Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padnięty Sagem X4 po flashu SCDR II

16 Lis 2005 21:01 1824 17
  • Poziom 15  
    Jak w temacie, po wgraniu flasha (ściągniętego z supportu SCDR) z polskim językiem telefon przestał się włączać, a dokładnie to wyświetlacz zapala się na ciemnoniebieski kolor i gaśnie, zapala i gaśnie i tak cały czas. Nie zapala się jednak podświetlenie klawiatury.
    Próbowałem wgrać dwa inne flashe ale nic to nie zmienia.
    Może ktoś sie spotkał z czymś takim.
    Bardzo proszę o pomoc.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 12  
    Witam! Czy ktoś ma może Sagema myX-4 w nowej wersji (płytka LCD bez elementów) i dyspnuje SCDR II. Bardzo proszę o zgranie flasha i przesłanie na support SCDR II lub do mnie na mail-a (ascom1@o2.pl) nie musi być w nim lang PL. Chodzi o to, że wielu ludzi uwaliło X-4 a na supporcie nie ma flasha naprawczego. Kumpel gadał z ludźmi z supportu SCDR-a, zadeklarowali się go przerobić na naprawczego jeśli ktoś im prześle flasha zgranego z tela.
    Pozdrawiam i wielkie thx z góry.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 15  
    Temat wciąż aktualny. Tak jak napisał Mencfik, czekamy na kogoś kto by miał takiego flash'a.
    Z tego co wiem to jest dość dużo użytkowników SCDR'a II któży czekają na takiego flasha :/
  • Poziom 12  
    ja tez ubilem takiego sagema ale najpierw zgralem flasha - wysylam na maila. pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Jeśli było by możliwe, prosił bym o przesłanie na adres serwis.zehej(malpa)wp.pl sczytany flash do new myX4. Pozdrawiam!!!
  • Poziom 25  
    Do wszystkich .
    Panowie wgraliście niewłaściwy flasch ( macie telefon z nową wersją wyświetlacza a plik na supporcie SCDR II jest do telefonów ze starą wersją wyświetlacza ).
    Mam taki plik zgrany z telefonu z nową wersją wyświetlacza za pomocą SCDR II lecz nic wam to nie da bo nie da się wgrać go ponownie za pomocą tego samego urzadzenia. Plik musi zostać przygotowany przez ekipe Sagmastera - plik takowy juz kilka miesiecy temu został wysłany do ekipy Sagmastera (osobiście go wysłałem ) lecz niestety maja nas w D.... Praktycznie od dłuższego czasu nic nie dokładają do plików flaschy.
    Z tego co wiem telefon ten można postawić do życia za pomocą nowego produktu Sagmastera ( tam jest ten plik flascha ) ale niestety prawie 2 tys. zł to cacko kosztuje . To co nieflaschuje SCDR II flaschuje Sagmaster a to czego nie flaschują te dwa urządzenia robi nowe urządzenie - wygląda na to że użytkownik musi mieć wszystko kupione.
    Mam nadzieje że ekipa Sagmastera weźmie sobie do serca to co napisałem i przypomni sobie o użytkownikach kluczy Sagmastera
    i SCDR II którzy przecież sporo kasy wywalili na ich zabawki.
    I wszystko na ten temat.
  • Spec od GSM
    Z definicji SCDR wynika ze jest kodereaderem a nie flasherem. Problem jest doskonale opisany w manualu rozpakowujacym sie razem z nowymi instalkami SCDR2. Problem tez jest tam opisany jaki wystepuje po flashu nieodpowiednim plikiem flash na nowy rodzaj LCD. Flash SCDRem nalezy traktowac jako bezplatny dodatek, a nie jako podstawe klucza. Jest to CODEREADER. Teraz wymiana LCD , badz flash SMTi. Nie ma innego wyjscia.

Przed flash trzeba sprawdzac typ LCD, jest to opisane nawet na plikowni SCDR pod jaki rodzaj LCD sa pliki.

