Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

5.1 Cyfrowy obwód regulacji głośności

gevv 20 Oct 2022 14:56 1512 1
  • Witam, projekt płytki sterującej nagłośnieniem 5.1. Pilot, LCD, enkoder. Nie mam prawie żadnego zastosowania z Arduino, zawsze próbowałem używać alternatyw dla Arduino i jakoś znalazłem rozwiązania obwodów.

Ale aplikacje audio zawsze mnie intrygują. Zaimplementowałem projekt cyfrowej regulacji głośności Arduino wykonany z wykorzystaniem układów sterowania audio Arduino Nano PT2323 i PT2322, układ działał bardzo dobrze i bardzo dobrze, że jest sterowany pilotem, dodatkowo wszystkie elementy sterujące można wykonać za pomocą enkodera przycisków i 2 przyciski.

07:00 Ogólny opis obwodu
    02:22 Test obwodu i wyjaśnienia
    07:35 👍
    07:40 Gotowe tryby dźwięku
    08:57 opis PCB, rezystory enkodera
    11:34 Program Arduino, instalacja i ustawienia sterowników
    13:05 Przesyłanie biblioteki Arduino
    14:07 Wgrywanie programu Arduino (uwaga)
    14:42 Ustalanie i dodawanie kodów sterujących do kodu
    16:22 zaprogramowany kod trybów dźwięku
    16:27 Schemat obwodu
    16:32 Rysunek PCB (z modułem Arduino)
    16:37 Rysunek PCB (tylko bez modułu atmega328p)
    16:42 Niespodzianka

źródło: http://rcl-radio.ru/?p=62504

Cool? Ranking DIY
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    About Author
    gevv
    Level 12  
    http://320volt.com elektronik ve biraz daha fazlası
    gevv wrote 81 posts with rating 412. Live in city istanbul. Been with us since 2007 year.
    przemcio.18
    Level 14  
    Witam posiadam głośniki genius 5.1 na tych kościach.. Wzorując się na schemacie postanowiłem wymienić sterowanie danymi sda scl na wersję arduino.. Co powinno być łatwe teoretycznie... Piszę teoretycznie ponieważ po odłączeniu układu sterowania czyli wtyczkę 18v-gnd-stby-sda-scl i podpinając arduino poprzez oczywiście regulator napięcia 5v chwilowo układ działa ale się zawiesza szyna danych i pali kości pt2323 i pt2258.. I nie mam pomysłu poprostu.. Kości są zasilane z osobnego zasilania 8v poprzez regulator oryginalnie.. Masy mam wspólne. Arduino zasilane 5v regulatorem.. Co może być powodem palenia się kości? Jedynie co zauważyłem że gdy arduino jest zasilane z usb a nie z stabilizatora 5v to na sda scl mam 2.94v a gdy zasilany jest z regulatora 5v to na sda scl ma 3.50v jedynie to mnie dziwi a czy to może być powodem? Według noty wychodzi że zasilanie sda scl zalecane 3v ale. Tak samo może być wyższe jako vss. Wyświetlacza podpiętego pod tą szynę sda scl nie pali działa ale gdy gość się uszkodzi to poprostu wyświetlacz gasnie po odłączeniu się szyną danych od kości wyświetlacz działa... Jakieś porady?