Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laser nie chce czytac ???? ALPINA 3D E -7886R

okonionen74 16 Lis 2005 11:40 2445 19
  • #1 16 Lis 2005 11:40
    okonionen74
    Poziom 10  

Mam problem ze swoją Alpinką 3D (to takie radyjko które ma na panelu przednim magazynek na 3 cd)
    Radio działa ,wzmacniacz tez tylko jest problem bo laser nie czyta płyt cd.Podobno to choroba tych cd...może ktoś sie na tym zna ,moze trzeba po prostu wymienic laser czy cos w sterowaniu ??? Prosze o pomoc.

PS.Jeżeli jest ktos kto zna temat i jest w stanie mi pomóc moge zlecic naprawe :-) Pozdrawiam

• #2 17 Lis 2005 15:28
    okonionen74
    Poziom 10  

odswierzam watek ,jest ktos kto mógłby mi pomóc?

• #3 17 Lis 2005 17:45
    djlj24
    Spec od car audio

Raz miałem taki model na stole i dokładne czyszczenie (niestety ten mechanizm jest tak zrobiony, że wiecznie jest brudny jak świnia) pomagało. Tylko sprawa regularnego czyszczenia co pół roku i było super. Ale tamten grajek był własnością osoby używającej tylko oryginalnych płyt (jak sobie ktoś dawnej kupił Alpine w sklepie to na nośnikach nie musiał oszczędzać).

• #4 18 Lis 2005 03:18
    okonionen74
    Poziom 10  

Miałem to radio rozebrane i czyscilem laser ale ono wogóle nie rozpoznaje płyty.zmienia cały czas dyski ,nie potrafi rozpoznac nawet jednej scieżki...

Dodano po 2 [godziny] 53 [minuty]:

własnie ja rozebrałem i zauważyłem że tasma prowadząca od płyty do lasera jest na zgjęciu przerwana....Czy ktos sie orientuje czy mozna kupic taką taśme i gdzie najlepiej uderzyc ???? Serwis Alpine moze coś takiego sprowadzic i czy ogólnie takie taśmy to droga sprawa?

• #5 18 Lis 2005 14:39
    okonionen74
    Poziom 10  

może ktos wie gdzie kupic taka tasme do Alpiny?

• #6 19 Lis 2005 14:23
    maxmax77
    Poziom 23  

jak wymienisz samą taśme ? mam takie radyjka i z laserami jest kłopot. spróbuj lekko zeskrobać taśme i ją polutowć bo to jest możliwe i lepsze w rozwiązaniu niż wymiana samej taśmy. podaj jeszcze typ lasera to się rozejrze co i za ile.

• #7 19 Lis 2005 22:24
    okonionen74
    Poziom 10  

no kurcze ja sie chyba nie podejme lutowania tej tasmy,tam jest od cholery scieżek i sa taaakie cieniutkie i tak blisko siebie ze az strach jak sie na to patrzy,chyba że przez lupe ale za to jaka lutownica :-).Laser nie wiem jaki tam jest ale jezeli jest na nim napisane to moge go rozebrac i odczytac.

• #8 20 Lis 2005 13:46
    maxmax77
    Poziom 23  

powiem szczerze taśma w tych radiach sama nie pęka aprawiam alpiny już kilka lat i zawsze przyczyną usterki był człowiek co do wymiany samej taśmy to jest to loteria czasem dużo pracy a wyniku zero ale w przypadku tego radia gra jest warta świeczki bo to jest klasyk w swojej kategori. jeżeli odpiszesz model lasera bo nie pamiętam jaki akurat tam jest a radyjka mi szkoda rozbierać to pomyśle nad przesłaniem ci samej taśmy z padniętego lasera:D

• #9 21 Lis 2005 19:46
    okonionen74
    Poziom 10  

dostałem sie do tego lasera no i nie za bardzo wiem gdzie odczytac ten numer seryjny ??? jedyne co znalazłem to symbol SF-U3000R 20

• #10 21 Lis 2005 20:45
    maxmax77
    Poziom 23  

tak to jest to zobacze czy mam taki uwalony z dobrą taśmą i ci dam znać co z tym fantem zrobimy

• #11 21 Lis 2005 20:51
    okonionen74
    Poziom 10  

dobrze ze jestes maxmax77,bo juz szukałem twojego privata zeby Cie namierzyc a Ty tu sobie przeglądasz forum :-)

Dodano po 2 [minuty]:

aha i możesz mnie jeszcze uswiadomic jak to jest z laserem do tego sprzeta,co sie tam najczesciej psuje i czy jest szansa na kupienie takiego?

