Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony kv-29FX30K - wymieniłem trafo i spalił mi BU ;(

16 Lis 2005 21:11 1752 12
  • Poziom 10  
    Pierwszy raz naprawiam Sony i raczej ostatni ;)

Przyszedł i mrugał 11 razy led :)

Wymieniłem trafo i bu... posprawdzałem, niby wszystko ok, napięcia ok, włączyłem, zobaczyłem obraz, z powrotami linni - zbyt wysokie napiecie S2, chciałem zmniejszyć - nie zdążyłem, zwarł BU2515 :(

Czy poniższa przeróbka w chassis jest zawsze konieczna:

oryginalne service info dotyczące 29":

· Replace Q533 “BU2515DX127” (872904908).
    · Add R550 “10 Ohm 2W” (121588000).
    · Replace R549 “Jumper 7.5mm” (153514371) with “0.39 Ohm 2W” (121636411).

Prosze Wielkie głowy poradźcie co jeszcze wymienić. Czy koniecznie trzeba wymienić też diody w gałęzi BU ? Uprzejmie proszę o pomoc

Jacek

gg: 1155551 :)
  • Poziom 11  
    Nie napisałeś czy trafo również było uszkodzone i jakie włożyłeś,ale jeżeli spalił się BU to zanim załączysz tv to zmniejsz napięcie S2 i na wszelki wypadek wymień kondensator na BU
  • Poziom 10  
    Niestety nie mam jak sprawdzić trafo - byćmoże było dobre, dlatego że nie były uszkodzone żadne elementy w gałęzi ABL...

Czy zbyt wysokie ustawienie napiecia S2 mogło spowodowac uszkodzenie BU?

Trafko które włozyłem kupiłem w firmie www.lewandowscy.pl za 80 zł brutto, jest na nim napisane "Sony" i "Made in Slovakia"

Co dalej?

Pojemności obok BU - masz na myśli 1 n czy 19 n?

Czy też wymienić diody w gałęzi BU?
  • Poziom 28  
    Ja bym sprawdził na starym trafie, ryzyko niewielkie(1 BU)
  • Poziom 10  
    gdyby ryzykować 1 bu podstawiając stare trafo to bym sprawdził

a jak walnie mi na ABL i spali procek wmontowany smd TDA za 200 zł?? :)
  • Poziom 29  
    witam
    podziel sie dokladnie opisz cala naprawe .,,a jak mi uszkodzi TDA..jaki. co wymieniles od poczatku .a tak wymienisz to trafo i czesc pa.nik sie nie dowie jaka byla przyczyna ,sposob naprawy.wiez to forum dziala na zasadzie wielkiej bazy danych usterek.tu nie naprawiamy tv rozwiazujemy konkretnie przedstawiony problem.choc nie wszyscy sie do tego stosuja.fakt sam na poczatku bylem nie lepszy.
    ja zaczynam od pomiaru emisji kineskopu .mam przyrzad.
    trafo mozna przetestowc testerem uzwojen
    http://jupitel.com.pl/rete_pl.php
    jak nie masz to moze tkos w twojej okolicy.warsztat.
  • Poziom 11  
    Chodzi mi o 19nF a tamte też na wszelki wypadek.A może felerny tranzystor,nie ma swoich parametrów.TDA9394H kupowałem teraz za 80zł.Sprawdż jeszcze jakie napięcie idzie z przetwornicy na wn.
  • Poziom 12  
    porównaj parametr orginalnego tranzystora linii zastępczego może ten ostatni po prostu nie daje rady ale sprawdz też jego otoczenie
  • Poziom 10  
    Wymieniłem 1nf i 19 nf

wstawiłem nowego Bu i działa już 3 godziny!

jaka jest dopuszczalna temperatura pracy? jak na palec to był dość ciepły...

zastosowałem modernizację polegająca na dodaniu dwóch rezystorów...

ile czasu go testować przed oddaniem włascicielowi?

Pozdrawiam.

Ps. Czy można wykasować z pamięci listę błędów?
  • Poziom 10  
    Telewizor chodził cały wieczór i testuje go dalej, jednak zauważyłem pewną nieprawidłowość...

Co jakiś czas widać jakby "iskrzenie" w odchylaniu poziomym, trudno mi to opisać, widać jakby "naderwanie" ciągłości...

co to może być?

coś przebija w transformatorze?

Proszę pomóżcie!!
  • Poziom 12  
    Witam

Proponuję przyjrzeć się punktom lutowniczym w sterowaniu tranzystora H-Out. Bardzo często źle kontaktujące wyprowadzenia transformatora sterującego, drivera, rezystorów w bazie powodowały uszkodzenie końcówki linii.
    Powodzenia
  • Poziom 13  
    Prover vshitki elementy jaki iduty od trafa do TDA9394.Na 100% budut ushkodgoni SMD rezistori i kondensator: R565 R022 D505 D507 D027
    i VSER elementy po ABL.
  • Poziom 10  
    Na 100% NIE SĄ USZKODZONE Elementy w gałęzi ABL