nie wiem jak w HP ale w Canonach jest dodatkowa bateria, pamietajaca date i ustawienia, zlokalizuj ta baterie i tez wyjmij i zewrzyj ze soba plus i minus zasilania, czyli w czesci na baterie/akumulatory
Aparat zawiesił sie w czasie robienia zdjęcia próbowałem zwierać plus minus baterii lekko stukać w aparat ale nic to nie daje. Wyłaczyłem nawet akumulatory na 24 godziny i nic. Swieci się czerwona dioda do odległości i mam biały wyświetlacz LCD.
Pozdrawiam
Witam
W takiej sytuacji nie obejdzie się bez rozebrania aparatu lub serwisu. Stawiam na uszkodzony obiektyw, prawdopodobnie trybik napędu obiektywu. Sprawdz jeszcze w jakiej pozycji jest obiektyw i czy nie słychać silniczka który chce schować obiektyw. Nie próbuj go na siłe chować
Panowie próbowałem rozebrac aparat jednak powipinałem wyśweitlacz matrycy płytke z przyciskami tylko niewiem jak dostac się do napedów obiejktywu, gdyz podejrzewam że zaciąl sie obiektyw jak sugeruja poprzednicy. Nie chce zepsuć wszysttkie śrubki podokrecałem ale płytka z nie chce wyjśc czy istnieje mozliwośc dostania się do napędu obiektywu bez wyjmowania wszystkich płytek elektronicznych.
Pozdrawiam