Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FUJITSU Printpartner tak wygląda wydruk - co jest przyczyną?

16 Lis 2005 17:06 1998 14
  • Poziom 14  
    Witam.
    Kupiłem drukarkę laserową FUJITSU Printpartner 10V (coś jak Lexmark Optra K) ze skończonym tonerem. Zasypałem nowy toner Manesmann Tally - zgodnie z tabelami kompatybilności. Ale wydruki są coś nie bardzo.
    Poradźcie proszę - czy to rozjeżdżanie się liter w dół jest przyczyną niewłaściwego tonera? tmperaturę wykluczam z uwagi na nierównomierność zniekształceń.

Pozdrawiam. Grasser.

Moderowany przez kosmita:

Zmienilem temat
    Wpis dokonany w dniu: 2006-04-04 o godzinie: 09:15

• Poziom 18  
    Myślę że z pewnością może to być toner.
    Powodem może być niewłaściwa temperatura utrwalania poprostu niektóre tonery nieoryginalne mają potrzebują troche wyzszej lub nieco niższej temperatury aby obraz na wydruku był właściwie utrwalony.
    W drukarce praktycznie nie ma możliwości regulacji temperatury utrwalania.
    Drugą z przyczyn może być nakładanie zbyt gróbej warstwy toneru na kartkę co może skutkowac podobnym objawem.
    czasem niestety tonery dobierane nie spisuja się najlepiej.
    z doświadczenia wiem że najlepiej kupować drukarki laserowe HP lub Canon tam tonery są już sprawdzone przez producentów i rzadko się zdarza taki objaw.
    Moja rada to zasypanie zupełnie inny tonerem
  • Poziom 14  
    Zgadzam się w 100% żeby zasypać nowym tonerem, tylko jakim? Oryginalne do tej drukarki sa okrutnie drogie, bo ten model drukarki nie jest popularny na polskim rynku. spróbuje jeszcze zmniejszyć ilosc tonera, a jak nie pomoże - to chyba się zdecyduje na szalone doświadczenia z innymi tonerami - zacznę od HP :-)

Grasser
  • Poziom 11  
    No jak dojdziesz do tego jaki toner wsypać do tej drukarki to napisz bo mam taką samą i juz skonczył mi się toner a nie chce kupowac drogich

Pisza ze ten toner mozna wsypac ale jakie efekty beda:?:
    http://www.agawa.pl/g6.asp?nrs=279&ln=

A gdzie i za ile kupiłeś ten toner

• Poziom 43  
    1. rozmawywanie moze powstawac z powodu zbyt ciężkiej pracy pieca

2. dosypywania tonerów innych marek nie polecam - mozesz sobie beben zjechac i koszty eksperymentu moga byc bardzo wyskoie

3. czasem lepiej kupic orginał niz oszczędzać - przykładem s adrukarki marki KYOCERA, one poprostu nie lubią podrubek i mszcza sie po pewnym czasie . Poczytaj posty o kyocerach na tym forum , wiekszośc problemów wynika z podrabianego toneru

4. pytania dodatkowe:
    czy toner na wydrukowanej kartce da sie rozmazac palcem ?
    czy jest tak grubo nałozony że mozna czytac brailem ?
  • Poziom 14  
    Tonera nie da się rozmazać palcem - odpada kwestia utrwalania.
    Warstwa tonera jest "normalna", tzn nie jest gruba - odpada kwestia przedozowania itp.
    Zmieniłem toner na HP, regulując "jeżyka" udało się nieznacznie mniejszyć efekt rozmazywania tonera.
    W sktócie wygląda to tak: Cienkie linie są w miare wyczernione - tzn. nie widać na nich błędów, ale grube są "puste" w środku - tzn nie ma tam toneru. Nie ma go też na bębnie - więc przenoszenie toneru z bębna też jest poprawne, pozostaje nanoszenie toneru na bęben. Problem pojawia się zwłaszcza przy wydrukach grubszych liter i obiektów - standartowy wydruk np. w dosie jest jeszcze do przyjęcia. Krawędzie liter nie są ładne, ale można czytać.
    Stosowałem toner Manesmann Tally, ale on też nie nadaje się do tej drukarki, mimo że w necie była informacja że ten sam toner pasuje do tych drukarek. Może nie działa to w obie strony ?
    Efekt pustych liter w załączniku. Jeżeli na ciemnym tle ma byc jeszcze ciemniejszy obiekt - wtedy jest on na wydruku biały - to te kropki na schemacie wyprowadzeń.

Pozdr. Grasser
  • Specjalista - kserokopiarki
    wg. mnie ewidentnie uzywasz nieodpowiedniego toneru
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wyczyść dokładnie optykę lasera, wysyp zawartość zespołu wywoływacza i go wyczyść z naciskiem na rolkę z jeżem ( musi być jałowa ), wyczyść transfer i rolkę ładującą.

