Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inteligentna wtyczka zasilania LCS Action Shop 2578685 970766 wgrywanie oprogram

The_Wrecker 03 Oct 2022 00:24 1371 3
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
  • Cześć,

jestem nowym użytkownikiem z Holandii, chciałem tylko poinformować o moich doświadczeniach z flashowaniem do OpenBKT7231. Przede wszystkim dziękuję za pracę wykonaną nad oprogramowaniem.

Kupiłem kilka (5 z nich) ,,Smart Plugs" z Action w Holandii:
    Marka: LSC (Inteligentne połączenie)
    Produkt: Inteligentna wtyczka zasilania
    Sztuka. nr 2578685
    Sztuka. nr 970766
    Zarówno art. Nie. (jak wymieniono powyżej) były na pudełku, tuż pod sobą, sądzę, że spód może być bardziej typowy znany w marce Tuya, pierwszy może pochodzić z marki LSC (ale nie jestem w 100% pewien).

Na samej wtyczce:
    970766 Maks. 16A 3680W ?T35
    220-240V~ 50/60Hz
    AL M21167 Wyprodukowano w ChRL

Zasadniczo przemianowany na Tuya. Aplikacja Tuya zobaczyła wtyczki.

Użyłem skryptu Pythona https://github.com/OpenBekenIOT/hid_download_py (pod Ubuntu 22.04) do wgrania firmware'u kablem ftdi TTL 3v3. Przylutowałem kilka zworek do TX, RX i GND. Z odrobiną czasu, rozpoczęło się flashowanie (zajęło to kilka prób obniżenia czasu), sztuczką było uruchomienie polecenia Pythona tuż przed włączeniem wtyczki.
    Byłem pewny swojej metody tutaj, ale radzenie sobie z 230 V w ten sposób może nie być najlepsze dla wszystkich. Dodatkowo trzymałem rękę z dala od samej wtyczki (używałem osobnego przełącznika). Zalecana ostrożność przy kontaktach z siecią.

Wszystkie 5 zakupionych wtyczek zostało pomyślnie sflashowanych. A więc 100% wskaźnik sukcesu (bardzo ładnie!).

Na początek skorzystałem z szablonu zawartego w oprogramowaniu w wersji 1.12.66:
    [BK7231N][CB2S] Wtyczka LSC Smart Connect
    P6 LED 1 <- niebieski
    P7 Btn 1
    P8 LED 0 <- czerwony (WIFILED_N)
    P26 Rel. 1

Ale po pewnym śledztwie nie było to w 100% poprawne. Przycisk działał i można było wyzwolić przekaźnik, ale coś było wyłączone podczas zabawy kanałem i sterowaniem LED. Może inny model? Nie byłem pewien, czy P8 jest w szablonie, może go tam nie być.

Trochę prześledziłem PCB i dotarłem do następującej konfiguracji (która do tej pory działa świetnie):
    P6 - Rel 1
    p7 - Btn 1
    P8 - Wified_N 0
    P26 - LED 1

P26 == niebieska dioda LED
    P8 == czerwona dioda LED

Dioda Wifi (P8) po prostu miga podczas uruchamiania wyszukiwania sieci. Ponieważ jest zanegowany, domyślnie będzie wyłączony. Możesz po prostu ustawić go na LED, aby był włączony przez cały czas. Po prostu tak to zostawiłem, ponieważ wolałbym to domyślnie wyłączyć. Jak widać, konfiguracja jest bardzo podobna do szablonu, który był już w oprogramowaniu.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże.

Br,

The Wrecker

Niektóre zdjęcia:
    Inteligentna wtyczka zasilania LCS Action Shop 2578685 970766 wgrywanie oprogram

Cool? Ranking DIY
    About Author
    The_Wrecker
    Level 2  
    The_Wrecker wrote 2 posts with rating 7, helped 0 times. Been with us since 2022 year.
    p.kaczmarek2
    Level 28  
    Dziękujemy za twoją opinię. Twoja opinia jest bardzo cenna, podzieliliśmy Twój post na samodzielny temat.

Tuya ma tendencję do zmiany elementów wewnętrznych urządzenia bez zmiany numeru modelu urządzenia, więc jest bardzo możliwe, że kolejność pinów została zmieniona.

Czy wykonałeś kopię zapasową/zrzut oprogramowania dla tuya-cloudcutter?
    The_Wrecker
    Level 2  
    p.kaczmarek2 wrote:
    Dziękujemy za twoją opinię. Twoja opinia jest bardzo cenna, podzieliliśmy Twój post na samodzielny temat.

Tuya ma tendencję do zmiany elementów wewnętrznych urządzenia bez zmiany numeru modelu urządzenia, więc jest bardzo możliwe, że kolejność pinów została zmieniona.

Czy wykonałeś kopię zapasową/zrzut oprogramowania dla tuya-cloudcutter?

Cześć, p.kczmarek2,

Nie byłem świadomy zmiany elementów wewnętrznych w tym samym modelu, ale jest to rzeczywiście prawdopodobne. Myślę, że marka czapek mogła być w niektórych przypadkach inna, ale to nie powinno być problemem, ponieważ konstrukcja była taka sama we wszystkich.

Niestety nie zrobiłem zrzutu oryginalnego oprogramowania. Podczas zabawy z pierwszym urządzeniem nie stworzyłem wcześniej dla niego atrapy WiFi. W przypadku, gdy dostanę kolejną z tych wtyczek (sklep został wyprzedany), upewnię się, że stworzę kilka zrzutów wspomnianego oprogramowania.
    p.kaczmarek2
    Level 28  
    Mogą bardzo zmienić wnętrze urządzenia. Widziałem przypadki wymiany modułu ESP8266 na Bekena bez zmiany modelu urządzenia. Na przykład Zmai 90. Mój Zmai 90 ma WB3S.
    Widziałem też zmianę WB2S na CB2S i BL0937 na BL0942. To było w gnieździe pomiarowym LSPA9. Brak różnic z zewnątrz.