• #12 21 Lis 2005 22:37
    maxmax77
    Poziom 23  

co do lasera to one tak szybko nie padają to solidny sprzęt orginał japan nawet stary da się wyrególować po przedmuchaniu sprężonym powietrzem jestam trochę perków do rególacji prądu laseta i czułości cewek i po załapaniu co jest do czego można to ładnie ustawić a najczęstrzą usterką jest zacięcie magazynka a dokładnie płyty na wałkach , pada tam często pamięć i ranio pyta o kod oczywiście fabycznu 0100 i pisze error , co do załatwienia lasera to popytam i rozglądne się za starym czy mam to możesz pokombinować z taśmą.nara

• #13 21 Lis 2005 22:55
    okonionen74
    Poziom 10  

dziwne z tym kodem bo moje radio go nie ma poprostu podłączam i gra ! a czy laser można w jakis sposób sprawdzic? byc moze mój laser jest ok! tylko problem jest z tą tasmą ???.W laserze znalazłem tylko jedna perke która idzie dokładnie pod ta własnie tasmą przy laserze,jak domniemam to jest wlasnie perka od prądu lasera.
    Mam taki nieskromny pomysł :-) może ja bym Ci te radyjko przesłał do naprawy bo widze ze miałes z nim stycznosc a ja jestem laikiem w tych sprawach i niechciałbym czegos spaprac a tak jak powiedziałes sprzęcik jest wart grzechu :-)

Dodano po 1 [minuty]:

a ha mechanika chodzi u mnie dobrze bez zadnych niespodzianek,mam za to zmieniarke Alpiny i tam są cały czas jakies problemy ..

Dodano po 6 [minuty]:

zebys mnie zle nie zrozumiał :-) radyjko kupiłem na Allegro jako w pełni "sprawne" ,niestety ani razu nie posłuchałem muzy z CD,słuchałem natomiast z takiego sprzeta u kumpla i bardzo mi sie podobał dzwiek !

• #14 21 Lis 2005 23:38
    maxmax77
    Poziom 23  

ile dałeś za nie i czy kupiłeś uszkodzone ja mam aktualnie do sprzedania 3d z tunerem na kablu w stanie bdb zrobione na rb co do naprawy to jak znajdę stary laser z dobrą taśmą to pogadamy a perki są jeszcze na płycie pod mechaniką , co do kodu to ktoś może wyłączył bo kod 0100 to kod serwisowy alpiny i można go zmienić albo wyłączyć , a co do zmieniarek to są najlepsze , naj szybsze i nigdy nie miałem z nimi problemu w samochodzie ma alpine od x czasu i nie zmienie jej na nic innego naprawiałem wszystkie już prawie modele alpiny nawet 7909 i resztę dobrze grających radii tej serii 7906 7905 7903 i gałkowce , alpina to choroba jak się nią zarazisz to po tobie:D

