Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 1.9SDI Diesel - Gdzie jest Pompa paliwa ?

Grigori310891 07 Oct 2022 11:09 477 11
    Grigori310891
    Level 23  
    Witam szanowne grono.
    Gdzie znajduje się pompa paliwa? W baku mam tylko pływak (myślałem że to jest pompa jak benzynach)
    Chciałbym ją sprawdzić czy podaje paliwo, bo auto kręci ale jest kompletna cisza, a wcześniej jechałem na rezerwie + auto stało na górce i nagle przestało palić.
    sigwa18
    Level 40  
    Pompa paliwa/wtryskowa jest w twoim modelu jedyną pompą. Jak układ paliwowy jest zapowietrzony to nalej paliwa np strzykawką do filtra. Na nim jest taka jakby zapinka zawleczka. Jak ją wyciągniesz to zaworek z wężami powinien się łatwo wyjąc do góry i uzyskasz dostęp do wnętrza filtra. wtedy wystarczy nalać ON-u do pełnia założyć zaworek i zawleczkę. Po chwili kręcenia powinien zapalić i najlepiej zostawić go tak na parę minut by się odpowietrzył. Gdyby był bardzo zapowietrzony to zgaśnie ale wtedy ponowne zalanie filtra powinno rozwiązać sprawę.

PS Oczywiście dolej paliwa do baku.
    koleś kit
    Level 39  
    Tak,pierwsze trzeba być pewnym że paliwo może swobodnie dochodzić. A drugie sprawdź za pomocą probówki ,czy masz prąd na zaworze pompy podczas kręcenia. Bo mogą być problemy z zasilaniem,np kostka stacyjki albo przekaźnik.
    Grigori310891
    Level 23  
    Serdecznie dziękuję za rozjaśnienie sytuacji!
    Zdam relacje wieczorem, zacznę od filtra.
    Paliwo w baku pełne pod korek.
    Jak nie pomoże to jutro pod kompa i sprawdzenie napięcia.
    Grigori310891
    Level 23  
    Skoda Fabia 1.9SDI Diesel - Gdzie jest Pompa paliwa ?

Sucho w tym filtrze. Przechyliłem do góry nogami i nawet kropelka nie wyleciała.
    Wstępnie zasilanie pompy jest (słychać jak jest zasilana) ale miernikiem jutro będę mógł sprawdzić tak jak i jakimś vagiem.

Nawiązując do pierwszej wypowiedzi, rozumiem że zalać filtr paliwa do pełna i pokręcić trochę czy "pyrknie" chociaż?
    sigwa18
    Level 40  
    Zalej pokręć z 4-5 sekund jak się nie odezwie to zalej filtr jeszcze raz.
    Grigori310891
    Level 23  
    Błąd jaki pokazuje to
    1 Fault Found:
    19559 - Motor for Intake Manifold Flap (V157)
    P3103 - 35-10 - Malfunction - Intermittent
    Readiness: 0 0 X X X

Zaraz pokręciłem 3 sek i jeden strzał

Dodano po 49 [minuty]:

Na lekką ilość plaka jest strzał ale tylko na chwilę (samemu, jeden psik i szybko kręciłem) rozumiem że jak na plaka coś tam strzeli to można założyć że "iskra" jest ?
    Co pokręcę to dolewam do filtra aż aku padło (żadnego pyrknięcia oprócz próby 1)
    Na wtorek pożyczam zestaw do odpowietrzania, jeśli nie pomoże to jakieś dalsze rady?
    koleś kit
    Level 39  
    Jak na plaka pali to znaczy że silnik jest sprawny mechanicznie. Nie trzeba ci żadnego zestawu do odpowietrzania, tylko co najwyżej pompka gruszka. Można też dać na próbę paliwo z kanistra. Czasem trzeba popuścić przewody na wtryskach przy odpowietrzaniu i to nie zawsze.Żadnej filozofii tam nie ma. Miałeś sprawdzić czy na zaworze na pompie tym z jednym kabelkiem jest prąd podczas kręcenia.
    Ireneo
    Level 42  
    Jak filtr zalany weź drugą osobę i z plaka pomęcz.Jeżeli problemem był brak paliwa to odpali.
    Megawe
    Level 34  
    Zalej pompę wtryskową paliwem przez otwór w który jest wkręcona śruba przelewowa od powrotu, na samej górze.
    Grigori310891
    Level 23  
    Szanowni Państwo, bardzo dziękuję za dobre rady. Profilaktycznie jutro wymieniam filtr i zawór powrotny.
    Auto odpaliło na malutką ilość plaka bez bólu. Po nocy postoju na płaskim dzisiaj rano odpalił po około 1 minucie kręcenia, a przed chwilą też po koło minucie.
    Znalazłem nieszczelność wydaje mi się że na tym przy wtrysku.

Skoda Fabia 1.9SDI Diesel - Gdzie jest Pompa paliwa ? Skoda Fabia 1.9SDI Diesel - Gdzie jest Pompa paliwa ?

Jeszcze raz jestem mega wdzięczny za fajne wytłumaczenie jak to u mnie jest skonstruowane :) (mój pierwszy diesel)

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Czy ktoś zna rozmiar tego wężyka od nadmiaru ? Nie mam dostępu do suwmiarki a jutro będę miał możliwość zakupić wężyk, chciałbym mieć to z głowy i oby to to :) (profilaktycznie wymieniłbym wszystkie