Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gazowy piec do pizzy Honeywell - nie działa

Konradklaudia 03 Nov 2022 12:50 144 5
Relpol
 • #1
  Konradklaudia
  Level 2  
  Witam Panowie,
  potrzebuję porady w sprawie pieca do pizzy który przestał działać. Gdy włączam piec, to zapalarka w piecu tyka i zapala gaz, ale gdy tylko przestaje tykać to gaśnie. Wymieniłem zapalarki bo tylko jedna chodziła, wymieniłem sterownik ten z wtyczką z całym zaworem do gazu (aluminiowy) i dalej nic gdzie szukać przyczyny?
  Gazowy piec do pizzy Honeywell - nie działa Gazowy piec do pizzy Honeywell - nie działa
 • Relpol
 • Helpful post
  #2
  DiZMar
  Level 43  
  Uszkodzona termopara która utrzymuje dopływ gazu gdy jest gorąca. W razie zaniku płomienia z dowolnego powodu dla bezpieczeństwa zamyka dopływ gazu. W Twoim przypadku coś z nią nie tak. Po chwili palącego się płomienia powinna zapewnić dopływ gazu. Jej końcówka ma być w zasięgu płomienia a wygląd możesz zobaczyć np.tutaj.
 • Relpol
 • #3
  Konradklaudia
  Level 2  
  Kurcze panowie nie mogę zlokalizować tej termo pary wygląda na to że jej w ogóle nie ma jedynie co jest to tylko dysza i zapalarki a w środku dwa termostaty i czujnik temperatury.(a ten przekaźnik to ten na 3 piny czy ten z wtyczką ?)
  Gazowy piec do pizzy Honeywell - nie działa Gazowy piec do pizzy Honeywell - nie działa
 • #5
  Konradklaudia
  Level 2  
  Jest tylko takie coś ale raczej to są termostaty,a ten drugi szaro- niebieski idzie do zegara temperatury Gazowy piec do pizzy Honeywell - nie działa Gazowy piec do pizzy Honeywell - nie działa [img-2] Gazowy piec do pizzy Honeywell - nie działa


 • Helpful post
  #6
  stachu_l
  Level 33  
  Post #3 pierwsze zdjęcie - z czego wychodzą te przewody czerwone i żółty - idą przepustami ceramicznymi więc jakby od zapalarki ale po co 3 i ten trzeci w takiej odległości?
  Niektóre układy zapłonowe maja taki czujnik ognia na dwóch elektrodach używanych także to zapłonu - między iskrami mierzy się prąd tych elektrod zasilanych jakimś napięciem - zjonizowane gazy płomienia lepiej przewodzą niż samo powietrze a nawet powietrze z gazem przed zapłonem.
  Piec gaśnie bo przestaje dopływać gaz?
  Co jest na linii zasilana gazem od przyłącza do dyszy palnika - jakie zawory, czym sterowane?
  Może układ zapala gaz przestaje "tykać" bo niby wykrył płomień ale dalej nie wykrywa płomienia i zamyka zawory.
  Jak jest termopara i wszystko działa automatycznie to układ zapalania powinien wymusić przepływ gazu jeszcze chwile aż do nagrzania termopary.
  Jak nie ma termopary to może elektronika zapalarki z czujnikiem płomienia steruje zaworem gazowym i jak sygnalizacja płomienia z jakiegoś powodu zniknie to zawór jest zamykany.