Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPhone 14 Pro - czym urzeka nowy smartfon od Apple?

magic9 03 Oct 2022 06:45 1647 16
Optex
    magic9
    Editor
    Gigant z Cupertino zaprezentował już design i możliwości swojego najnowszego flagowca. Premiera kolejnego modelu iPhone’a jak zawsze wywołuje niemałe emocje! Miłośnicy technologii niecierpliwie oczekują na pierwsze recenzje ekspertów. Tymczasem możemy przyjrzeć się temu, co już wiadomo o modelu Pro wchodzącym w skład serii 14 z 2022 roku. Oto garść najważniejszych informacji!

Apple iPhone 14 Pro bez tajemnic! Oto co musisz o nim wiedzieć…

Wariant Pro iPhone’a 14 wyposażony został w najnowszy czip A16 Bionic o sześciordzeniowym procesorze, pięciordzeniowej grafice i szesnastordzeniowym systemie Neural Engine – to wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się rozbudowanymi aplikacjami i zaawansowanymi technologicznie grami mobilnymi.

Wyświetlacz Super Retina XDR zapewni Ci przy tym niesamowite wrażenia wizualne. Nie tylko dzięki doskonałemu odwzorowaniu barw, ale też nieosiągalnej przez inne smartfony jasności szczytowej – 2000 nitów.

Koniecznie trzeba wspomnieć też o udoskonalonych możliwościach fotografowania. Nowy aparat główny 48 MP z 65% większą (w stosunku do modeli iPhone 13 Pro) matrycą w technologii czteropikselowej robi wrażenie. Jak działa? W przypadku ujęć ciemnych, łączy cztery piksele w jeden duży poczwórny piksel, który zbiera 4x więcej światła, umożliwiając robienie jeszcze piękniejszych zdjęć w praktycznym rozmiarze 12 MP. Natomiast, gdy sceneria jest jasna, ale zależy Ci na optymalnej ilości detali i większych możliwościach obróbki, otwiera perspektywy do fotografowania w formacie ProRaw z rozdzielczością 48 MP. Co więcej, nowy system poszerza zakres przybliżenia obrazu, dodając opcję dwukrotnego optycznego zoomu teleobiektywu.

Na uznanie zasługuje imponująca bateria, która w przypadku tego modelu pozwala na całodzienną pracę, np. do 23 godzin odtwarzania wideo lub do 75 godzin odsłuchiwania muzyki.

Co jeszcze potrafi iPhone 14 Pro?

Nie da się ukryć, że bezpieczeństwo użytkownika jest kluczowym elementem we wszystkich sprzętach Apple – zarówno, gdy mamy na myśli ochronę jego prywatnych danych, jak i zdrowie. Twórcy wzbogacili nowego iPhone'a o zaawansowaną technologię, która potrafi wykryć groźne zdarzenie na drodze.

Korzystając z miliona godzin danych dotyczących kierowania pojazdem oraz wypadków, iPhone nauczył się zauważać nagłe zmiany kierunku jazdy i pozycji auta. Rozpoznaje też ekstremalne wzrosty lub spadki prędkości i ciśnienia w kabinie (spowodowane wypuszczeniem poduszek powietrznych) oraz hałas charakterystyczny dla zderzeń drogowych. Dzięki temu jest w stanie ocenić, czy doszło do wypadku i potrafi wezwać pomoc i powiadamia kontakty alarmowe, w przypadku, gdy użytkownik nie może tego zrobić sam. iPhone wybiera wówczas numer alarmowy 112, o ile jest on w zasięgu pozwalającym na uzyskanie najlepszej jakości komunikacji.

Design w stylu Apple – jak wygląda iPhone 14 Pro?

iPhone 14 Pro wyglądem nawiązuje do poprzednich serii – 6’1-calowy ekran, zaokrąglone rogi, wytrzymała konstrukcja i płaskie ramki to znaki rozpoznawcze najnowszych smartfonów od Apple. Wariant Pro po jednym z dostępnych jest w kolorach: Gwiezdnej Czerni, Głębokiej purpurze, złotym lub srebrnym. Co więcej, w konstrukcji czternastki Pro wykorzystano nierdzewną stal chirurgiczną i teksturowane matowe szkło, co nadaje jej naprawdę stylowego looku.

Duże zainteresowanie fanów wzbudza też alternatywa dla notcha – Dynamiczna Wyspa (Dynamic Island) sprytnie łączy możliwości sprzętu i oprogramowania nowego iPhone’a. Wprowadza tym nowy, innowacyjny sposób zarządzania skrótami oraz powiadomieniami i zwiększa intuicyjność obsługi oraz komfort użytkowania wielu aplikacji.

