Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z pompą w piecu BUDERUS GB 162 15 kw 1F

kamillot87 16 Nov 2022 10:54 108 7
    kamillot87
    Level 3  
    Panowie,
    mam pytanie odnośnie zastąpienia pompy w Buderus GB162.W przeciągu 6 lat zawiodła mnie kilka razy mimo zakładania kolejnych wymyślnych filtrów, (magnetyczny a teraz usłyszałem o odszlamiającym- instalacja po śmieciuchu).
    czy dałoby się ja usunąć, zrobić przelot i zastąpić pompą zewnętrzną, i jakieś zabezpieczenia wewnętrzne zablokuje mi taką pompę?
    Od razu mówię że kompletnie nie znam się na tym kompletnie i pytam bo mam dość już tego pieca a serwisanci potrafią mi doradzić w sposób taki że "pompa się zepsuła i należy ją wymienić" a nie mówię już o koszcie... Jako że to dość nowy piec, 6 lat i był kupowany jako jeden z topowej półki na tamten czas to nie rozważałem wymiany. Da się jakoś obejść tą wewnętrzną pompę? ktoś próbował? Jak możecie poratować jakąś opinia oraz uzasadnieniem nawet jak się nie da bo " ... " to będę wdzięczny.
    gbksiazczak
    Level 27  
    Trzeba najpierw zidentyfikować źródło tego problemu,
    bo ewidentnie jest coś co skraca cykl życia kolejnych pomp.
    Przeważnie uzunięcie prezyczyny jest skuteczniejsze niż
    uporczywe "naprawianie" skutków.
    kamillot87
    Level 3  
    poprzednio pompy się zatykały bo podobno instalacja po śmieciuchu przeszkadzała ale zakładałem kolejne filtry które nic nie pomagają jak się okazuje a tym razem mówię prawdopodobnie pompa wyzionęła ducha ale to potwierdzę w czwartek bo dopiero wtedy serwisant do mnie zawita... a przyznam się że mam już dość stresu a perspektywa wymiany pompy za kwotę 1500 co jest w przypadku wymiany pieca 1/4 wartości jakbym pomyślał o nowym termecie na przykład...
    gbksiazczak
    Level 27  
    Ja mam trzeci rok Termeta Integra
    też po zwykłym kotle węglowym.
    Dla nowoczesnej pompki obiegowej nowego kotła
    założony jest filtr magnetyczny.
    Ostatni przegląd (po 2 latach pracy)
    nie wykazał szczególnego zanieczyszczenia...
    kamillot87
    Level 3  
    Widzisz, moim filtrze nie było totalnie nic a jak się okazało pompa z tego buderusa jak dostanie byle czegooo to od razu się zatrzymuje awaryjnie...i tak miałem co roku. Na gwarancji mi wymieniali a po gwarancji czyścili pompę. Było na niej trochę osadu ale też bez przesady... dlatego zastanawiam się jak zrobić by obejść tą pompę jakimś może Grunfusem który bezproblemowo działał 15 lat. Tylko czy to jest możliwe?
    gbksiazczak
    Level 27  
    Mało jest niemożliwych rzeczy na tym świecie...
    Kiedyś mówiło się, że nie jest możliwe otworzyć parasol w ..... komara
    ale dzisiaj, w dobie miniaturyzacji (także parasola) i to wydaje się możliwe.
    Jest kwestia czasu, sił i środków.
    Facowiec, który potrafi tylko wymieniać pompy,
    to dla mnie słaby fachowiec.
    kamillot87
    Level 3  
    No w większości to serwisanci Buderusa którzy nie potrafią mi nic konkretnego doradzić...a jak pytam o przeróbki to nie mówią nic konkretnego albo słyszę "nie wiem". Na tych piecach się znają, wiedza co jaki komunikat znaczy ale nie dają mi długotrwałych rozwiązań. Zreszta ostatnio zauważyłem że pojawiły się negatywne opinie o pompach w tym piecu. Dlatego pytam czy da się to zrobić.
    gbksiazczak
    Level 27  
    Skoro kocioł jest po gwarancji, to takie przeróbki
    są dopuszczalne a nawet wskazane - skoro tak się dzieje.
    Jeśli masz pojęcie, to obejrzyj pompę dokładnie, zrób pomiary
    gwintów i odległości, poszukaj w internecie zamiennika
    i... zleć wymianę albo zrób to sam.
    Powodzenia