Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NIESPRAWNY MAGNETOFON URWANY PASEK WIEŻA AIWA NSX-V70

15 Nov 2005 18:54 1513 10
  • Level 10  
    :D WITAM
    POSIADAM WIEŻE AIWA NSX-V70 JESTEM Z NIEJ BARDZO ZADOWOLONY. JEDNAK MAM MAŁY PROBLEM JEDEN Z MAGNETOFONÓW PRZESTAŁ DZIAŁAĆ . ODKRĘCIŁEM OBUDOWĘ I ZOBACZYŁEM ZERWANY PASEK OD MAGNETOFONU KONKRETNIE LEWEGO. KUPIŁEM NOWY ALE TERAZ NIEWIEM JAK GO ZAŁOŻYĆ. STĄD MOJA PROŚBA GDYBY KTOŚ BYŁ UPRZEJMY I PRZESŁAŁ MI ZDJĘCIE MAGNETOFONÓW OD TEJ WIEŻY NA E - MAILA.krzysztofszweda(malpa)poczta.onet.pl .POZDRAWIAM KRZYSZTOF.[/b]

Nie używaj dużych liter. [h]
  • Level 17  
    Witam!
    Odkęć 4 lub 6 śrubek co czymią mechanizm magnetofonuów a potem spojżyj dokłanie co przeszkadza by założyć pasek.
    Nieraz wystarczy odkręcic jedną śrubkę żeby przełożyć pasek pomiędzy2 elementami.
    Nie mam schematu ale postaram ci się pomuc w ten sposób.
    Daj znać co zrobiłeś.
  • Level 10  
    :D witam
    dziękuje że chce mi pan pomóc. powiem tak nie jestem laikiem w tych sprawach . mam trochę wiedzy jestem samoukiem , ale niestety nie mogę sobie poradzić , a serwis wiadomo to koszty.
    powiem tak: tam są dwa jednakowe duże kółka i jedno malutkie, próbowałem na różne sposoby i nic. t.z jak bym nie założył to blokuje prawą kieszeń , słychać takie trzaskanie jak by tryb o tryb chaczył.
    już tak myślę, czy tam nie mószą być dwa oddzielne paski , jeden na te pierwsze duże koło , drugi na te drugie koło + malutkie koło. sam już niewiem co zrobić.
    pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 17  
    poszukam opisu mechanizmu i dam znać(pasek może iść jak w niektórych jamnikach czyli okrętnie)
  • Level 41  
    są 2 paski.. to małe kółko to silnik, i jeden idzie od nigo do pierwszego duzego a 2 do drugiego
  • Level 10  
    witam
    to nie tak , to są magnetofony obydwa z autorewersem . jeden magnetofon działa ten prawy, gorzej jest z lewym. jak założe pasek na lewy magnetofon na chłopski rozum niby dobrze to wtedy mi blokuje prawy magnetofon. i słychać takie hrobotanie jakby tryb o tryb się ocierał.
    patrząc od przodu wieży to tak silnik jest po środku obydwu magnetofonów. po prawej stronie są dwa plastikowe kółka na pasek, i po lewej są dwa kółka na pasek równe + jedno malutkie kółko na samym końcu też na pasek i bądz tu mądry.
    pozdarwaim
  • Helpful post
    Level 17  
    Witam ponownie!
    Wysłałem ci na maila serwisówkę
  • Helpful post
    Level 18  
    Witam.O ile dobrze pamiętam to tam trzeba odkręcić silnik i wtedy przełożyć pasek.Robiłem to ale dość dawno.Powodzenia
  • Helpful post
    Level 17  
    daj znać , czy teraz doszło?
  • Level 12  
    Witam. Na moje oko to chodzi o to ze jeden z pasków ten przy którym słychać "hrobotanie" jest za luźny. Dlatego moze sie kieszeń zacinać. Wymień ten pasem na nówke. Wszystkie elementy (głównie kółka ) dobrze przeczyść. Powinno pomóc.
  • Level 10  
    Witam
    Nie to nic nie pomaga . Problem tkwi w tym, jak założyć pasek, lub dwa paski na lewy magnetofon. Bo prawy magnetofon działa poprawnie, Pozdrawiam KRZYSZTOF.