Gdzie i za ile kupisz nowego iPhone’a 14 Pro?

Jeśli marzy Ci się kupno iPhone 14 Pro w miesiącu premiery, koniecznie sprawdź asortyment autoryzowanych sklepów współpracujących z Apple, np. iSpot Apple Premium Reseller. U certyfikowanych sprzedawców znajdziesz najszerszy wybór urządzeń „z jabłkiem” i zyskasz pewność, że otrzymany towar jest oryginalny oraz najwyższej jakości.

Ile kosztuje iPhone 14 Pro? Cena modelu zależna jest od pojemności pamięci wewnętrznej i na premierę wynosi: 6 499 zł w przypadku 128 GB; 7 199 zł w wariancie 256 GB oraz 8 499 zł przy 512 GB, 9 799 zł w wariancie 1 TB. Ceny mogą ulec zmianie.

Myślisz już o wymianie starego smartfona na nowego iPhone 14 Pro? Zatem wybierz preferowany kolor oraz pojemność i zamów go ze sprawdzonego sklepu ze sprzętem Apple!

[Artykuł sponsorowany]
  • Optex
    Lisek64
    Level 28  
    Ceną
    Dziarski Hank
    Level 33  
    Jak wyżej - ceną. Ostatni iPhone który mnie urzekł to seria 5. Do tej pory uważam go za najładniejszy smartphone jaki powstał.
  • Optex
    James596
    Level 21  
    "co nadaje jej naprawdę stylowego looku."

Serio? Nie można po prostu napisać "wyglądu"?
    prosiak_wej
    Level 38  
    Aparatami mocno odstającymi od obudowy. Nie można zrobić telefonu grubszego, w którym zmieści się pojemniejsza bateria i aparaty będą schowane?
    E8600
    Level 40  
    Przed premierą podbito cenę starszego modelu tylko po to by ten nowy nie odstawał tak mocno. :D
    Marka ma wyśmienitych speców od marketingu i to jest klucz do sukcesu; produkt wcale nie musi być rewelacyjny by go sprzedać z dużą marżą.
    Ludzie lubią się otaczać drogimi przedmiotami by podnieść poczucie własnej wartości.
    tzok
    Moderator of Cars
    prosiak_wej wrote:
    Aparatami mocno odstającymi od obudowy. Nie można zrobić telefonu grubszego, w którym zmieści się pojemniejsza bateria i aparaty będą schowane?
    On wcale taki cienki nie jest.
    anet870
    Level 26  
    Czego nie ma posiadacz Androida?... Kredytu lub rat na IPhone:)
    blahfff
    Level 39  
    anet870 wrote:
    Czego nie ma posiadacz Androida?... Kredytu lub rat na IPhone:)

Widziales ceny "flagowych" modeli z Androidem? Wcale nie sa tansze, a raty to akrurat ma prawie kazdy kupujacy telefony jako dodatek do abonamentu ;-)
    anet870
    Level 26  
    Poważnie?
    Szpan na raty i drogi serwis szkiełek...:D
    Trzeba dorosnąć i znać potrzeby lub posiadać taką ilość waluty aby na gadżety wydawać.
    Z aktualnych propozycji są smartfony z lepszymi aparatami , bateriami itd..
    Przestań bo zapowiada się na legendę jak z Passatem ale po latach i tak każdy zauważył że nie warto było przepłacać
    prosiak_wej
    Level 38  
    tzok wrote:
    On wcale taki cienki nie jest.

Jaka jest grubość telefonu, a ile odstają aparaty od tylnej ścianki?
    prosiak_wej
    Level 38  
    Odstaje 4,2mm? :O
    Da się go położyć plecami na stole, aby obiektywów nie porysować?

Mój telefon ma ok. 14mm grubości, każdy z dwóch aparatów jest zagłębiony około milimetra poniżej pleców. Ale bateria pewnie mogłaby uruchomić jakiś mały silnik benzynowy :lol:
    jagnamm
    Level 2  
    Aktualnie użytkuję. Długo zastanawiałem się czy kupić czy nie. Przeskoczyłem z Iphone 11. Brałem pod uwagę zakup 13 ale uznałem, ze skoro już mam sobie kupować Iphone to kupię sobie 14, szczególnie, ze i tak brałem smartfona na firmę. A nie kupuję na rok czy na dwa ale z załóżeniem dluzszego użytkowania.
    I jestem zadowolony, wygodny, świetny aparat (również jeśli chodzi o zdjecia w kiepskim oświetleniu). Poza tym dobra bateria, która na papierze może nie jest taka mocna ale w praktyce jest bardzo dobrze.
    Mam model z 256 gb pamięci https://ispot.pl/iphone-14-256gb I mi ta pamięć wystarcza.