Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odzyskiwanie kopii zapasowej z Dysku Google na nowym telefonie - Huawei Mate 20

Beata hdmi 13 Oct 2022 11:59 324 11
    Beata hdmi
    Level 7  
    Witam. Chciałabym odzyskać kopię zapasową ze starego telefonu zapisana na dysku Google (jak na zdjęciach). Na nowym tel. widać że ona jest ale nie mogę jej pobrać a jedyne co da się zrobić to ja usunąć. Czy ktoś zna jakieś wyjście z sytuacji. Dodam że tel Huawei mate 20 ma uszkodzona płytę główną po aktualizacji systemu... Odzyskiwanie kopii zapasowej z Dysku Google na nowym telefonie - Huawei Mate 20 Odzyskiwanie kopii zapasowej z Dysku Google na nowym telefonie - Huawei Mate 20 Odzyskiwanie kopii zapasowej z Dysku Google na nowym telefonie - Huawei Mate 20
    winmap
    Level 37  
    Ten sam model tel. ? Zrobić reset i przy konfiguracji telefon sam skopiuje co trzeba.
    Beata hdmi
    Level 7  
    Nie chcę już używać Huawei bo z nimi za dużo problemów... Szukam innych rozwiazań.
    winmap
    Level 37  
    Przy konfiguracji nowego telefonu prosi,pyta czy skopiować na nowy telefon.
    Robiłeś tak?
    Beata hdmi
    Level 7  
    winmap wrote:
    Przy konfiguracji nowego telefonu prosi,pyta czy skopiować na nowy telefon.
    Robiłeś tak?

Miałam jeszcze jednego starego Huawei i próbowałam na nim. Niestety przy logowaniu do konta Google chciało potwierdzenie logowaniem do konta Huawei. Ale nie przypominam sobie żebym się logowała kiedykolwiek do Huawei id. Na mate 20 pościli mnie tylko logowaniem w Google. Hasło z Google nie działa przy logowaniu do Huawei
    winmap
    Level 37  
    Oczywiste że hasło nie będzie działać bo to dwa inne serwisy.
    Pewnie nie ustawialas tego samego hasła. Może być też tak że na tym starym telefonie było zakładane konto na huawei.
    W końcu jaki masz telefon ten nowy? Bo ciężko określić, tak napisałaś. Druga sprawa. Płyta uszkodzona raczej po aktualizacji nie. Prędzej soft.
    Beata hdmi
    Level 7  
    winmap wrote:
    Oczywiste że hasło nie będzie działać bo to dwa inne serwisy.
    Pewnie nie ustawialas tego samego hasła. Może być też tak że na tym starym telefonie było zakładane konto na huawei.
    W końcu jaki masz telefon ten nowy? Bo ciężko określić, tak napisałaś. Druga sprawa. Płyta uszkodzona raczej po aktualizacji nie. Prędzej soft.

Miałam w domu realme używany jako służbowy był już uruchomiony i nie chciałam przywracać ustawień fabrycznych żeby odzyskać dane bo nie mogę skasować tego co już na nim jest.
    A Huawei pożyczyłam i tam mogłam to sprawdzić.
    Na mate 20 pościli mnie bez zakładania konta Huawei id. Tylko na koncie google.
    Na pożyczonym Huawei hcialo login i hasło do Huawei id ale wcześniej go nie zakładałam. I rzeczywiście bez podania hasła mnie puściło.
    winmap
    Level 37  
    Jeżeli to realme to powinno być podobnie jak w xiaomi. Wchodzisz w ustawienia - google- potem to co na zdjęciu - i przywracanie.
    Jeżeli to nie działa to pozostaje Ci reset aby upewnić się czy ta kopia u Ciebie przejdzie przy konfiguracji telefonu. Dane zawsze możesz zgrać.
    Wgl zalogowalas się do swojego konta google na tym realme? Czy to inne skoro był uruchomiony. Wszystkie inne trzeba usunąć i zostawić tylko swoje.

Powinnaś z tego co pokazałem odzyskać chociaż kontakty.
    I tak robiłaś napewno?
    https://www.hardreset.info/pl/devices/realme/realme-c11/faq/faq/realme-google-backup/

Jeżeli nie działa to pozostanie reset i sprawdzenie czy wtedy zadziała. Jak pisałem możesz sobie zgrać dane z tego realme.
    Beata hdmi
    Level 7  
    winmap wrote:
    Jeżeli to realme to powinno być podobnie jak w xiaomi. Wchodzisz w ustawienia - google- potem to co na zdjęciu - i przywracanie.
    Jeżeli to nie działa to pozostaje Ci reset aby upewnić się czy ta kopia u Ciebie przejdzie przy konfiguracji telefonu. Dane zawsze możesz zgrać.
    Wgl zalogowalas się do swojego konta google na tym realme? Czy to inne skoro był uruchomiony. Wszystkie inne trzeba usunąć i zostawić tylko swoje.

Powinnaś z tego co pokazałem odzyskać chociaż kontakty.

No właśnie odzyskałam kontakty, ale nie odzyskałam SMS aplikacji itd. na obu tel. mam to samo konto google.

A jak można zgrać dane?
    winmap
    Level 37  
    Na komputer, są programy. Poczytaj w necie jaki do twojego realme.
    Robiłaś jak w tym linku?

Dodano po 3 [minuty]:

winmap wrote:
    Na komputer, są programy. Poczytaj w necie jaki do twojego realme.
    Robiłaś jak w tym linku?

Jeszcze zapytam. Co chcesz odzyskać z tej kopii?
    Na niej nic nie ma prócz sms chyba z tego co widzę. I danych aplikacji. Do których możesz się zalogować ponownie bez kopii.
    Beata hdmi
    Level 7  
    Chcemy odzyskać właśnie SMS. A szczególnie jedna rozmowę .
    winmap
    Level 37  
    Nie koniecznie tam te sms mogą być. Zapytam jeszcze raz. Czy robiłaś to co w linku jest napisane?
    I reasumując. Aby przywrócić kopię trzeba zresetować telefon.