Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wielowarstwowe warystory wyposażone w miękkie zakończenia

ghost666 22 Nov 2022 08:22 315 0
Altium Designer Computer Controls
 • Wielowarstwowe warystory wyposażone w miękkie zakończenia
  Marka Kyocera AVX zaprezentowała niedawno nowe wielowarstwowe warystory (MLV) dopuszczone do użytku w sektorze motoryzacyjnym. Są one wyposażone w opracowaną przez firmę technologię miękkiego zakończenia FLEXITERM, która od ponad 15 lat jest szeroko wykorzystywana w szeregu wielowarstwowych kondensatorów ceramicznych (MLCC) zakwalifikowanych do ww. branży. Wspomniana technika FLEXITERM zwiększa niezawodność oraz odporność mechaniczną i termomechaniczną tych elementów, w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami w zastosowaniach samochodowych, takich jak czujniki silnika z bezpośrednim połączeniem z szyną akumulatora.

  Ujęcie to może również przynosić korzyści obwodom audio w motoryzacji, elektronice w lotnictwie, przemyśle, przy wykorzystaniu wiertniczym czy aplikacjach Internetu rzeczy (IoT), takich jak inteligentne zegarki i inne urządzenia do noszenia, a także względem robotów czyszczących. Nowa seria VCAS MLV została zaprojektowana tak, aby niezawodnie wytrzymywała silne zginanie, wibracje i zmiany termiczne, umożliwiając do 5 mm mechanicznego wykrzywienia płytki drukowanej w 3000 cykli temperaturowych do 150°C przy zerowym zniekształceniu elementu bez występowania wewnętrznych pęknięć czy depanelizacji oraz braku istotnych zmian w charakterystyce elektrycznej.

  Z drugiej strony, MLV zakwalifikowane do przemysłu motoryzacyjnego z zakończeniami zgodnymi ze standardami branżowymi, generalnie obsługują tylko 2 mm wygięcia płyty w ciągu 1000 cykli temperaturowych do 125°C. To często jest niewystarczające, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym naprężeniami mechanicznymi i termicznymi powstałymi podczas montażu i eksploatacji.

  John Gallipeau, starszy inżynier ds. zastosowań terenowych w Kyocera AVX, twierdzi, że te kompaktowe, wielofunkcyjne komponenty zoptymalizowane pod kątem wytrzymałości mechanicznej i termomechanicznej mogą niezawodnie przewyższać konkurencyjne rozwiązania MLV i diody w aplikacjach sygnałowych oraz zasilających w trudnych warunkach, a więc przy narażeniu na wibracje, zmienne temperatury i naprężenia zginające.

  Co więcej, te nowe MLV charakteryzują się wysokimi możliwościami w zakresie obsługi prądu i energii, superszybkimi czasami reakcji i zdolnością przezwyciężenia wielokrotnego wyładowania ESD. Ponadto zapewniają one dwukierunkową ochronę przeciwprzepięciową o wysokiej niezawodności. MLV oferują również tłumienie zakłóceń EMI/RFI w stanie wyłączonym, zmniejszając lub nawet eliminując potrzebę stosowania dodatkowych kondensatorów EMC. Wykazują również mniejszą tłumienność wtrąceniową tudzież prąd upływu oraz większą sprawność niż rozwiązania diodowe. MLV te są zakwalifikowane zarówno do specyfikacji AEC-Q200, jak i VW-80808.

  Seria VCAS MLV wyposażona w technologię miękkiego zakończenia FLEXITERM jest dostępna w czterech rozmiarach obudowy do montażu powierzchniowego w zakresie od 0603 do 1210. Są one przystosowane do pięciu napięć roboczych — od 5,6 V do 30 VC, pięciu napięć granicznych — od 18 V do 67 V, czterech poziomów energii stanu nieustalonego — od 0,1 J do 1,5 J i względem temperatury pracy od -55°C do 150°C. Urządzenia te są zgodne z wymaganiami RoHS.

  Źródło: https://www.planetanalog.com/multilayer-varistors-incorporate-soft-termination/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11395 posts with rating 9630, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Altium Designer Computer Controls