Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kocioł Buderus Logamax U042-24K - jaki sterownik?

mc5 13 Nov 2022 09:44 108 2
    mc5
    Level 10  
    Witam, mam Buderus Logamax U042 24K, który był sterowany sterownikiem Buderus CM707.
    Sterownik padł, nie wyświetla żadnych informacji na wyświetlaczu.
    Czy mogę zastąpić go dowolnym sterownikiem z funkcją włącz / wyłącz? Nie ściągałem go jeszcze ze ściany ale zakładam że tam są tylko dwa kable i działa on na zasadzie zwarte/rozwarte.
    Proszę o podpowiedź czy się nie mylę czy też może to być jakiś bardziej skomplikowany system sterowania?
    Ewentualnie można prosić o jakąś sugestię co kupić? Jest to mieszkanie / kawalerka z ogrzewaniem podłogowym.
    Kocioł Buderus Logamax U042-24K - jaki sterownik?
  • Helpful post
    EkoGrzew
    Level 20  
    Sterownik ten z tego co pamietam bo dawno nie praktykowalem na tym zestawie
    na termostat wysyla sygnal o napieciu 10V.
    Owszem dla samej funkcji wl wył kazdy inny sterownik tez podepniesz ale zwroc uwage na schemat przylaczania.
    W DTRce kotla tez będziesz mial dokladne opisy schematu automatyki . Wczytaj sie a do kabli dla pewnosci podejdz multimetrem i próbowka. Chociaz na obudowie termostatu tez bedziesz mial schemat.

A skoro cos nie wyswietla to uwazam jak tu kolega napisal. Brak napięcia. Albo na podtrzymaniu baterie albo styk na kablu
  • Helpful post
    klm787
    Level 30  
    mc5 wrote:
    Sterownik padł, nie wyświetla żadnych informacji na wyświetlaczu

Być może jakaś bzdura, typu coś nie kontaktuje, a może padły baterie.
    mc5 wrote:
    ale zakładam że tam są tylko dwa kable i działa on na zasadzie zwarte/rozwarte.

I tutaj prawdopodobnie masz racje, a jeśli tak jest to takich sterowników jest od "groma" na rynku.
    Są to sterowniki proste w obsłudze, i zapewne każdy podobny działa na tych samych, układach elektronicznych.
    A różnią się jedynie samym "opakowaniem"

A większość działa na zasadzie "ON OFF"
    Kocioł Buderus Logamax U042-24K - jaki sterownik? Kocioł Buderus Logamax U042-24K - jaki sterownik?
    Ten pierwszy od lewej to bardzo, bardzo stary, ten drugi też nie pierwszej młodości.
    Ale ten drugi poza sterowaniem przewodowym może sterować, załączać bezprzewodowo.
    mc5 wrote:
    Czy mogę zastąpić go dowolnym sterownikiem z funkcją włącz / wyłącz?

Jeśli wykonuje tylko takie operacje typu on,off
    To jasne, ,że tak.