• #15 22 Lis 2005 00:05
    okonionen74
    Poziom 10  

dałem 300 kupiłem jako 100% sprawne okazało sie zepsute :-( Kiedy rozkreciłem obudowe okazało sie że radio nie jest wcale stare,wszystkie mechanizmy w bdb stanie tryby jeszcze sniezno biale,mało syfu w środku ogólnie w środku wygląda dobrze,no ale te CD nie gra.Ktoś juz musiał przy nim grzebac skoro ta tasma była przecieta...Co do zmieniarki to jest to model 5952Z ,mam 2 sztuki jedną dostałem w niemczech jak kupowałem auto ale była bez magazynka,drugą kupiłem na Allegro uszkodzoną ale z magazynkiem i kablem za 50zł no i mam teraz 2 szt.Mam mały problem z mechaniką bo kiedy w magazynku zostaje puste miejsce po płycie to dochodzi do tego miejsca i zamiast wyswietlic NO DISC zacina sie i wyswietla ERROR mysle ze jest to jakis problem z mechanizmem (z własnego doświadczenia za najlepsze uważam zmieniarki Becker,zresztą radia też i z chęcią bym wymienił ten komplet zmieniarka +sterownik na jakiegos Mexico CD w dobrym stanie).Mam jeszcze inny problem z Alpina :-) ta zmieniarka chodzi pod sterownikiem CTM 1503R .Kupiłem go od znajomaego ale nie działa w panelu przycisk nr.6 no i w momencie odtwarzania CD słychac takie delikatne piszczenie (przedżwiek) który chodzi w takt zegara odmierzjącego czas na płycie,tzn jak licznik idzie 1,2,3,4,5, to słychac w cichych fragmentach muzyki takie bzyt,bzyt,bzyt ....Kiedys cos tam było naprawiane w zasilaczu i to moze w wyniku nieodpowiedniego podejscia "fachowca"

• Pomocny post
    #16 22 Lis 2005 00:28
    maxmax77
    Poziom 23  

ja obecnie gram z 1505 i jest ok i nie mam zamiaru zmieniać mam jeszcze stary sterownik 1310 ale potrzebuje panel bo mam samą skrzynke to gra zaje.fajnie ale nie ma wyjścia na sub-w. co do tego piszzenia to jest coś uwalone z filtracją bo w tych sterownikach jest w środku przetwornica może nie ma na niej puszki, a objaw ten jest na czinczach czy na końcówce? co do tamtej 3d to kupiłeś dobrze ja za swoją sprawną chce 700 pln ale jest igła, a co do beckera to najlepsze jego modele są robione na alpinie i tu koło się zamyka, co do tego piszczenia to zmień jeszcze kabel do zmieniarki może mieć padnięty ekran od cincz i słychać m-bus jak pracuje albo kabelek jest od innego radia np sony lub jvc.jutro rozejże się za laserem a tu jest mój email maxmax77(malpa)o2.pl gdybyś czasem chciał podielić się problemami ze sprzętem.

• #17 22 Lis 2005 03:26
    okonionen74
    Poziom 10  

dzieki za kontakt,aha piszczy tylko w prawym głośniku i tego tak w zasadzie nie słychac,tylko jak lecą jakies kawałki gdzie na moment nie ma dzwieku,np jakies gitarowe....wtedy słychac takie cyt,cyt cyt w prawym głosniku ale co ja ci tu bede głowe suszył jak sie nie zajzy to nie bedzie nic wiadomo.

• #18 22 Lis 2005 14:53
    okonionen74
    Poziom 10  

problem piszczenia rozwiązany-winny był kabel do zmieniarki ,problem wyrzucania błędu w zmieniarce alpiny również-blaszka która rozpoznaje ze nie ma dysku w magazynku sie zacinala i nie dotykala mikrowylącznika i dlatego zmieniarka wariowala i wyrzucała ERROR no ale to tak nawiasem,temat dotyczy innego urzadzenia marki Alpine CD odtwarzacza 3D a ten problem nadal istnieje i nazywa sie :szukam tasmy (od lasera do płytki zachacza o silnik lasera:-) )oraz lasera do tego odtwarzacza

• #19 23 Lis 2005 16:46
    maxmax77
    Poziom 23  

co do nowego lasera to nie wiem gdzie załatwić a starego nie posiadam ale jeżeli ci zależy na tym radiu to mogę podjąć się naprawy bo robiłem już różne cuda:D

• #20 31 Gru 2006 13:27
    okonionen
    Poziom 10  

Witam ponownie,odświeżam wątek.Laser znalazłem teraz szukam tylko taśmy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME