Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brotje Heizung Energy Top - błąd E25 i E02

Kobey22 15 Oct 2022 13:58 405 1
    Kobey22
    Level 18  
    Witam, kocioł grzewczy Brotje Heizung Energy Top w domku jednorodzinnym.
    Zamontowane grzejniki 11.
    W dwóch grzejnikach jest do wymiany zawór, na piętrze.
    Grzejniki nie były włączane na piętrze przez długi czas, było tylko grzane na dole.
    Niby w lutym piecyk przeszedł serwis, nie wiem co było wymieniane w nim i co było robione.
    Po zaczęciu sezonu grzewczego na piecyku pojawiał się błąd E25 i E02 (tak jak na zdjęciu).

Kilkanaście dni temu odpowietrzyłem grzejniki, dwóch się nie dało gdyż zawór jest do wymiany i po prostu grzejniki nie grzeją.
    Przez kilka dni było wszystko ok, piecyk działał, błędu nie było.
    Woda też jest dobita tak jak na zdjęciach.

Nagle z dnia na dzień błąd wyskakuje, błąd E02.
    Czasami tak jest, nawet dosyć często, że błąd pojawia się co kilka minut.
    Dodam, że termostaty na grzejnikach czasami przez pół dnia są skręcone na 0.

Gdy się przekręci pokrętło w tryb "letni" wszystko jest ok.
    Piecyk zaczyna wariować jak jest w trybie "zima".
    Zauważyłem, że temp na piecyku szybko rośnie (grzejniki są na 0), woda w piecyku zaczyna się gotować i wyskakuje błąd, potem temp w piecyku spada z 99 i wtedy można piecyk zresetować.

Może ktoś podpowie co jest przyczyną, że tak się dzieje, co można sprawdzić?
    Pozdrawiam.

Brotje Heizung Energy Top - błąd E25 i E02 Brotje Heizung Energy Top - błąd E25 i E02 Brotje Heizung Energy Top - błąd E25 i E02 Brotje Heizung Energy Top - błąd E25 i E02 Brotje Heizung Energy Top - błąd E25 i E02
    Anna1127
    Level 1  
    Witam
    również posiadam kocioł Brotje Heizung Energy Top w domku jednorodzinnym. I dziś pojawił mi się błąd E02 zresetowałam piec i jak na razie chodzi. Proszę napisać jak Pan poradził sobie z tym problemem i jaka jest przyczyna , czy trzeba coś ustawić / przestawić?
    Pozdrawiam