Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o telefon stacjonarny (ten radiowy)

16 Lis 2005 21:52 7035 5
  • Poziom 9  
    Jestem tu nowy, więc nie wiem nawet czy na dobrym forum zadałem to pytanie. Chodzi mi o telefon stacjonarny który nie jest podłączony do linii telefonicznej tylko do odbiornika radiowego. Otóż mój kolega zadzwonił z takiego telefonu do drugiej osoby (kolega i ta osoba mieszkają koło Mińska Mazowieckiego który jest oddalony od Warszawy o 40 km) no i nagle usłyszał głos osoby trzeciej w słuchawce. Ten pan mu się przedstawił i powiedział że jest z Warszawy, jednak po chwili nie dało się dalej rozmawiać ponieważ były szmery w słuchawce. I teraz mam pytanie do forumowiczów: czy to jest możliwe??
  • Poziom 40  
    Pewnie chodzi o telefon z tepsy wykorzystujący starą sieć NMT Centertela.
    Tak to możliwe że ktoś sie może wciąć z jakąś ciętą puentą (to sie tak pisze?) do intymnej rozmowy telefonicznej po jej dłuższym nasłuchu.
  • Poziom 18  
    W miejscach gdzie nie ma mozliwości poprowadzenia linii lub jest to zbyt kosztowne TPSA montowała od dawna ( conajmniej 6 - 7 lat ) telefony bezprzewodowe - łacza radiowe.
    Mam przynajmniej dwie takie znajome osoby uzywające takiego telefonu do dzisiaj.
  • Pomocny post

Poziom 31  
    No co TX - 10 Mhz i można gadać.... co prawda trzeba wyczuć moc z jaką wejść na RPT, tak żeby było słychać dobrze ... ale można to bez problemu zrobić... To bandytyzm ze strony TPSA, bo tego typ łącze nie gwarantuje jakiegokolwiek bezpieczeństwa przed podsłuchaniem przez osoby "trzecie" ...

Marcin
  • Poziom 9  
    A czy to możliwe że można by było nasłuchiwać taką rozmowę przez radio CB??
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Kubaj0 napisał:
    A czy to możliwe że można by było nasłuchiwać taką rozmowę przez radio CB??

Przez CB radio to może nie ale przy pomocy skanerka mozna posłuchac sygnału emitowanego analogowo.
    O ile sie nie mylę to jednak sygnał z telefonów radiowych TPSA jest wysyłany cyfrowo.