
    A dlaczego Smasung to najlepszy oled na rynku? Chętnie się dowiem :P
    r103
    Level 33  
    Ludwik XVI wrote:
    W tej klasie produktów róznice są marginalne. Szczerze to mówie.
    Ja bym sie skupił na odtworzeniu tych filmów, które chcesz oglądać - czyli kilka filmów na pendrive, do sklepu i testujesz czy prawidłowo odtwarza.

Z tym że na OLEDzie wszystkie filmy będą raczej "prawidłowo"odtwarzane :D
    Hermanowy
    Level 17  
    zajecc wrote:
    Cześć, stoję przed zakupem nowego telewizora, mój obecny Philips 65PUS7304/12 idzie w odstawkę, teraz chce kupić OLED lub QD-OLED na oku mam:

1. Philips 65OLED936/12

2. Samsung QD-OLED S95B 65 cali

3. Sony QD-OLED XR-65A95K

Do czego ma służyć? Głównie filmy i seriale, platformy Amazon Prime i HBO, do tego mnóstwo filmów w 2160p.10bit.HDR.TrueHD.7.1.Atmos lub DTS. Oprócz tego PS4+. Przeczytałem każdą z trzech recenzji i jestem trochę skołowany, przy philips "nagroda EISA 2022/2023", Samsung to "Najlepszy telewizor OLED na rynku!" a sony to "najlepsza jakość obrazu w 2022 roku!". Sami najlepsi ale który ma największy sens? Philips ze swoimi 758 nitawmi vs trochę ponad 900 nitów w Sony przy podobnej czerni i całej reszcie ale z Ambilight i niższą ceną jest dużo gorszy? Co Wy byście wybrali?

Jak dla mnie sprawa jest prosta:
    1. Sony
    2. Samsung
    3. Philips

Sony dlatego, że po Panasonicu ma najlepsze procesory obrazu i potrafią wyciągnąć dużo więcej niż inni producenci z tych samych paneli. Minusem cena. Samsung to nadal QD-OLED i różnica do paneli OLED od LG jest znaczna, ale nie ma DTS ani Dolby Atmos i ma dla mnie wnerwiający system Tizen i mało ergonomiczne piloty. Do Philipsa nie mam totalnie zaufania, padająca elektronika, problemy z wypalaniem jeszcze do niedawna, kulejący serwis. Inwestować w taką markę tyle kasy.... ryzykowne.
    Ostatecznie można pójść w stronę najlepszy stosunek jakości do ceny i do tego bezpieczny, czyli LG na OLED Evo C21 lub C22.
    gadek80
    Level 29  
    A ja bym dał inną kolejność :P
    1. Sony - zawsze miał jeszcze lepszą obróbkę obrazu i ma androida jeżeli ktoś potrzebuje.
    2.LG - genialny pilot Magic, szybki system i dobra cena
    i teraz kolejne miejsca od wad
    3. Samsung - słaby system smart Tizen
    4. Philips - często padają płyty głowne
    Hermanowy
    Level 17  
    No cóż... ideałem byłby Panasonic LZ2000, z webosem i pilotem Magic od LG i w cenie C22, ale ideałów ni ma :).