Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

żelazko Tefal Virtuose Auto Stop nie działa

waldek222 16 Lis 2005 19:58 8084 4
  • #1 16 Lis 2005 19:58
    waldek222
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z żelazkiem Tefala Virtuose model 2730. Po włączeniu czuć spaleniznę i widać przy stopie, że pali się coś w środku. Próbuję go rozebrać, ale po odkręceniu tylnej obudowy nie mogę oddzielić stopy z grzałką od górnej części ze zbiornikiem wodnym. Czyżby było to połączenie klejone? A może jest dodatkowa śruba której nie widzę, np. z przodu. Nie chcę go rozszczelnić. Żelazko ma 2 lata. Pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 16 Lis 2005 21:36
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

Witam. Kolejność rozbierania jest taka: odkręcić wkręt mocujący tylną obudowę, zdjąć przycisk pary i spryskiwacza (nie połamać zaczepów - delikatne), wykręcić wkręt pod tymi przyciskami, wyjąć sztyft dozujący wodę, osłonę rączki zdjąć ruchem w górę i w tył. Wykręcić wkręt z przodu obudowy, przytrzymując stopę odchylić zbiornik do góry i zdjąć tylną obudowę. Zdjąć złącze przewodu i obudowę. Widać teraz termostat. Należy delikatnie podważając wyciągnąć suwaki regulacji dozowania wody z suwaków termostatu, te zaś cofnąć maksymalnie do tyłu. W tylnej części po bokach płyty pośredniej są dwa metalowe listki przekręcone o 90*, należy je wyprostować, podobnie ten z przodu, wtedy bez problemu można będzie zdjąć płytę pośrednią. Teraz jest już wszystko na zewnątrz. Stawiam na uszkodzony termostat. Koszt części to ok 50zł. Powodzenia.

0
  • #3 16 Lis 2005 22:34
    waldek222
    Poziom 9  

Jestem na dobrej drodze. Postępując zgodnie ze wskazówkami mam teraz wyprostowane listki boczne i przedni ale dalej nie mogę rozdzielić stopy od płyty pośredniej. Chyba muszę rozsprzęc plastikowe p[rowadnice termostatu ale żeby nie połamać ich. Czy dobrze myślę?

Dodano po 25 [minuty]:

Faktycznie termostat jest uszkodzony. Wielkie dzięki. Jeszcze jedno pytanko: gdzie najsprawniej w taki termostat się zaopatrzyć, tak czy tak będę szukał.Jest to typ FVU 8/10A/230V

0
  • #4 17 Lis 2005 10:59
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

Jedynie serwis Tefala, podać im typ żelazka nie termostatu. Cena to 61,41 zł. Przy zmianie będzie trochę zabawy z rozcinaniem i skręcaniem połączeń ale chętnie służę pomocą. Pozdrawiam.

1
  • #5 18 Lut 2006 20:38
    waldek222
    Poziom 9  

Skończyło się na serwisie Tefala. Wymiana z gwarancją 80zł. Tym razem nie udało się samodzielnie z braku zamienników części. Wszystkim dzięki za pomoc.

0