MANUAL do pobrania w tym temacie:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic696976.html

Update dla SCDR2 i SAGMASTERA przeciez sa.
    Jednak flash z algoo na 3 bajcie HT xx xx XX (a takie wystepuja przy nowym LCD) jest mozliwy tylko SMTi.........
    Telefony z algo xx xx 00 (stary LCD), flashuje sie i trzeba sprawdzac rodzaj LCD jaki jest w telefonie, SMTi flashuje je bez pobierania kredytów !!!
  • GSM Product Supporter
    Jesli nie macie SMTi zeby to postawic to trzeba zamienic LCD na inny typ i telefon bedzie dzialal .
    Opis dokladny co i jak jest w manualu .
    W momencie pobierania flasha , tez jest napisane zeby LCD sprawdzic .
    Taie same LCD jest w v55 x5-2 itd ...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak jak napisał kolega flash SMTi powinien załatwić problem.O szczegóły prosze pytać kolegę o nicku @gsm-sklep :)
  • Poziom 25  
    Cytat:
    Jesli nie macie SMTi zeby to postawic to trzeba zamienic LCD na inny typ i telefon bedzie dzialal

Ciesze się że w końcu coś drgnęło i może coś się zmieni na supporcie - bo zamiast zmuszać nas do wymiany LCD to prościej jak Sagmaster Team udostępni plik naprawczy . Mi to juz bez różnicy ale jak widze jest sporo innych userów. Telefon jest stary więc niepowinno być problemów.
    Jesli obraziłem ekipe Sagmaser Team to przepraszam ale nam też jest przykro że nikt do tej pory nie zrobił pliku naprawczego. Jesli się nie da to prosze o wyjaśnienie. Ja SCDR II kupiłem dlatego że miał obiecane inne flasche i szkoda że na tych kilku modelach sie skończyło . Owszem jeśli chodzi o unlock to rzeczywiście aktualizacje sa częste i tu nie ma co narzekać .
  • Spec od GSM
    Dziwi mnie takie podejscie, dodatek byl darmowy, i bylo jasno i przejrzyscie opisane ktore LCD flashujemy a ktore nie. Nikt nikomu nie obiecywał gruszek na wierzbie do czegos co bylo free addon'sem.

SagMaster Team nigdy nikomu nie obiecywal zadnych flashy dla SCDR2, jezeli ktos (sprzedawca produktu) zrobił takie fopa jakis np. resseler to niech teraz domaluje pliki, flash dla SCDR2 był dodany jako darmowy dodatek. Była to dobra wola SagMasterTeam. Proponuje zastanowic sie chwile nad definicja słowa CODEREADER. SCDR2 to nic innego jak czytacz kodow. Producent nic w zakresie flashowania nie obiecywał.

Nie pojawia sie pliki naprawcze pod nowe LCD dlaczego - opisane jest juz powyzej, mimo starych telefonow jest inny algo:

Flash z algoo na 3 bajcie HT xx xx XX (a takie wystepuja przy nowym LCD) jest mozliwy tylko SMTi.........
    Telefony z algo xx xx 00 (stary LCD), flashuje sie i trzeba sprawdzac rodzaj LCD jaki jest w telefonie, SMTi flashuje je bez pobierania kredytów

Support SCDR2 ma sie dobrze i beda dodawane nowe HT zarowno do SCDR2 jak i SAGMASTERA.

Powiedzmy tu raz i na zawsze SCDR 2 to tylko czytacz kodow. Nie flasher. Pare flash co ma dodane to tylko jako darmowy dodatek. A darowanemu koniowi nie patrzy sie w zeby.

Znam prostsze wyjscie dla nowych LCD niz pisanie flash pod SCDR2, - zakup SMTi...........
  • Poziom 25  
    Czepiłem się tego pliku naprawczego ponieważ czegoś nie rozumiem.
    Skoro różnią się tylko wyświetlaczami ( stara i nowa wersja wyswietlacza ) to wnioskuje że hardware jest ten sam . Piszesz że wystarczy wymieni ć wyswietlacz na stary typ i bedzie chodził - czyli telefon daje się poprawnie flaschować . Nie rozumiem dlaczego nie dałoby się zfleszować ale plikiem flascha ( którego niestety niema ) pod nowy wyświetlacz ( hardware jest ten sam ) . Myśle że to wynika z nowej polityki firmy - promowanie nowego sprzętu a nie ograniczeń starego.

Przytocze cytat z aktualnego opisu jednego z resselerów z którego można wyciagnąć wniosek że SCDR II to nie tylko czytacz kodów :
    Cytat:
    SCDR II FULL oryginał najnowsza wersja obsługuje HT A2, 35, 30, 01, 02, 0E, C4, 3F, 10, 13, 41, 44, 51 oraz ma dodaną opcje flashowania (zmiana języka, oprogramowania, naprawa). Pozatym umożliwia odczytanie kodu odblokowującego do simlock'a, kodu zabezpieczającego z każdego modelu i każdej wersji z takich telefonów jak X8, X4, S7, C5-2, X5-5, v55, S341i, WONU S1, WC 3b, V55, X5-2, X5-5, Z3, SG 341, SG 321, C-5w, C-4, C2-2, C2, X1, X2, X3, X-3d, X3-2, X5, X-5m, X-6, X-7, V-65, V-75, WONU S-368 (CHINA), C3. Całość operacji jest bardzo prosta - wystarczy tylko uruchomić program, podłączyć telefon za pomocą wygodnej przystawki i nacisnąć Read Code - po odczytaniu kodów można wprowadzić je do telefonu, Dodano także funkcje odczytu flasha a więc jest możliwość robienia własnych bibliotek z oprogramowaniem najnowszych telelefonów Sagem oraz umożliwi Państwu pomoc przy przyszłych aktualizacjach.

