Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena zewnętrzna do routera TP-Link Archer MR400 na statku - zwiększenie zasięgu internetu

benq7594 04 Nov 2022 01:21 195 3
 • #1
  benq7594
  Level 1  
  Witam , na początku zaznaczę , że jestem kompletnie zielony w temacie. Pracuje na statku , mamy na mostku router Tp-Link Archer MR 400. Pływamy w rejonie platform wiertniczych , na których znajdują się nadajniki Orange. Internet , który odbieramy na tel ma zasięg H+ . Tutaj pojawia się pytanie - chcielibyśmy się zrzucić i kupić jakąś budżetowa antenę zewnętrzną do tego routera , nie zależy nam na polepszeniu szybkości internetu , tylko na " długości " zasięgu , przykładowo , gdy odplyniemy 5 km od platformy , nie mamy już zasięgu internetu na routerze , chcielibyśmy zamontować na maszcie jakąś antenę zewnętrzną , żeby łapał jakikolwiek internet , gdy odplyniemy przykładowo 10 km . Że względu na to , że statek jest cały czas w ruchu i zmienia kurs- anteny kierunkowe odpadaja.Moglibyście coś polecić ?
 • #2
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  benq7594 wrote:
  mamy na mostku router Tp-Link Archer MR 400

  Może się mylę, ale to nie są anteny od WiFi, anteny są od internetu LTE.
  Czyli w skrócie do tego routera nie da się podłączyć żadnej innej anteny od WiFi, nie rozbierając tego padła i nie lutując anten do płytki PCB w środku.
 • #3
  cysiekw
  Level 39  
  KOCUREK1970 wrote:
  benq7594 wrote:

  Może się mylę, ale to nie są anteny od WiFi, anteny są od internetu LTE.
  Właśnie tak, op chce podpiąć zewnętrzna antenę gsm do tego tplinka.
 • #4
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  @cysiekw
  Tak to jest jak się czyta temat na telefonie, i nie wszystko jest całe pokazane na ekranie 😮
  Dzięki za zwrócenie uwagi👍

  @benq7594
  Skoro statek jest cały czas w ruchu, to nie mogą być anteny punktowe, sektorówki.

  Przy takiej odległości 10 km to już platformy nie widać, do tego dochodzi krzywizna Ziemi jako globu - czyli będzie konieczność nonstop korygować antenę względem platformy.

  Sprawa następna, samą anteną jako taką, nie da się polepszyć zasięgu internetu, a tu jeszcze internetu LTE i to zależnie od danego pasma będzie jeszcze wrażliwe na dane warunki pogodowe.

  Sprawa następna, na każdej platformie wiertniczej są dokładnie co do joty, co do najmniejszego szczegółu technicznego takie same wręcz identyczne nadajniki LTE operatora?

  Sprawa kolejna, w tych routerowych wynalazkach TP link MR, klasa samego modemu LTE to bieda z nędzą, tu raczej można zapomnieć o łączeniu pasm, można zapomnieć o wyborze konkretnej częstotliwości.