Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maile z żądaniem okupu ciąg dalszy.

DiZMar 23 Nov 2022 09:24 624 19
    DiZMar
    Level 43  
    Wcześniej temat poruszany tutaj.
    Otrzymuję czasami maile z żądaniem okupu w bitcoinach. Podawany jest też adres na jaki trzeba wpłacić kwotę równowartość kilkaset do kilku tysięcy USD. Treść maila w załączniku. Po sprawdzeniu adresu do wpłaty Link zwykle stan konta zerowy jak i zerowe obroty. Zdarzają się jednak z obrotami (lista operacji jest wyświetlana). Przykład Link. Wartości kwot można z BTC zmienić na USD.
    Maile z żądaniem okupu ciąg dalszy.
    Czyli są naiwni co wpłacają. Są to zwykle pojedyncze maile. Dzisiaj dostałem 31 identycznych maili przychodzących co kilka minut. Olałem oczywiście ale zakładam temat ku przestrodze.
    Dodam, że w niektórych dla wiarygodności podawane jest hasło jakie używam. Zdarzyło się, że nawet zgadzało się ono. Było to bardzo proste moje hasło już wiele lat wcześniej nieużywane przeze mnie. W załączonym mailu też jest podane hasło jakie niby używam.
    Quote:
    That's why I know your password: hucelogi
    >
    Dlatego znam twoje hasło: hucelogi

Takiego hasła "hucelogi" nie używałem i nie używam. Sam się podłożył jako fake chociaż, że to fake wiadomo bez takiego dowodu.
    PS.
    Co ciekawego znając numer konta bictoin (adres) można zobaczyć wszystkie transakcje na tym koncie. W przypadku znajomości numeru konta bankowego normalnego takiej możliwości nie ma. Można jedynie sprawdzić w jakim banku jest ono założone a w przypadku konta firmowego kto jest jego właścicielem z pełnymi danymi tej firmy łącznie z numerem NIP, Regon i ewentualnie innymi kontami założonymi dla tej firmy.
    mgim
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To ja "w drugą stronę" - dostałem maila - aby się zalogować bo "czeka na ciebie 2,5 mln USD" - jako jedyny spadkobierca zmarłego (w Mozambiku) :D .......itd. To było chyba ze dwa tygodnie temu. W ub. tygodniu kwota wzrosła do 18,5 mln USD. Napisałem z innego kompa (przed formatem), że to za mało - więc dzisiaj już mam 55,5 mln. USD. ale z Tanzanii (widocznie bogatszego nieboszczyka mi znalazł). Ciekawe - dlaczego te 0,5 mln USD zawsze "się kręci". :D
    DiZMar
    Level 43  
    mgim wrote:
    dlaczego te 0,5 mln USD zawsze "się kręci".

Okrągła liczba jest bardziej podejrzana. Podobne maile o spadku lub chęci podzielenia się wygraną też otrzymuję. Powodem jest to, że mój mail jest w bardzo wielu bazach, podawany do różnych celów. Jest praktycznie publiczny.
    karolark
    Level 42  
    Dokładnie tak - na pocztę firmową mam kilka tygodniowo - alem durny i nie korzystam :cry:
    Millaka
    Level 22  
    To nawet nie wiedzieliście, że mieliście bogatych wujków w Afryce? Było to przed wami ukrywane? :D
    DiZMar
    Level 43  
    Millaka wrote:
    To nawet nie wiedzieliście, że mieliście bogatych wujków w Afryce? Było to przed wami ukrywane? :D

No patrz! Dziadkowie zabrali te tajemnice do grobu. Rodzice też nie puścili pary z ust.
    karolark
    Level 42  
    Millaka wrote:

Za klasykiem Kargulem " dziki w rodzinie " nawet z dutkami to dalej dziki :D
    Wasza mojej chciala ojro i inne dulary dać i to w Panu na dobro mojej i jej :D
    GAS_14
    Level 6  
    Pojechali jak pojechali końmi ale przeczytaj horoskop.

