Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD Belinea 101901 zielonkawy obraz

gsmandrzej 16 Nov 2005 22:29 1550 2
    gsmandrzej
    Level 2  
    Mam pytanie czy zniekształcone kolory ( brak prawdziwej bieli i obraz troche za zieleniony) kolory rozjechane. Czy kabel może być przyczyną. Osd monitora jest normalne a próba autokonfigu powoduje chwilową poprawe i zaraz z powrotem błędne kolory. Po odłączeniu kabla komunikat NO SIGNAL swieci poprawnymi kolorami.
    szatz
    Level 25  
    Mam podobny problem z monitorem ale to nie wina kabla bo sprawdziłem na innym.
    Wprawdzie mam inny monitor ale objaw ten sam. Z zielonkawym obrazem już sobie poradziłem, po wygrzaniu płyty sterującej matrycą podkład zrobił się czarny (czyli właściwy). Mam jeszcze do zrobienia dwie usterki :
    - jedna polega na tym że obraz jest za jasny przy dużej jaskrawości robi się mleko i pogarsza się obraz (rozmywa się) Na początku gdy wygrzałem płyte i włączyłem monitor obraz był idealny po dwóch , trzech minutach zaczął przełanczać się między rozjaśnionym i normalnym a obecnie został jako rozjaśniony. Oczywiście jest regulacja jasności. Po wypięciu kabla sterującego obraz grafiki wydaje sie prawidłowy.
    - druga usterka polega na tym że po wejściu grafiki Windowsa następuje zablokowanie sterowania klawiaturą monitora (niedaje sie nic regulować ) a w miejscu grafiki od sterowania pojawia sie komunikat "Out of range" czyli że wyszedł poza zakres , ale obraz jest wyswietlany prawidłowo (tylko że jest za jasny) . Zmiana rozdzielczości nic niedaje. Napis znika dopiero w trybie DOS lub komunikatów na czarnym tle w trakcie uruchamiania sie systemu . Po odpięciu klawiatury tak samo. Klawiatura działa tylko na najniższej częstotliwości , w momencie wyświetlania Windowsowego przestaje działać i pojawia sie wcześniej wspomniany komunikat "Out of range".
    Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc - to bardzo prosze o pomoc.
    vipert
    Level 14  
    Witam
    Nie wiem jak w LCD ale w CRT czasami był problem z balansem bieli dostawał za wiele może masz cos na inverterze sprawdz czy sa poprawne napięcia moze cos ze sterowaniem invertera wygląda tak jak by był przesterowany bielą czyli coś z inverterem być może albo zimnu lucik albo coś w strowaniu padło jak masz schaemat to sprawdz nie jestem szpecem w LCD :) jak masz Hotair to przeleć pastą i przegrzej !! powodzenia!!!