Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lampa UV do utwardzania wydruków 3D

pawelmqjka2029 26 Nov 2022 17:20 111 5
    pawelmqjka2029
    Level 3  
    Dzień dobry,
    jest to poprawienie mojego dzisiejszego tematu, w którym znajdowało się kilka błędów oraz niedopatrzeń.

Chciałbym zrobić lampę UV z elementów widocznych na schemacie. Czy gdybym połączył to wszystko w taki sposób, to działało by to poprawnie? Nie muszę użyć wszystkich diod - myślałem nad zrobieniem 3 szeregów po 2 diody, dzięki czemu odciążył bym trochę zasilacz.

Bardzo przepraszam za wszystkie błędy, które zawarłem w poprzednim (lub także w tym) temacie. Jestem absolutnym początkującym, więc muszę się jeszcze wiele nauczyć.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Lampa UV do utwardzania wydruków 3D
    gorki73
    Level 39  
    Witam ponownie Kolegę, schemat wydaje się okey. A powiedz mi, nie chcesz zastosować układu (drivera) PT4115 jak zaproponował Ci Kolega w poprzednim poście?
    pawelmqjka2029
    Level 3  
    gorki73 wrote:
    Witam ponownie Kolegę, schemat wydaje się okey. A powiedz mi, nie chcesz zastosować układu (drivera) PT4115 jak zaproponował Ci Kolega w poprzednim poście?

Zaraz zobaczę jak to działa, bo wcześniej nie miałem z tym do czynienia.
    gorki73
    Level 39  
    Ok. wrzucam Ci Datasheet układu.

pawelmqjka2029 wrote:
    Bardzo przepraszam za wszystkie błędy, które zawarłem w poprzednim (lub także w tym) temacie. Jestem absolutnym początkującym, więc muszę się jeszcze wiele nauczyć.
    Nie przepraszaj, jak masz jakiekolwiek wątpliwości co do działania układu czy rozwiązań, które ktoś Ci zaproponuje, to śmiało pytaj.
    Ps. Nikt nie wie wszystkiego a na pewno nie z Elektroniki mimo, że może spędzać nad tym kilkanaście czy "dziesiąt" lat.
    acctr
    Level 26  
    Wentylatorek komputerowy raczej nie ma silnika komutatorowego i nie potrzebuje żadnych dodatkowych obwodów.