W rzeczywistości tą sprawe sobie wyjaśniliśmy -SCDR II to czytacz kodów .
    Wiadomo resselerzy obiecują wiele by tylko sprzedać ale nie tylko resselerzy . Kilka miesięcy temu gdy dzwoniłem do źródła to równierz wiele obiecywano ( między innymi plik naprawczy do nieszczęsnego X4 ).
    W praktyce wyszło jak widać . Ciekawe po co miała służyć opcja tworzenia bibliotek ? Na początku czytałem każdego Sagema a później gdy wyszło że tą wielka bibliotekę robiłem tylko po to by wysłać ją do SagmasterTeam ( my też okazaliśmy swoją dobrą wole - bo wysyłaliśmy te pliki wierząc że będą z tego pliki flaschy dla użytkowników SCDR II ) dałem sobie spokój. Dlaczego nie można wgrać backapa - po co więc czytanie ? To potrafi nawet taka popierdułka jak SWS-SAG.
    Podsumowując . Mimo że nie wygląda to tak różowo to jestem zadowolony ze swojego SCDR II jako code readera ( nigdy nie zawiódł ) - żałuje że nie bedzie on flascherem i będe musiał wywalić duże pieniądze na nastepne urzadzenie po to tylko by mieć flaschera do Sagemów.
    A może SagmasterTeam doceni swoich klijentów i coś zaproponuje. Dlaczego nie można zrobić urzadzenia które zastąpi wszystkie razem ?
    Mam juz ponad 10 różnych kluczy i powoli zaczynam się gubić gdzie co leży i który program to obsługuje - a żeby było śmieszniej i więcej roboty to każde urządzenie trzeba co jakiś czas abgrejtować.
    Chyba starczy na dzisiaj
  • Spec od GSM
    1. Dobrze powiedziane SCDR2 nigdy nie mial byc flasherem, i nie bedzie.
    2. Czytanie flashy nie było potrzebne dla tworzenia bibliotek i backupow, tylko dla dodawania nowych algorytmow dla simloka.
    3. SWS-SAG nie potrafi nawet tego dobrze zflashowac co SCDR2 na darmowym dodatku. SWS-SAG nie zmienisz firmware. Wgrasz tylko ten sam firmware z ta sama Hasz Tabela, nie zmienisz zadnego pakietu jezykowego SWS-SAGiem.
    4. Co do X4, jest inny firmware. Nowy firmware flashuje sie w inny sposob niz stary. Nowy firmware obsługuje stare i nowe LCD, a stary firmware tylko stary typ LCD. Jezeli ktos tego nie otrafi zrozumiec to soory.
    5. Jezeli SAgMasterTeam zamierzałby tylko sprzedawac nowe urzadzenie. To zaprzestałby supportowania SCDR2.

Czy sa update dla SCDR2 i SagMaster ?????

Otoz SĄ !!!

Widze ze powoli temat zaczyna przemieniac sie w koncert zyczen.

NIKT NIE MOGŁ OBIECAC W SAGMASTERTEAM flash X4 dla nowego FIRMWARE z nowym LCD. JEZELI TAK TO ZADZWON JESZCZE RAZ ZEBY TO WYJASNIC. Skoro raz znalazłes juz numer telefonu. Inaczej mozna bedzie to traktowac jako kolejna bajke i legende.

6. Co do opisu ze strony resselera - to wskaz gdzie pisze ze flash nie jest dodany za free. Sam piszesz ze rozumiesz co to znaczy czytacz kodow. A w nastepnym zdaniu kwestjonujesz to co napisałes wczesniej.

MOIM ZDANIEM ZADNY FLASH NIE BEDZIE DODANY DLA SCDR2 - z racji samej definicji nazwy boxa-produktu.

Mozesz zadzwonic do SagMaster Team zeby wyjasnic Co i Kto Ci obiecał, numer telefonu pewnie znasz.

Pozdrawiam.

