Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[BK7231T] Deta Grid Connect Smart podwójny przełącznik dotykowy (6912HA)

binchicken 29 Nov 2022 07:49 834 1
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
  • To jest krótki opis wnętrza przełącznika dotykowego Deta Grid Connect Smart Double Gang Touch (6912HA). Jest sprzedawany w Australii i kosztuje około 60 dolarów australijskich bułeczki .

Przełącznik wykorzystuje układ Tuya BK7231T.

Zdejmij płytę czołową i zdejmij pokrywę, odkręcając cztery pokazane śruby. Narzędzie jak nóż jest przydatne do podważenia pokrywy.
    [BK7231T] Deta Grid Connect Smart podwójny przełącznik dotykowy (6912HA) [BK7231T] Deta Grid Connect Smart podwójny przełącznik dotykowy (6912HA) [BK7231T] Deta Grid Connect Smart podwójny przełącznik dotykowy (6912HA)

Delikatnie wyciągnij płytkę PCB, uważając, aby nie zgiąć styków w lewym dolnym rogu. Przydatne jest do tego narzędzie, takie jak nóż.
    [BK7231T] Deta Grid Connect Smart podwójny przełącznik dotykowy (6912HA) [BK7231T] Deta Grid Connect Smart podwójny przełącznik dotykowy (6912HA)

Instalowanie OpenBK7231T:

Włożyłem 5-pinową listwę zaciskową do pokazanych otworów. Od góry do dołu (z chipem WB3S pokazanym pionowo w prawym górnym rogu PCB) odpowiadają one:
    1. 3,3 V
    2. TX
    3. RX
    4. ???
    5. Uziemienie

Podłączyłem 1-3 za pomocą żeńskich przewodów Dupont do odpowiednich styków narzędzia do flashowania ESP. Włożyłem przyrząd na górę układu WB3S, który miał bezpośredni kontakt z bolcem uziemiającym, jak pokazano, i połączyłem to również z bolcem uziemiającym na narzędziu do flashowania. Mogłem też po prostu przylutować go bezpośrednio do chipa.

[BK7231T] Deta Grid Connect Smart podwójny przełącznik dotykowy (6912HA) [BK7231T] Deta Grid Connect Smart podwójny przełącznik dotykowy (6912HA) [BK7231T] Deta Grid Connect Smart podwójny przełącznik dotykowy (6912HA) [BK7231T] Deta Grid Connect Smart podwójny przełącznik dotykowy (6912HA) [BK7231T] Deta Grid Connect Smart podwójny przełącznik dotykowy (6912HA)

Na koniec podłączyłem żeński przewód Dupont do styku RESET na narzędziu do flashowania i zetknąłem się z pinem WB3S CEN, aby uruchomić tryb migania podczas procesu flashowania.

Konfiguracja aplikacji internetowej:
    Chip uruchomił się bez problemów. Skonfigurowałem WiFi i dodałem konfigurację pinów poniżej. Zostało to zaadaptowane na podstawie znalezionych informacji o urządzeniu Tasmota tutaj .

- P6: Przekaźnik 1
    - P9: dioda WiFi
    - P14: Btn 1
    - P24: Btn 2
    - P26: Przekaźnik 2

Cool? Ranking DIY
    About Author
    binchicken
    Level 1  
    binchicken wrote 1 posts with rating 6. Been with us since 2022 year.
    p.kaczmarek2
    Moderator Smart Home
    Dziękuję za prezentację. Btw, czy to nie jest "4.???" pin CEN? Chociaż nie jestem pewien...