Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

jakie kulki pod uklady do 3310

Gogi123 16 Lis 2005 08:58 951 6
  • jakie kulki pod uklady do 3310

Poziom 24  

Witam. Chcialem kupic kulki pod uklady do Noki 3310 glownie o rozmiarze 0,3. Sprzedajacy chwilowo ich nie ma pozostaly o rozmiarach:
    0,4 0,6 0,78.

Jaki rozmiar wybrac czy lepiej kupic gdzie indziej 0,3 bo dokladnie nie wiem jakie sa najlepsze poniewaz dopiero bede uczyl sie stawiac kulki:)

0 6
  • TermoPasty.pl
    Poziom 21  

Dodam od siebie ze w nokii 3310 nigdy jeszcze nie stawialem ukladow na kulkach . Tam nie ma takiej potrzeby chociaz stawianie na kulkach napewno nie zaszkodzi. Jedyny uklad ktory trzeba i wypadało by postawić na kulkach to MAD. Reszte lutuje rozprowadzajac na układzie SMD lutownica troche cynu i zawsze na PCB zostają malutkie "góreczki" cyny i to w zupelnosci wystacza aby układ super usiadł na padach.

Co do kulek 0.3 sa dobre i jak kupisz napewno sie przydaja do układów ktore MUSISZ postawić na kulkach.

Pozdrawiam

0
  • TermoPasty.pl
    Poziom 24  

dzieki:) ale juz do 3510 np to mi sie napewno przydadza:)

0
    Poziom 29  

ja używam 0,4 ,ale w tycch momentach których mogłyby mi się przydać ( np filtry ) to i tak są za duże.
    Mi dużo wygodniej i szybciej stawia się kulki sitami,

0
    Poziom 33  

djmolo
    co za glupoty opowiadasz ze kulek nie trzeba. jezeli nawet uda ci sie to zlutowac to powiedzi ile upadkow wytrzyma ten telefon?
    twoje luty puszcza albo nawet pady sie powyrwyaja przy kazdym najmniejszym wygieciu plyty powstajacym nawet przy skrecaniu i rozkrecaniu telefnu.
    jakby nie trzebabylo kulek to by ich przeciez producent nie dawal.

0
    Poziom 24  

Wlasnie kupilem SITO sobie takie za 30zl mam tam 2 zaciski matryce ze wzorami paste i lopatke. W domu mam juz tez peste KEDA do kulek zobaczymy co to warte, bo i tak jako gratis dostalem podczas zakupu hota itp:).
    A kulki wybralem 0,4 i mam nadzieje ze beda pasowaly:)
    Bede sie uczyl stawiac kulki bo jak cos robic to robic dobrze:)

Mam tez fluxa niewiem jeszce czy to przydatne ale chce zakupic tez KOKI bo z tego co czytalem najlepsze:)

0
    Poziom 21  

slawko_k ja zaznaczyłem że napewno nie zaszkodzi w takiem telefonie postawić kulki. Na 10 sztuk np CCONTA osiada poprawnie 10sztuk. Przy stawianiu MADa nie obejdzie się bez kulek. I przyznam szczerze ze nie testuje naprawianych telefonów na awaryjność przy upadkach bo poprostu mi się to nie opłaca. I z całym szacunkiem dla moich klientów nie interesuje mnie jak zachowa się telefon po 5 upadkach na beton. Nie wyobrażam sobie też stawiać UEMa bez kulek.. Zreszta nowe które wymieniam maja fabrycznie juz kulki jak każdemu wiadomo. A układy typu COBBA czy CCONT stawiam bez. Może jest to i kwestia wprawy już że nie używam.

Pozdarwiam

0