Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGS 3002 nie dokładnie zmywa naczynia

zbych15 16 Lis 2005 21:45 6558 4
  • #1 16 Lis 2005 21:45
    zbych15
    Poziom 10  

Serdecznie Witam
    Użytkuję zmywarkę 3 rok , jest to zmywarka BOSCH SGS 3002. Do tej pory działała bez zarzutu ale od pewnego czasu bardzo słabo myje naczynia. Przeczyszczałem filtry, rozbierałem śmigiełka podajace wodę . Jednym słowem tam gdzie jako użytkownik z instrukcją może to zaglądałem i czyściłem . Jednego jestem pewien bardzo słabo grzeje wodę, wiem to ponieważ dotykałem obudowę. Nawet nie wiem czy ona ma grzałkę czy ogrzewacz przepływowy. Możliwe że to on wysiada lub wysiadł już . Poradźcie co zrobić, jak sprawdzić ten element grzewczy i jak się do niego dobrać(jak tą zmywarkę rozkręcić ) . Ile może kosztować grzałka lub ogrzewacz przepływowy do niej ? i gdzie go nabyć ?
    Pomóżcie bo to ja będę zmywał w domu naczynia a nie moja żona . Ratunku..
    Pozdrawiam serdecznie
    Janusz .

Dodano po 22 [minuty]:

Jeżeli to coś pomoże i jest ważne to programator chodzi bez zarzutu .Pompa pracuje prawidłowo .

-1 4
  • Pomocny post
    #2 16 Lis 2005 22:42
    rangi
    Poziom 17  

Nie znam modeli Boscha ale bardzo często wypalała się ścieżka w programatorze, po otwarciu będziesz widział. Jeżeli słabo grzeje to grzałka jest prawdopodobnie dobra. Powodzenia

0
  • Pomocny post
    #3 17 Lis 2005 00:14
    PBK
    Specjalista AGD

SŁUCHAJ WCZORAJ MIAŁEM IDENTYCZNA USTERKĘ

przyczyną była połamana turbina w pompie cyrkulacyjnej
    dlatego nie chciała grzać ponieważ nie miała obiegu wody

wiec po mojemu w twojej zmywarce albo cos przypchało kanały albo rozerwało turbinkę w pompie
    odpal ja i posłuchaj jak pracuje

i przy okazji popukaj gumowym młotkiem w apsorber napewno jest lekutko przymulony

a zmywarke rozkręcisz kładąc ją na plecy i pod klapą zauważysz torksikowe blachowkręty

powodzenia

0
  • #4 17 Lis 2005 06:56
    zbych15
    Poziom 10  

Dzięki spróbuję ją rozkręcić . Może wiecie czy ona ma podgrzewacz wody przepływowy , czy też grzałki . Znajomy mi sugeruje , że mógł uszkodzić się jakiś tam kondensator.Może wiecie gdzie są jakieś zdjęcia w necie jak rozebrać zmywarkę BOSCHA 3002
    Pozdrawiam

1
  • #5 17 Lis 2005 20:05
    zbych15
    Poziom 10  

Słuchajcie pięknie dziękuję posłuchałem Waszej rady . Po rozebraniu obudowy , obstukałem delikatnie młoteczkiem gumowym układ absorwera.Prawdopodobnie układ musiał być przytkany bo woda z układu nagle zeszła , i po ponownym napełnieniu zmywarka zaczęła grzać wodę . Powodem prawdopodobnie po niefortunnym zapchaniu było zapowietrzenie układu i pompa nie miała odpowiedniego ciśnienia na układ grzewczy.
    Jeszcze raz wielkie dzięki

0