Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OGRZEWANIE PODŁOGOWE(ELEKTRYCZNE)-PRZERWA

andrzej49 07 Apr 2003 23:16 3650 6
IGE-XAO
 • #1
  andrzej49
  Level 16  
  Ogrzewanie funkcjonowało kilka lat i niestety padło-może ktoś z kolegów ma jakieś wiadomości na ten temat. Jak zlokalizować miejsce usterki?Na podłodze położona jest terakota ,pomieszczenie ma ok.30m.kw.
  Dodam że kiedyś była uszkodzona posadzka ,ale zostało to starannie naprawione -uszkodzenie było mechaniczne i widoczne.Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny. Pozdrawiam.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • IGE-XAO
 • #2
  TM85
  Level 27  
  Do odnajdywania uszkodzeń w kablach służy reflektometr TDR. Najprościej mówiąc działa on na zasadzie wysyłania impulsu w kabel i mierzenia czasu odbicia się od niejednorodności w kablu(np. uszkodzenia) wpływającego na zmiany impedancji falowej badanego kabla w funkcji odległości. Posiadają go telekomy, czasami TVK. Po odpowiedniej kalibracji możliwe jest dokładne określenie miejsca uszkodzenia (rzędu kilkunastu - kilkudziesięciu cm).
 • IGE-XAO
 • #3
  katoda
  Level 20  
  No tak tylko podłogówka jest układana w S i wtedy niewiele da odległość mieżona w długości kabla...
 • #4
  DWAserwis
  Level 29  
  HEH :)
  co do centymetra - a co to da jak w macie leci przewód wężykiem (slalomem) i niewiadomo z której strony jest uszkodaenie i z której strony zaszyna sie mata.
  Firmy kładace te ogrzewania - ale te szanujące sie maja do tego wykrywacze - wysyłają one sygnał Wcz w mate , które jest odbierane przez mały czujnik promieniowania, jeżdżąc im po podłodze można zlokalizować uszkodzenie z dokładnościa kilku centymetrów.

  Można to zlokalizować jako / tako domowym sposobem, małe przenośne radio z falami długimi wstrajamy w miejsce gdzie brak stacji (tylko szumy) a w gniazdko w poblizu podłączenia maty, włanczamy jakiś silnik szczotkowy (odkurzacz, wiertarka) ale z dala od maty , w radiu będzie słychac duże zakłucenia, jeżdząc nim po połodze to tam gdzie cichna zakłucenia jest prawdopodobnie uszkodzenie, podobnie wykrywa sie uszkodzenia w podtynkowej instalacji elektrycznej. Dla ułatwienia można odpinać jeden biegun maty i potem drugi, w ten sposób wyczaić można dokładniej, raz będzie siała zakłucenia jedna część maty a raz dróga za uszkodzeniem
 • #5
  POL02
  Home appliances specialist
  Witam.
  Możesz spróbować szukać przerwy przez podanie fazy raz na jedną żyłę lub drugą (tylko jeden przewód pdłączasz fazowy).Następnie wskaźnikiem (są w sprzedaży tzw. szukacz przewodów pod napięciem w tynku) szukasz w którym miejscu następuje zanik świecenia (sygnalizacji)wskaźnika.Taki wskaźnik można wykonać we własnym zakresie z tranzystorów polowych lub kupić gotowy w sklepie.Powodzenia.
 • #6
  elektrodom
  Level 20  
  Najlepiej zgłosić sie do autoryzowanego sprzedawcy i poprosić o kontakt z serwisantem. On załatwi całą sprawę, a na swoją robotę da gwarancję.
 • #7
  diodi1
  Level 24  
  Witam polecam wykrywacz przerw w obwodach elektrycznych "fazer777"nie drogie można kupić w sklepach elektrycznych za ok.30 zł lokalizuje do kilku centymetrów sam posiadam i używam pozdrawiam