Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik zmiany natężenia pola magnetycznego

energy7 15 Lis 2005 15:23 1734 4
  • #1 15 Lis 2005 15:23
    energy7
    Poziom 23  

Chciałbym skonstruować taki układ.
    Składał by się z dwóch jednostek,
    1. Przesyłała by prąd przewodem w celu wywołania pola elektromagnetycznego...

2. Jednostka posiadałaby przewód położony równolegle do przewodu z urządzenia 1., dzięki zjawisku intukcji chciałbym otrzymać tam prąd, którego zmiany tzn. spadki analizowałaby właśnie 2. jednostka i informowała jakoś np. diodą....
    Spadki napięcia na przewodzie drugim wywoływał by spadek natężenia pola elektromagnetycznego, którego spadek powodowało by np. umieszczenie jakiegoś ciała obcego spoza układu...

Czy ktoś mnie zrozumiał?? Proszę nanosić uwagi, i pomóc mi rozwiązać problem w skonstruowaniu tegoż urządzenia.....

0 4
  • #2 15 Lis 2005 17:49
    Preskaler
    Poziom 37  

Musisz dokładnie wyjaśnić o co Ci chodzi bo wróżyć z fusów nie umiemy (chyba, ze może ktoś jednak...). Nie wysilaj się na "jednostki" tylko "kawa na ławę". Najlepiej to do czego to ma służyć?

0
  • #3 15 Lis 2005 19:30
    energy7
    Poziom 23  

Poprostu na zasadzie zmiany prądu wyindukowanego, którego zmiana zostanie wywołana przez zbliżenie sie np. dużego zwierzecia.
    Takie ogrodzenie którego nie widać, bo kable były by w ziemi, a ja bym wiedział że coś weszło.
    Widziałem kiedyś system alarmowy działający na tej zasadzie...

0
  • #4 16 Lis 2005 09:29
    Preskaler
    Poziom 37  

Jedyne co mi przychodzi do głowy to system oparty na... jednym zdaniem - tak jak w szukaczu metalu ("skarbów"). Z uwagi na dość kłopotliwe rozwiązanie w systemach alarmowych bardzo rzadko wykorzystywany. System ten będzie wrażliwy na opady śniegu, deszczu, suszę itp. Trzeba go będzie ciągle "zerować' a i tak często będą wywoływane "fałszywe alarmy" bo taki opad może się pojawić z nienacka.

0
  • #5 16 Lis 2005 13:59
    energy7
    Poziom 23  

To są takie dodatkowe jakby trudności....

Najpierw chciałbym coś takiego stworzyc a potem się z tym jakoś bawić i doskonalić...

0
  Szukaj w 5mln produktów