Powiadom o efektach.

machina
  • Poziom 14  
    Drukara wyczyszczona na błysk, łącznie z optyką i laserem. Wysokość listwy regulującej jeżyka jest wyregulowana na wysokość dla używanego właśnie tonera (dla innego tonera jest inna wysokość - ale to chyba oczywiste)
    To że uzywam niewłaściwego tonera też jest oczywiste :-) chciałbym natomiast znaleźć tani zamiennik - a w PL te drukarki są nieczęsto spotykane.
    Cała sztuka polega teraz na kojarzeniu faktów: Jeżeli na tym tonerze jest efekt "pustych literek" to trzeba znaleźć informacje jaki toner powoduje taki sam efekt w drukarce 1010. I taki toner powinien u mnie działać prawidłowo :) ..... przynajmniej teoretycznie.

I tu pojawia się pytanko do machina73 - skoro wszystko wyczyściłem, to powiedz mi jaki toner wsypać? Bo pełny ładunek z Agawy 300g to jest jakieś 150 pln (transport), a to przewyższa wartość drukarki :-) A skutek też nie jest pewny - specjaliści z Agawy nie są pewni czy ten toner tak na 100% pasuje - odpowiedzieli "może Pan wsypać......."

Pozdr. Grasser.
  • Poziom 11  
    A ja mam taki problem ze przy czyszczeniu przerwał mi się taki drucik w tonerze nad wałkiem światłoczułym.
    Co to jest i poco czy można go czymś zatopić albo kupić

Wiem, że to trochę nie na temat, ale to mi się stało w taj samej drukarce, co pisze autor postu

a drukarka jakoś szwankuje, bo na początku pokazywało się toner empry fakt ze było go mało i dalej drukowała, ale coraz częściej się to pokazywało aż wreszcie już nie znikło i po jakimś czasie pojawiło się coś nowego ze nie ma w ogóle całej kasety drukującej i każe ja zainstalować, „ale ona siedzi w środku " co to morze oznaczać?
  • Poziom 14  
    No to udało Ci sie przerwać elektrodę. Nie wiem czy można zastosować w tym przypadku jakąś inną "z metra ciętą" np. z kserokopiarki - ja bym spróbował :-) - ale to tylko dlatego że lubię kombinować. Na pierwszy ogień wygrzebałbym jakiś inny stary kardridź, i z niego elektrodę spróbował dopasować.
    Objaw "niewidzenia" kardridża jest moim zdaniem normalny w przypadku jej zerwania.
    Ostatecznie jak nie chcesz ryzykować - to mam stary kardridż do tej drukarki, gdzie ta elektroda jest sprawna - zamienię na Bilety Narodowego Banku Polskiego :-)
    Jaki toner sypiesz do swojej drukarki ?

Pozdr. Grasser.
  • Poziom 11  
    No ja nie posiadam żadnych innych kartridzy od drukarek laserowych:(
    Jestem w tym temacie początkujący nie znam sie na tym za wiele
    A co do proszku to właśnie się skończył i w jednej firmie zaproponowali mi od XERXA P8E mam taki proszek, ale jeszcze go nie prze testowałem, bo właśnie są inne problemy z nie widzeniem kartridża

Ja ty posiadasz taka elektrodę to morze byśmy się dogadali :)

Cały czas jest na wyświetlaczu "no process unit install unit"
    i ten napis był nawet wtedy kiedy ta elektroda byla cała
    Tak jak by drukarka nie wykrywała że jest "UNIT"
    Co jest z tą drukarka ?
  • Poziom 2  
    Witajcie Panowie, mam problem z fujitsu 10V, dotychczas używałem oryginalnych pojemników z tonerem, ale źródełko się skończyło i zasypałem toner proszkiem odpowiednim do tej drukarki kupionym na www.tanidruk, założyłem toner drukarka ruszyła i wyświetla teraz error i na wyświetlaczu wyświetla: toner empty:( Co z tym zrobić?
  • Poziom 14  
    Nie znam tego tonetu z Agawy, ale jakoś nie jestem pewien czy jest on właściwy. Pytałem ich o ten toner, ale nikt nie mógł powiedzieć na 100% pasuje, a przecież nie jest on tani.
    Druga możliwość to taka że nie zadziałał jeszcze czujnik tonera, tzn że wsypałeś go zbyt mało.
    Trzecia - to taka że jest to niewłaściwy toner, ale taki do kserokopiarek - nie posiada on developera, (ma inne właściwości .... magnetyczne?) czujnik pokazuje że jest pusto. Raz miałem do czynienia właśnie z takim przypadkiem. Dodatkowo aż się zablokował wałek od nadmiaru tonera (przedozowanie)

Podaj więcej informacji n.t. tonera: link do cennika, jaka ilość, czy przd dosypaniem drukowała, czy po dosypaniu wydrukowała chociaż 1 stronę.

Pozdr. Grasser.