Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochod.Blaupunkt Dresden RCR 128- funkcja AUX

jmc pl 16 Lis 2005 15:18 4701 18
  • #1 16 Lis 2005 15:18
    jmc pl
    Poziom 10  

Witam Wszystkich !!! Mam pytanie : W Blaupunkt Dresden RCR 128 w menu istnieje funkcja AUX off/on--- w instrukcji nie ma o tej funkcji żadnej wzmianki.Czy ta funkcja praktycznie jest ? ,co by oznaczało ,że mógłbym podłączyć inne żródło dźwięku np. odtwarzacz MP3.

BARDZO proszę o wyjaśnienie i dziękuję z góry !!! JMC PL

1 18
  • Pomocny post
    #2 16 Lis 2005 15:26
    SlaweK
    Poziom 43  

Niedokładność instrukcji albo po namieszaniu w pamięci procesora się uaktywniła. Łatwo to sprawdzić. Włącz ją i zobacz czy klawisz SRC przełączy radio na AUX, jeśli nie to można by jeszcze sprawdzić czy nie uaktywni się ona po podaniu plusa na odpowiedni pin złącza ISO-C3
    Normalnie symbol RCR wskazuje że radio nie obsługuje zmieniarki.

SławeK

0
  • Pomocny post
    #3 16 Lis 2005 16:03
    djlj24
    Spec od car audio

Jak ma RCR128 to nie ma AUX, no chyba, że ma tył od RCM.

0
  • #4 16 Lis 2005 20:03
    jmc pl
    Poziom 10  

Śliczne dzięki !!!--JMC PL

0
  • #5 17 Lis 2005 10:17
    jmc pl
    Poziom 10  

Dziś sprawdziłem tak jak mi SławeK kazałeś. Po załączeniu w menu funkcji AUX i przyciśnięciu SRC na wyświetlaczu pojawia się AUX i cisza w radiu. Jeszcze zauważyłem dwie rzeczy --- panel jest napewno od Dresden RCR 128 ale tył radia jak kolega sugeruje może być od RCM, bo na klapce od kieszeni kasety magnet. widnieją napisy :4x35Wi duży napis DMS,a Dresden w/g instrukcji ma 4x30W i na klapce nie ma DMS.
    Teraz już nic nie wiem !!!:?:

0
  • #6 17 Lis 2005 10:26
    TYTUS...
    Poziom 32  

Sprawdz na naklejce z boku jaki masz tył. Jeśli jest DMS na klapce i ona jest orginalna to ma sterowanie zmieniarką.

0
  • Pomocny post
    #7 17 Lis 2005 11:33
    SlaweK
    Poziom 43  

A gdyby naklejki nie było to powinen być widoczny wybity numer seryjny BPxxxxxxxxxx , podaj jego pierwsze 4 cyfry po literach BP, spróbujemy po nich dojść jaki to model.

SławeK

0
  • #8 17 Lis 2005 14:07
    jmc pl
    Poziom 10  

OK !!! wygospodaruję chwilkę i wyjmę radio!!!
    Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i pomoc !!!:D

0
  • #9 18 Lis 2005 11:38
    jmc pl
    Poziom 10  

Witam Cię SławeK ponownie !!!
    Wyjąłem radio z samochodu ,naklejki nie ma ,ale są numery,oto one :
    BP8509 -- Będę bardzo wdzięczny,jeśli uda Ci się odszukać model.
    Dziękuję -- JMC PL

0
  • #10 18 Lis 2005 12:26
    SlaweK
    Poziom 43  

W takim razie tył masz Freiburg RCM148.

SławeK

0
  • #11 18 Lis 2005 13:53
    jmc pl
    Poziom 10  

Przepraszam za tyle pytań SławeK,ale jeszcze jedno -- ostatnie :
    Czy rozglądać się za panelem od Freiburga,czy mój Dresden jest w pełni kompatybilny--bo wzrokowo to widzę różnicę tylko w podwójnym opisie przycisków 3,4,5.

JMC PL

0
  • Pomocny post
    #12 18 Lis 2005 14:23
    SlaweK
    Poziom 43  

Myślę że nie ma potrzeby zmieniać panel na oryginalny, oba mają takie same wnętrza i funkcje jak pamiętam, różnice są tylko w opisach. Poszukaj sobie instrukcję obsługi do Freiburga na stronie producenta i porównaj funkcje. Trzeba się przy tym posłużyć numerm modelu 7 xxx xxx xxx

SławeK

0
  • #13 18 Lis 2005 14:45
    jmc pl
    Poziom 10  

OK !!! DUŻE DZIĘKI !!!

0
  • #14 19 Mar 2009 22:36
    tomtom_su
    Poziom 9  

jako ze to moj pierwszy post witam serdecznie :)
    pozwole sobie na lekkie odgrzanie tematu ;)
    kupilem niedawno autko z zamontowanym Blaupunktem (mysle ze fabrycznie lub salonowo) Dresden RCR128
    przesledzilem co sie dalo na temat tego radia i nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie:
    wedlug Was to radio nie obsluguje zmieniarki, a u mnie na wyswietlaczu jest symbol plytki cd nie moge natomiast sprawic zeby zadzialal magnetofon :(
    tzn wlaczylem go przez menu ale jak wciskam klawisz wyboru to pojawia mi sie tylko napis Radio, a magnetofon nie wykazuje zadnych oznak zycia
    poradzcie prosze jak uruchomic magnetofon
    jesli nie napisalem czegos przejrzyscie to przepraszam i dziekuje z gory za pomoc

0
  • #15 20 Mar 2009 01:23
    SlaweK
    Poziom 43  

A wkładałeś kasetę czy tylko klawiszami chciałeś go włączyć ?
    Wyświetlacz jest dość uniwersalny, może mieć symbol płyty ale zauważ że złącze zmieniarki będzie puste, wykorzystane było w modelach DJ i RCM.

SławeK

0
  • #16 20 Mar 2009 09:45
    tomtom_su
    Poziom 9  

tak, wkladalem i zupelnie nic sie nie dzieje
    najciekawsze ze jak wlaczam przycisk wyboru to pojawia sie tylko jedna pozycja-RADIO

Proszę zacząć pisać zgodnie z zasadami pisowni Regulamin punkt 15 bo usunę wątek do kosza. [TW]

0
  • #17 20 Mar 2009 18:06
    tomtom_su
    Poziom 9  

przepraszam bardzo już się poprawiam
    tak, wkładałem i zupełnie nic się nie dzieje
    najciekawsze że jak włączam przycisk wyboru to pojawia się tylko jedna pozycja-RADIO

Nie przepraszaj ale stosuj w praktyce. Jeszcze taki szczegół zdania zaczynamy z wielkiej litery. Używając funkcji zmień możesz edytować swój post. [TW]

0
  • #18 20 Mar 2009 21:25
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Kaseta ma ruszyć sama po włożeniu bez dodatkowych przycisków , przyciskiem wyboru możesz potem przełączać na radio i odwrotnie.

Rada : rozebrać przyjrzeć się :idea: silnik , paski , mikroprzełączniki.

0
  • #19 25 Mar 2009 11:43
    tomtom_su
    Poziom 9  

Dziękuje wszystkim za pomoc niestety nie mam zdolności elektronicznych czy też elektrycznych wiec pozostanie mi słuchanie radia ;) ewentualnie jakiś transmiter do empetrójki.
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów