Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf MK III problem z obrotomierzem

16 Lis 2005 01:06 1923 6
  • Poziom 10  
    Witam! otóż problem polega na tym że po odpaleniu auta obrotomierz odrazu pokazuje maximum obrotów. po zgaszeniu wskazówka opada. Deska była kupiona na giełdzie i boje sie że jest z jakiegoś "rozbitka".

Dodatkowo przy gwałtownym zwalnianiu bądż chwile po zatrzymaniu po jeżdzie z prędkościami ok 120-140 km/h pojawia sie dziwny dżwięk jakiegoś buzzera. prawdopodobnie z deski rożdzielczej.

Auto to golf 3 1.9TD 1993r.

Może ktos sie z tym spotkał
  • Poziom 16  
    Ten dźwięk to ostrzsżenie o zbyt małym ciśnieniu oleju .Powiązane jest to z obrotomierzem , duże obroty i małe ciśnienie.
  • Poziom 10  
    a czy ktoś wie czy ta deska (prawdopodobnie od TDI) może wogóle współpracować z TD??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam. Bardzo często te liczniki nie "współpracują".
  • Poziom 21  
    nie będzie chodziła
    bo w td sygnał z do obrotomieża idzie z alternatora a w tdi z kompa
    chyba że będziesz bawić się w przerubki instalacji to coś uzyskasz.:)
  • Poziom 15  
    Mam ten sam problem z golfem 1,9GTD 92r. Kupiłem licznik od 1,9TDI 97r. Po odpaleniu wskazówka wychyla się na maxa po zgaszeniu opada. Jak po zapaleniu silnika odłącze kostkę od alteranatora to obrotomierz spada na 0, ale pulsuje kontrolka od oleju.
    Wchodziłem w tryb cyfrowego obrotomierza na przebiegu i widać, że obroty są wysokie i dziwnie skaczą od 5000 do 9000 na wolnych obrotach...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wszystko już wytłumaczył kolega stefano11 więc da się tak, by było dobrze, ale to troszke zachodu potrzeba.