Dodano po 56 [minuty]:

SMS naciągaczy:

PGE: Na dzien 21.09.2022 zaplanowano odlaczenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie naleznosci: https://tiny.one/pon743x
    ^ToM^
    Level 40  
    Do mnie też napisali. Odpowiedziałem, że przelałem już wymagany wkład własny na koszty prawnika i czekam na przelew. Przyszła odpowiedź, że nie widzą mojej wpłaty. Więc im odpisałem, że mają mi w trymiga przesłać obiecaną kwotę, bo jak nie to zgłoszę sprawę na policję. Już więcej się nie odezwali. Oczywiście niczego im nie przelewałem - chciałem się tylko zabawić ich kosztem.
    sq3evp
    Level 31  
    ^ToM^ wrote:
    Do mnie też napisali. Odpowiedziałem, że przelałem już wymagany wkład własny na koszty prawnika i czekam na przelew. Przyszła odpowiedź, że nie widzą mojej wpłaty. Więc im odpisałem, że mają mi w trymiga przesłać obiecaną kwotę, bo jak nie to zgłoszę sprawę na policję. Już więcej się nie odezwali. Oczywiście niczego im nie przelewałem - chciałem się tylko zabawić ich kosztem.

Czasem dobrym rozwiązaniem jest sprawdzić nagłówki maila i wysłać im ustalenia z dopiskiem, ze zgłoszone na policje -tez nie wysyłają.
    clubber84
    Level 30  
    Raz w tygodniu do mojej żony przychodzą SMSy, że zalega z płatnością za energię elektryczną w PGE... a my mamy umowę z Eneą.
    Muszę chyba dokładnie żonę wypytać, może się "wysypie", jak przycisnę... :shii: haha
    DiZMar
    Level 43  
    clubber84 wrote:
    Raz w tygodniu do mojej żony przychodzą SMSy, że zalega z płatnością za energię elektryczną w PGE... a my mamy umowę z Eneą.

No Wy macie z Eneą ale żona sama lub z kimś winnej lokalizacji może mieć umowę z PGE. Wszystko możliwe. :crazyeyes:
    sq3evp
    Level 31  
    DiZMar wrote:

No Wy macie z Eneą ale żona sama lub z kimś winnej lokalizacji może mieć umowę z PGE. Wszystko możliwe. :crazyeyes:

Któż to wie, może to i prawda jest - warto zweryfikować :D
    sigwa18
    Level 40  
    Do mnie ostatni zadzwonili z banku ,ale słabo się postarali bo pani z mocna wschodnim akcentem ,że niby ktoś chce wziąć kredyt na mnie. Po chwilowej zabawie i sprawdzeniu ile danych mieli o mnie to się okazał że mieli Imię nazwisko i stary adres. Oczywiście pani chciała uaktualnić bo się wygadałem że stary niestety nie zrozumiała żartu z loginem i hasłem ( login jako losowy ciąg cyfr i hasło: SP13R............). Smuci tylko to że pani była dobrze przygotowana i starsza osoba mogła by się nabrać.
    DiZMar
    Level 43  
    Przedwczoraj w sąsiednim mieście - 30 km Łuków) 89 latka w rozmowie telefonicznej o grożącym areszcie areszcie dla wnuczki za spowodowanie wypadku na przejściu dla pieszych sama przyznała się, że ma w mieszkaniu 90 000 zł i przekazała fikcyjnemu policjantowi na kaucję. Po 2 godzinach ją oświeciło i zgłosiła się na komisariat. Po pieniądzach nie ma śladu. Ciekawe, czy rodzina wiedziała o takiej gotówce u tej babci w mieszkaniu?
    karolark
    Level 42  
    DiZMar wrote:
    Przedwczoraj w sąsiednim mieście - 30 km Łuków) 89 latka w rozmowie telefonicznej o grożącym areszcie areszcie dla wnuczki za spowodowanie wypadku na przejściu dla pieszych sama przyznała się, że ma w mieszkaniu 90 000 zł i przekazała fikcyjnemu policjantowi na kaucję. Po 2 godzinach ją oświeciło i zgłosiła się na komisariat. Po pieniądzach nie ma śladu. Ciekawe, czy rodzina wiedziała o takiej gotówce u tej babci w mieszkaniu?

Ktoś wiedział, w ciemno raczej nie uderzają 🐷
    Ktoś sprzedał babcie.
    sq3evp
    Level 31  
    karolark wrote:
    DiZMar wrote:
    czy rodzina wiedziała o takiej gotówce u tej babci w mieszkaniu?

Ktoś wiedział, w ciemno raczej nie uderzają 🐷
    Ktoś sprzedał babcie.

Przypadek? Nie sądze - zacytuję jednego znanego człowieka.