Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Grzejnik drabinkowy na grzałce

dziubekbartosz 29 Nov 2022 12:32 141 10
    dziubekbartosz
    Level 3  
    Witam , mam grzejnik łazienkowy 80x50 na samej grzałce, bez podpięcia do centralnego - trzy otwory zaslepione, pytanie czy zalać go woda destylowana i czy grzejnik ma być napełniony pod korek ?
  • Helpful post
    vodiczka
    Level 43  
    Sam zaślepiłeś czy to wykonanie fabryczne? W instrukcji użytkowania powinno być wyraźnie opisane przeznaczenie grzejnika i sposób jego eksploatacji.
  • Helpful post
    anchilos
    Level 37  
    dziubekbartosz wrote:
    mam grzejnik łazienkowy 80x50 na samej grzałce

Ten grzejnik ma swoją nazwę, typ, model - może nam zdradzisz, jeśli oczekujesz pomocy.

Pozdrawiam.
    dziubekbartosz
    Level 3  
    Grzejnik instal Project standard , 80x50 , grzałka enix 600w , hula już kilka lat ale chciałem zajrzeć do grzałki i wymienić wode bo jest na tej z sieci , projekt własny

Dodano po 56 [sekundy]:

Sam zaślepiłem , dwa korki , odpowiednik i grzałka
  • Helpful post
    anchilos
    Level 37  
    dziubekbartosz wrote:
    wymienić wode bo jest na tej z sieci

Była z sieci.

Co miało się osadzić, już się osadziło.

Nie ma sensu wymieniać

Dodano po 1 [minuty]:

dziubekbartosz wrote:
    odpowiednik

Odpowietrznik, czy zawór bezpieczeństwa?
    dziubekbartosz
    Level 3  
    Odpowietrznik
  • Helpful post
    anchilos
    Level 37  
    dziubekbartosz wrote:
    Odpowietrznik

Powinien być zawór bezpieczeństwa, chyba, że odpowietrznik ma takie właściwości.
    dziubekbartosz
    Level 3  
    W tym sezonie zauważyłem że słabiej grzeje i dwa szczeble od dołu się nie nagrzewają
  • Helpful post
    Pan.Kropa
    Level 30  
    dziubekbartosz wrote:
    Sam zaślepiłem , dwa korki , odpowiednik i grzałka
    Odpowietrznik tam jest zbędny. Jednak grzejnik nie może być szczelnie zamknięty. Bo w sytuacji gdy z powodu jakieś awarii grzałka będzie grzała cały czas i dojdzie do sytuacji że zagotuje się woda, to grzejnik może eksplodować.
    dziubekbartosz wrote:
    pytanie czy zalać go woda destylowana i czy grzejnik ma być napełniony pod korek ?
    Tam jest cały czas jedna woda, więc zwykłą kranówa wystarczy. Jednak nie napełniałbym pod sam korek. Z drugiej strony woda destylowana jest tania, a w takim grzejniku nie znajduje się jej wiele. Więc możesz jej tam nalać. A że dół słabo grzeje to może nagromadziły się tam osady. Wykręć grzałkę i zaślepki i grzejnik wewnątrz przepłukaj.
    dziubekbartosz
    Level 3  
    Dziękuję za zainteresowanie i zabieram się zgodnie z dobrym sugestiami od kolegów!
    dziubekbartosz
    Level 3  
    Dobre rady grupy