Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja OFF GRID lub zasilanie ups z 24v pakiet z baterii 18650

marko-24 03 Oct 2022 12:18 255 2
    marko-24
    Level 10  
    Witam
    posiadam dużą ilość baterii 18650 które chce wykorzystać do stworzenia baterii dla upsa lub też konwertera
    nie zdecydowałem jeszcze w 100% ale bardziej jestem przekonany do zamówienia np takiego konwertera:
    Falownik 3Kw 24v
    Teraz zeby stworzyć dla niego baterie 24v
    chce zrobić pakiety po 10sztuk czyli
    6 sekcji 10 ogniw i do tego musze dołożyć bmsa przykładowy względnie taki bo 45zł to 15A
    Np ten
    więc mam 3 baterie które równolegle podpinam do źródła ładowania kazdą z baterii osobno pilnuje osobny bms co daje mi razem w tym przypadku 45A ładowania wstępnie chce zrobić 3 takie zestawy na już a poźniej dołożyć kolejne 3 ale wciąż równolegle
    i teraz moje pytanie do kogoś kto już tworzył pakiety podobne czy ma to sens ekonomiczny ?
    czy moge zrobić poprostu jedną dużą baterię zamiast 10 ogniw na sekcje władować 30sztuk równolegle i kupić jeden silniejszy bms podłączyć i cieszyć się pracą :) w załączniku plik paint jak to sobie wyobrażam
    pozdrawiam
    LightOfWinter
    Level 35  
    Witam,

Podstawowe pytanie czy wszystkie baterie które posiadasz są tego samego typu, tego samego producenta, o tym samym stopniu zużycia?
    Czy masz miks ogniw z odzysku o nieznanych parametrach?
    marko-24
    Level 10  
    LightOfWinter wrote:
    Witam,

Podstawowe pytanie czy wszystkie baterie które posiadasz są tego samego typu, tego samego producenta, o tym samym stopniu zużycia?
    Czy masz miks ogniw z odzysku o nieznanych parametrach?

wszystkie są tego samego typu tego samego producenta aktualnie są gotowe oryginalnie złożone i naładowane pod bms-em 48v moja rola to usunąć bmsa rozebrać sekcje i poskładać pod swoją potrzebę czyli 24v