Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nie wyje syrena

bosman25 14 Nov 2005 21:36 1385 5
Optex
    bosman25
    Level 2  
    witam,

mam problem z syrena z wl. zasilaniem. nie wyje ani po odlaczeniu zasilania ani po wzbudzeniu alarmu. czasami da glos przy rozbrajaniu alarmu, ale to bardzo rzadko. sprawdzilem napiecie na przewodzie pomiedzy centralka a syrena i dla wzbudzonego alarmu wahalo sie miedzy 2-3V. czy to normalne? co jest uszkodzone centralka, syrena? czy tez moze oba te elementy bo przeciez sama syrena powinna wyc gdy odlaczam zasilanie.
    dodam na koniec ze wszystko zaczelo sie jak rozladowal sie akumulator. poza tym centralka wydaje sie dzialac bez zarzutu.

z gory dzieki!
  • Optex
    gracus7
    Level 26  
    jak rozładował sie akumulator to mogły polecieć akumulatorki w syrence!!! rozkręć ja i zmierz napięcie na akumulatorkach.
    jesli napięcie bedzie to sprawdź cewke głośniczka !!!! miałem taka usterkę u siebie, raz piszczała a raz nie jak jej sie chciało ,okazoło się ze uszkodziła się cewka głośnika która miała przerwę (wystarczyło podlutować przewód) i wszystko działa...
  • Optex
    juurrek
    Level 12  
    wewnatrz sreny jest akumulator moze byc rozladowany Brak zasilania z akumulatora samochodowego.Uszkodzony glosnik.Lub uklad elektroniki w wewnatrz sreny Napiecie jest ok.
    gsylwek
    Level 15  
    jestem prawie pewien ze do syrenki nie dochodzi łądowanie. musisz sprawdzi czy na czerwonym i czasrnym kablu jest napiecie 12V. Moze przy wymianie bądz wyjmowaniu akumulatora gdy sue rozładował soś sie rozłączyło. Z tych objawów które opisałes wynka ze akumulatorki w syrenie są rozładowane, skoroą sa rozładowane to nie dochodzi do nich napięcie. Przewód czerwony +12 V i czarny - masa
    bosman25
    Level 2  
    Dzieki wielkie! Sprawdze zasilanie syreny.
    Balem sie ze napiecie z centralki powinno byc okolo 12V.

Pozdrawiam
    gsylwek
    Level 15  
    centralka podaje impuls masy lub +12