Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik do solarów G-422-P01- błąd na czujnikach temperatury.

edeserw 24 Nov 2022 14:53 75 5
    edeserw
    Level 13  
    Witam, mam problem ze sterownikiem do solarów G-422-P01, jak w temacie wyświetla błędy na wszystkich czterech czujnikach temperatury. Sprawdziłem czujniki i na pewno są dobre, (również w ramach testu podłączałem w miejsce czujników rezystory 10k). Podejrzane są 4 rezystory (na foto kolor czerwony) zasilające fototranzystor (na foto kolor zielony). Proszę szanownych użytkowników o podanie wartości tych mocno przegrzanych rezystorów oraz napięcia na LED fototranzystora. Pozdrawiam
    edeserw
    Level 13  
    Witam, wiem że to transoptor, o czujniki jestem spokojny, na próbę pożyczyłem od kolegi taki sam sterownik który działa bez najmniejszego problemu. Jak wspomniałem nie jestem pewny tych 4 rezystorów, być może w wyniku przegrzania zmieniła się ich rezystancja. Tak więc proszę o podane wartości tych rezystorów. Kolega ma sterownik zaplombowany na gwarancji - nie mogę go rozkręcić. Pozdrawiam
    edeserw
    Level 13  
    Witam, dlatego pytam o wartość tych rezystorów ponieważ są mocno przegrzane, niestety nie ma możliwości odczytania po kolorach a omomierz pokazuje różne wartości od około 80k do 150k. Nie wiem jakie powinno być napięcie na wejściu transoptora, u mnie jest 0,25V - czy nie powinno być więcej? Pozdrawiam