Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polkolor 8556 Iskra Brak sterowania

boroova6523 16 Nov 2005 15:04 1032 5
    boroova6523
    Level 15  
    Mam telewizor Polkolor 8556 Iskra w ktorym prawdopodobnie zepsulo sie cos w ukladzie sterowania. Mianowicie telewizor nie reaguje na pilota ani naciskanie guzikow na panelu przednim. Mam schemat telewizora ale sam programator jest na nim zaznaczony w postaci prostokata z symbolem.
    Jestem poczatkujacym elektronikiem i nieznam sie za bardzo wiec prosze o pomoc.:cry:
    tadziu47
    Level 22  
    Witam !
    Jak rozumiem , to TV się wogóle nie załącza [ ? ] , brak startu W.N.
    Proponowałbym , pomierzyć napięcia wychodzące z przetwornicy . Jeśli nie będą w normie , to wymień kond. elektrolityczne w uzw. pierw.
    Pozdr.
    boroova6523
    Level 15  
    nie jestem zbyt doswiadczony ale mi to wygląda raczej na sterowanie ponieważ gdy zaczął się psuć to najpierw pomieszaly się guziki na pilocie to znaczy gdy naciskalem podglasnianie to on np. zmieniał program itp.
    podobnie tez bylo na panelu telewizora.

Ale zrobie tak jak mówisz.
    aha, majac namysli przetwornice to czy mówisz o tym całym układzie zasilania??
    tadziu47
    Level 22  
    Witam !
    Przetwornica to jest układ zasilania . Sprawdż , czy nie jest zaniżone [ 5V ] napięcie zasilające procesor [ ? ] .
    Pozdr.
    dbak
    Level 17  
    W tym modelu pracuje procesor SAA 1293 , proszę wpisać w wyszukiwarce ten symbol , a tam jest sporo o samiostnym przestawieniu bajtów i sposobie naprawy tego.
    Powodzenia.
    boroova6523
    Level 15  
    Co do napiecia zasilajacego procesor to jest odpowiednie(5V) ale mierzylem je na kabelku doprowadzajacym do plytki a nie na samym procku(bo nie wiem na ktorej nozce - napiszcie prosze to zmierze)