Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi etam 29.510 Autenctica - wylewanie wody do tacki

bienczyk1992 11 Nov 2022 18:24 165 5
    bienczyk1992
    Level 3  
    Mam problem z ekspresem Delonghi Autenica (ETAM 29.510). Otóż do tacki na skropliny wylewa dość dużo wody. Po rozkręceniu ekspresu zauważyłem że duża ilość wody leci czarnym przewodem od zaworu pary do skroplin. Zauważyłem też że ma to miejsce co dwie, trzy kawy w momencie kiedy zaparzacz jedzie do góry, a pompa w przerywany sposób (3- 4 razy) pobiera wodę. I wtedy woda tym czarnym przewodem w dużej ilości trafia do tacki na skropliny. Gdzie jest problem? Przepływomierz? Jakiś zawór? Wiem że woda ma prawo wpływać do tacki ale moim zdaniem jest jej za dużo.
    Z góry dziękuje za pomoc :)
  • Helpful post
    ekspresserwispoznan
    Level 9  
    Do wymiany dyfuzor
    bienczyk1992
    Level 3  
    A czy mógłbyś mi pokazać gdzieś zdjęcie tego dyfuzora? Czy tu chodzi o termoblok? czy ten zawór: https://north.pl/karta/zawor-do-ekspresu-do-delonghi-etam-29510sb,L99-R5-CMM4-YB1.html ? Czy jeszcze coś innego? Bo w termobloku powymieniałem wszystkie uszczelki i go wyczyściłem.

Dodano po 1 [godziny] 58 [minuty]:

Czy ten dyfuzor to jest tzw termoblok czy jakiś jego element?
    bienczyk1992
    Level 3  
    Tak od razu zrobiłem. Ale zdaje mi się że mimo to zbyt dużo wody wylewa się do tacki. Ale może i tak ma być, ponieważ na 10 kaw do tacki zlatuje około 60-70 ml wody. To może normalne w tym modelu. Dzięki za pomoc :)