Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ariston Hotpoint LI480A - pomimo wyłączenia na wyłączniku głównym pobiera prąd.

marhefka78 17 Oct 2022 08:26 186 4
 • #1
  marhefka78
  Level 9  
  Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Mam problem i prosiłbym o pomoc. Pacjent to opisana w temacie zmywarka Ariston Hotpoint LI480a. Jakiś czas temu w zmywarce wypaliło się złącze jak na załączonym obrazku. Wymieniłem na nowe konektory i zmywarka zaczęła działać. W związku z chęcią sprawdzenia poboru zużywanego prądu zmywarkę podłączyłem pod gniazdkowy licznik zużycia prądu - jakim moim zdziwieniem było, że pomimo wyłączenia urządzenia na włączniku głównym zmywarka pobiera prąd - przez noc pobrała prawie 10 kWh prądu (gdzie w trybie zmywania zużywa zgodnie z instrukcją 0,6 kWh/cykl).

  Dla mnie to czarna magia że po wyłączeniu "zżera" tyle prądu - jak za 15-20 cykli mycia. Czy możecie coś zasugerować?
  Ps. Po wyłączeniu korków w domu nie wybija (stary blok z lat 80-tych, bez różnicówki, bezpieczniki topikowe, 2 żyłowa instalacja). Nie czuć też by włączały się grzałki, nie ma przebicia na obudowę - sprawdzane próbnikiem w śrubokręcie.

  HELP :) Ariston Hotpoint LI480A - pomimo wyłączenia na wyłączniku głównym pobiera prąd.
 • Helpful post
  #2
  AsReeX
  Level 23  
  10 kWh !? Grzałka musiała by pracować non stop bez wody, a to trochę nie możliwe!
 • Helpful post
  #3
  alekt77
  Level 38  
  Wyłącznik główny w zmywarce wyłącza wszystkie podzespoły zmywarki od zasilania, może pozostać jedynie filtr wejściowy(o ile jeszcze jest). Zobacz schemat zmywarki w załączniku. 10kWh na dobę oznacza podłączenie odbiornika ok. 400W a jest to już niezły grzejnik. Jeśli grzałka i inne podzespoły zmywarki nie nagrzewają się to może masz uszkodzony "gniazdkowy licznik zużycia prądu".
 • #4
  mrice
  Home appliances specialist
  marhefka78 wrote:
  przez noc pobrała prawie 10 kWh prądu

  Tak jak koledzy wyżej wspomnieli, niemożliwe. Gdyby coś żarło tyle prądu w tej zmywarce po wyłączeniu to już dawno poszło by z dymem.
 • #5
  marhefka78
  Level 9  
  Dzień dobry. Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji. Reset "gniazdkowego licznika energii" pomógł i zmywarka już nie "zżera" prądu.
  Czasami najprostsze rozwiązania pomagają 🤩