Wystarczy zrozumiec prosta rzecz ze nowy firmware (nie HT) rozni sie troche wiecej niz tylko nazwa. Analogicznie jak CID w sonyericssonach np. Cid 29 i Cid 49,..... mała subtelna roznica.

Twoje pretensje sa np. tego typu. Przypuscmy ze Griffin Team teraz wypuscil by unlok BB5, zrobil by nowy box dla BB5, a Ty miałbys pretensje ze ten unlok nie jest dodany do mt-boxa ktory jest w sprzedazy 14 miesiecy..... Albo by chcieli duze pieniadze za aktywacje. (praca programistow kosztuje)
  • GSM Product Supporter
    Napisales ze chyba tutaj czegos nie rozumiesz ...
    Porblem jest w tym ze masz racje ...
    Nie rozumiesz ...
    Teorie i przemyslenie pozbawione sensu tutaj nic nie wnosza .
    W telefonach z nowym typem lcd stosowno nowy typ algo
    z xx xx XX oraz nowy FW .
    Nie mozna stosowac go zamiennie z innymi FW
    i nie bedzie zadnego flasha naprawczego pod ten typ algo do scdr2
    Bo ten klucz nie potrafi przeliczyc po flashowaniu struktury eep do nowego typu HW z nowym algo xx xx XX . Więc jakakolwiek próba ( podejmowana nie jednokrotnie ) zapisywania flasha z algo xx xx XX czym kolwiek ... konczy sie niczym w przypadku SCDR2 .
    Odczytany flash ma inna strukture niz flash przygotowany do wgrania .
    I jesli zapisujesz ten flash w telefonie z algo xx xx XX musisz policzyc eep do nowego HW zeby wstal telefon .
    Dalo sie to zrobic w V55 i innych z tej rodziny .
    Jednak dotyczy to algo xx xx 00
    Jesli bylyby FW z algo xx xx XX w V55 x5-2 - sytuacja bylaby identyczna jak w x4 .
    Opisalismy ta sytuacje dokladnie w manualu , w dziale FAQ na stronie producenta , na forum dyskusyjnym werszcie opisane jest to w momencie pobierania flasha ...
    Gdzie i jak mam to jeszcze napisac aby bylo to widoczne ... ??? :)
  • Spec od GSM
    @Szatz
    Dodatkowo wystarczy spojrzec na supporty innych produktow. SWS-SAG juz nie istnieje mozna tak rzec.... SCDR 2 jest na rynku juz dwa lata i nie zapowiada sie zeby support miał stanac, a uzytkownicy SCDR2 moga spac spokojnie. Support SCDR2 nie ''spi'' i ''spac'' mu sie nie chce...

Ja jestem zadowolony ze swojego klucza. Tylko uwaznie przeczytałem instrukcje , gdzie sa rozroznione rodzaje LCD.

Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie zakrzyczcie chłopaka...Co do zczytywania i wysyłania plików do autora programu to a propo's żadna łacha bo dzięki temu mamy coraz więcej HT do unlocka a poza tym firma zawsze grzecznie dziękowała przy okazji informowania o nowych update'ach ;)
  • Poziom 25  
    Dzieki Stokłosy i cała reszta za konkretne i rzeczowe wytłumaczenie- nic dodać nic ująć. Sagema nie naprawiłem ale myśle że moge kliknąć pomógł.
    Co do moich wcześniejszych telefonów to rzeczywiście zwodzili mnie plikiem naprawczym ( sam sobie tego nie wymyśliłem ) i dlatego tak sie upierałem . Kazali nawet wysłać zczytany wcześniej plik. Obecnie gdy dzwonie to sprawa wygląda tak jak napisałeś - CODE READER a nie FLASCHER. I tak powstała ta cała legenda .
    Jak czytam jeszcze raz dokładnie ten cały post - to niemam już nic do dodania .
  • GSM Product Supporter
    A tak troche juz z innej bedzki ...
    Na dzien dzisiajczy jest obslugiwanych ponad 450 typow algorytmow
    sagema . Czesc on line czesc przez klucz i soft na komputerze .
    Popatrzcie jaka to jest pokopana f ma ( mowa o sagemie )
    Komu chcialoby sie tak zycie utrudniac ...
    Rozumie zmany HW nowe flash chipy itd ...
    Ale tutaj niestety nie jest tak slodko :)

W SE jest kilka CID-ow
    W NOKII kilka ASIC-ow
    W motoroli Kilaka typow Boota
    Podobnych przykladów mozna przytoczyc wiele .

A tutaj kurcze 450 typow ... eeehhh ... :)