Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jammer bluetooth DIY, zagłuszacz bluetooth - finalny projekt

Seps111 17 Oct 2022 18:28 4881 6
Altium Designer Computer Controls
  • Prosty, ale skuteczny zagłuszacz 2,4 GHz. Ten moduł może blokować BT i Wi-Fi. Zaprojektowałem go tak, aby koszt jego wykonania był jak najniższy ze względu na kryzys półprzewodników. Układ zawiera prosty astabilny multiwibrator z konwerterem fali prostokątnej na piłę do generowania sygnału sterującego VCO. Zasilanie 5.1 V zapewnia konwerter MT3608L, więc urządzenie może być zasilane z dowolnej baterii LiPo, ale upewnij się, że bateria może dostarczyć co najmniej 500 mA prądu, jeśli chcesz korzystać ze wzmacniacza, prąd musi wynosić co najmniej 1 A. VCO generuje sygnał przemiatania w zakresie 2100-2600 MHz. Moc wyjściowa wynosi około 5-10 mW, można użyć wzmacniacza, jeśli chcesz mieć większy zasięg. Pola CHRG służą do ładowania baterii, pad 5 V out służy do podłączenia zewnętrznego urządzenia np. wzmacniacza. Pad SWEEP OUT służy do kalibracji fali wyjściowej, potencjometrem ADJ reguluje się kształt fali, poprawny sygnał powinien wyglądać mniej więcej tak:

By wyemitować sygnał najlepiej sprawdza się antena typu biquad, załączam link z ciekawym artykułem jak ją zrobić oraz model do drukowania 3d ramki do anteny

https://buildyourownantenna.blogspot.com/2014...-biquad-sector-antenna-for-2450-mhz-wifi.html

Model do drukowania 3d: https://www.thingiverse.com/thing:4734227

Aby zakłócić sygnał skieruj zagłuszacz na odbiornik, pamiętaj, że skuteczność zakłócania zależy od odległości pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem. Gdy telefon znajduje się 20 cm od głośnika, zagłuszanie jest prawie niemożliwe, ale gdy telefon jest oddalony o 2 m, jammer może bez problemu zablokować sygnał w promieniu kilku do kilkunastu metrów.

Przykładowy wzmacniacz o mocy 1W: https://pl.aliexpress.com/item/10050023541036..._list.0.0.37e01c24IXT8Uk&gatewayAdapt=glo2pol

Tańszy wzmacniacz 100 mW: https://a.aliexpress.com/_EJz6Zs5

Użyte VCO: https://pl.aliexpress.com/item/1005002503822581.html

Możesz użyć innego modelu niż YSGM232508, takiego jak SV2450 lub SM2400, pinout powinien wyglądać tak:

Schemat ideowy:

Wygląd płytki:
    Schemat montażowy:

Rozstaw otworów montażowych:

W załącznikach zamieszczam plik GERBER do zamówienia płytki i listę materiałów (BOM), w przypadku np. chęci pliku PDF do wytrawiania lub zakupu płytki drukowanej (płytki wyprzedane ! ) zapraszam na czat prywatny.

Proszę pamiętać że zakłócanie Wi-Fi czy bluetooth jest nielegalne, urządzenie wyłącznie do użytku prywatnego do blokowania np. urządzeń szpiegujących (kamerka, głośnik podsłuchujący). Autor nie bierze odpowiedzialności za nieprawidłowe użycie jammera, post oraz informacje w nim zawarte wyłącznie w celach edukacyjnych.

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    Seps111
    Level 3  
    Seps111 wrote 130 posts with rating 33, helped 0 times. Live in city Kielce. Been with us since 2018 year.
  • Altium Designer Computer Controls
  • Altium Designer Computer Controls
    Seps111
    Level 3  
    Kształt fali powinien być jak najbardziej liniowo narastający, pamiętając żeby napięcie szczytowe wynosiło minimum 4 V, (wtedy VCO dostraja się na 2500 MHz). Kręcąc potencjometrem ADJ zmienia się nie tylko kształt, ale i amplitudę. Bardzo strome zbocza fali mogą powodować niedziałanie jammera.
    Mlody_Zdolny
    Level 23  
    Dlaczego wybrałeś akurat multiwibrator astabilny? Od patrzenia na ten twór na T3 bolą oczy.
    Gdy suwak dojdzie do kolektora, tranzystor kończy swój żywot.
    Seps111
    Level 3  
    Wybrałem multiwibrator, ponieważ jest dość prosty i tani w konstrukcji, na moje wymagania sprawdza się znakomicie. Z tym T3 słusznie zauważyłeś, głupie niedopatrzenie z mojej strony. Jednak o dziwo gdy kalibrowałem prototyp i skręciłem potencjometr na minimum, to się nie uszkodził, było tylko piszczenie ze względu na duży prąd. Przetrwał pewnie dlatego, że pracował impulsowo, jest załączany z częstotliwością 15 kHz.
    LEDówki
    Level 38  
    Do zasilania potrzebna jest bateria? Akumulator LiPo to lepszy wybór jeśli ma to być małe. Akumulator w obudowie cylindrycznej 18650 jeszcze lepszy wybór, bo pojemny i oddaje większy prąd niż akumulator w woreczku.
    100kW
    Level 10  
    Działa skutecznie powyżej moich oczekiwań nawet na mini antenie dookólnej, niebawem testy na tej polecanej przez autora projektu ;)