Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102: trzeszczy głośnik. Pomocy

DarthT 14 Lis 2005 18:51 1643 4
  • #1 14 Lis 2005 18:51
    DarthT
    Poziom 1  

Podłączyłem sobie Radmora 5102 do kolumn Unitry na głośnikach Tonsil. Zauważyłem, że prawa kolumna zaczęła trzeszczeć. Jest to problem wzmacniacza, bo głośniki na 100% są sprawne. Głośniki trzeszczą podczas odtwarzania muzyki. I teraz pytanie: co mogło się we wzmacniaczu zepsuć, jak to naprawić i ile to może kosztować. Z góry dziekuję za odpowiedzi.

0 4
  • #2 14 Lis 2005 18:58
    picia22
    Poziom 27  

uzyj szukaj jest tego pełno na elelktrodzie

0
  • #3 14 Lis 2005 23:45
    BARNI_GDYNIA
    Poziom 19  

witam ! weź w pierwszej kolejnosci przełuz płytki z koncówkami mocy ( poprostu zamien je miejscami ) jezeli po ich przełozeniu głosnik zacznie grac to masz juz miejwiecej zlokalizowana usterke , a jezeli na tej płytcce bedzie uszkodzenie to sprawa jest już dosc prosta zeby naprawic usterke :) czesto jest tak ze na tych płytkach przydało by sie wymienić kondensator o oznaczeniu C1004 czesto jest tak ze to z jego przyczyny pojawia sie harczenie w głosniku :) oczywiscie sprawdz też bezpieczniki czy sa całę :) pozdrawiam :)

0
  • #4 25 Lis 2005 20:01
    otto
    Poziom 11  

sprzedaj lepiej tego radmora ,albo wymien sie na w zmacniacz diory i tuner diory model na francje,tuner jeszcze nie przestrojony n afalach dlugich i
    srednich gra to jest 432i 632 wyjscie na 4 kolumny 100w to zapewnie pociagnie bo podlanczalem altony 80w to bez problemu odtwarzal z tunera

0
  • #5 26 Lis 2005 09:51
    waldez1
    Poziom 14  

Musisz trochę pokombinować, żebyś miał pewność, że to wzmacniacz.
    Może po prostu głośnik się skończył.
    Miałem kiedyś podobną sytuację i okazało się, że przewód głośnikowy był poprzecierany.
    Jeśli kolumny OK, to posłuchaj kolegi BARNI_GDYNIA, a potem napisz coś więcej o tej usterce.
    Aha, ja bym NIGDY nie zamienił Radmora na Diorę (mimo, że chciałbym więcej mocy).
    Żaden wzmacniacz jaki słyszałem nie ma takich basów i wysokich jak Radmor (oczywiście serii 51--), a jak się jeszcze włączy kontur, to szyby dzwonią a bas czuje się w trzewiach.

0