Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sklepy elektroniczne Rumia Reda Gdynia

ken-wawa 30 Nov 2022 01:34 183 7
    ken-wawa
    Level 12  
    Hejka!
    Czy znacie jakieś sklepy z podzespołami elektronicznymi (najlepiej z przyzwoitym wyborem) w rejonie Rumia Reda Gdynia?
    Wiadomo dziś najlepiej kupować przez Internet, ale czasem zdarza się, że brakuje dwóch konensatorów i właśnie przez przypadek uwędzi się jakiś tranzystorek i przy 3 sztukach to ciężko zamawiać przez net, również dlatego, że wtedy nagle koszt przesyłki robi się wysoki.
    Coś polecicie? Tylko prośba o podanie ulicy albo pełnej nazwy tak by szło to znaleźć na mapie. Niby coś tam w google wyskakuje, ale wydaje mi się, że część to nie sklepy dla elektroników, a dla przeciętnego Kowalskiego, gdzie można kupić żarówkę i przełącznik na kabel, a nie układ scalony. :P
    prosiak_wej
    Level 38  
    Oj, znam to doskonale... Niby wielki "sklep elektroniczny", a BC547 nie kupisz. Za to są setki radioodtwarzaczy z Chin i innego szajsu, który równie dobrze mógłby stać w elektromarkecie na regale z duperelami.

Ale żeby nie było OT - w Gdańsku jest mały, ale przaśny sklepik. Ale to poza Twoim zasięgiem, więc adresu nie podam :lol:
    hindoos
    Level 29  
    W Gdańsku były chyba nawet dwa (na rogu Jesionowej i Grunwaldzkiej, a drugi na Hallera), w obu się zaopatrywałem w trakcie studiów na PG, ale nie wiem czy do tej pory istnieją.
    Z bliższych, kiedyś w Gdyni był bodajże Artronic na Małym Kacku ale nie wiem czy kiedykolwiek istniał jako sklep fizyczny lub był dostępny chociaż odbiór osobisty. Zamawiałem kiedyś u nich przez Allegro z dostawą do paczkomatu i była to jedyna sytuacja kiedy zamawiając towar rano, po południu czekał na mnie na odbiór w skrytce :) Czas dostawy 8h. Widocznie trafiło na ten sam samochód kurierski i paka nawet nie trafiła na sortownię.
    stachu_l
    Level 33  
    hindoos wrote:
    W Gdańsku były chyba nawet dwa (na rogu Jesionowej i Grunwaldzkiej, a drugi na Hallera)
    Było więcej.
    Ten na Hallera chyba gdzieś się przeniósł bo wydaje mi się , że tego budynku już nie ma.
    Nazywał się Aprovi i ta strona sugeruje adres na Jana Pawła II - czyli pas startowy Zaspa https://www.cylex-polska.pl/firmy/aprovi-sk%C...-element%C3%B3w-elektronicznych-10581938.html
    Nie byłem jednak w tej lokalizacji.
    Na Wista Stwosza był Jacktronic - i chyba ciągle jest ale ostatnio tylko tam przejeżdżałem a nie wchodziłem.
    https://www.jacktronic.pl/
    Na rogu Jesionowej i Grunwaldzkiej też wygląda (z okna samochodu), że sklep istnieje. Nazywał się Cezar.
    Był jeszcze sklep ma Rajskiej ale tam dawno nie zaglądałem i nie wiem czy istnieje.
    No i BOMIS w przybudówce Wielkiego Młyna a potem gdzieś na Zakopiańskiej - tego to raczej nie ma.

W Gdyni na Abrahama był BOMIS i chyba jeszcze drugi sklep elektroniczny ale tam też dawno nie byłem.
    ken-wawa
    Level 12  
    hindoos wrote:
    Z bliższych, kiedyś w Gdyni był bodajże Artronic na Małym Kacku ale nie wiem czy kiedykolwiek istniał jako sklep fizyczny lub był dostępny chociaż odbiór osobisty.

To ten Artronic? https://www.artronic.eu/ Jeśli tak, to przenieśli się do Gdańska.

Raczej szukam sklepu gdzieś blisko mnie i po trasach, gdzie się poruszam. Inaczej to już lepiej zapłacić tę dyszkę za przesyłkę i zamówić te 3 rzeczy do paczkomatu, a co tam... :P
    hindoos
    Level 29  
    No dlatego ja zrezygnowałem z lokalnych sklepów i staram się zebrać wszystkie potrzebne elementy żeby weszło na darmową przesyłkę od jednego sprzedawcy ;)
    stachu_l
    Level 33  
    Sprawdziłem w Internecie i wygląda na to , że w Gdyni na Abrahama jest Elmis (http://www.elmis.com.pl/shoper/)
    oraz drugi sklep na rogu Abrahama i Kilińskiego MagServ - https://magserv24.pl/
    Pierwszy twierdzi, że ma dużo elektroniki ale w sklepie internetowym nie widać półprzewodników, drugi ma takie rzeczy na stronie sklepu internetowego i zaprasza do sklepu stacjonarnego.
    Wydaje mi się, że tam byłem ze 20-30 lat temu więc nie wiem co jest obecnie - gdańskie sklepy i internet były wystarczające.
    ken-wawa
    Level 12  
    MagServ rzeczywiście ma niezły wybór, tylko to jest wyjątkowo słaba lokalizacja. Centrum Gdyni, korki by dojechać, problem by zaparkować, a na koniec jeszcze trzeba zapłacić za parkowanie. Jak policzyć, to pewnie wychodzi podobnie jak przesyłka do paczkomatu, tyle tylko, że można na miejscu zobaczyć co się kupuje (o ile mają). Wolałbym jakiś sklep poza centrum. Inna sprawa, że MagServ trochę też powoli idzie w kierunku tych bardziej opłacalnych rzeczy, ale temu się nie dziwię.

Dodano po 5 [godziny] 37 [minuty]:

Swoją drogą, gdzie zwykle zaopatrujecie się przez Internet. Tme.eu ma chyba największy wybór, ale często zauważam, że ceny ma też dużo większe niż gdzie indziej, ok. 30 proc. to norma, a zdarzało mi się widzieć i ok. 50 proc. więcej (mówimy o niewielkich zakupach kilku sztuk).