Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LEXMARK OPTRA E+

07 Kwi 2003 22:00 2886 12
  • Poziom 13  
    Witam, Dostałem dziś w firmie do naprawy drukarkę laserową LEXMARK OPTRA E+ i po załączeniu migają wszystkie diody czyli READY, DATA, LOAD PAPER, PAPER JAM, ERROR i jest tam przycisk RESET i po wciśnięciu migają tylko DATA i PAPER JAM proszę o pomoc może ktoś się spotkał z taką usterką a chyba to jest standard bo mamy w firmie trzy takie same i z tą samą usterka.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    miałem ten sam problem, za pierwszym razem wystarczyło przy otwartej obudowie i wciśniętym przycisku Reset załączyć drukarkę na około 3-6 s. pomagało.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    MIKRUS napisał:
    Witam, Dostałem dziś w firmie do naprawy drukarkę laserową LEXMARK OPTRA E+ i po załączeniu migają wszystkie diody czyli READY, DATA, LOAD PAPER, PAPER JAM, ERROR i jest tam przycisk RESET i po wciśnięciu migają tylko DATA i PAPER JAM
    Pozdrawiam

wedlog serwisowki to : NVRAM Failure Error i faktycznie moze pomoc sposob Charmony.. ale nie koniecznie serwisowka na to radzi : Replace Controller board wiec... na serwisowce nie ma zadnych schematow wiec wiecej jak na razie nie moge pomoc
  • Poziom 10  
    wlasnie trafila do mnie kolejna optra e+ Tym razem nie pomoglo czyszczenie walkow. Trzymanie reset przy otwartej obudowie tez nic nie daje, jak pozbyc sie tych migajacych diodek? Moze juz cos macie w tym temacie. Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witam.
    może któryś z przycisków jest brudny i na stałe dociska??
  • Poziom 16  
    Siema, miałem przypadek, gdzie świeciły się diody od zacięcia paieru - uszkodzona była grzałka i utwalanie było zimniutkie. Po wymianie wszystko ok. Daj znać jak naprawisz.
  • Poziom 10  
    Grzałkę wymieniłem i nic się nie zmieniło, to chyba elektronika:( Pytanie co w niej

• Poziom 43  
    mam pytanie czy komuś nie została taka optra na części. poszukuje tego plastiku ktróry zamyka pokrywe ( taka prowadnica z guziczkiem na zewnątrz - naciskamy i klapa sie otwiera ) jak ktoś ma niech da znac chętnie kupie
  • Poziom 14  
    Witam.
    Szukam halogenu do utrwalacza tej drukarki. Mam drukarkę w bdb stanie ale właśnie halogen jest do D.., Chętnie odkupię za rozsądną kasę.
    A tak do rzeczy: warto zaobserwować w jakiej kolejności oraz ilości migają poszczególne diody zanim zapali sie lampka Error.
  • Poziom 24  
    Miałem drukarkę która zachowywała się tak samo .Skuteczne działania były takie.
    Po przeprogramowaniu EEPROMu drukarka zaczeła mrugać z sensem sygnalizując błąd lasera.Minimalna korekta perka ustalającego prąd diody
    laserowej i drukarka po dwuletniej odstawce zaczeła pięknie pracowac.
    Gdyby była potrzeba to dysponuję instrukcją serv. jak i odpowiednim
    wsadem pamięci do tej drukarki.

• Poziom 43  
  • Poziom 18  
    O ile pamiętam mroczne czasy pracy w CSS (Computer Service Support) naprawiałem m.in. Optry. Może na Jagiellońskiej w Wwie znajdziesz częœci?